Twórcza partnerka

Wydawnictwo: KOINONIA
Data wydania: 2013-01-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788360124895
Liczba stron: 228
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 5.2 (5 głosów)

By życie małżeńskie i rodzinne mogło przebiegać bez niepotrzebnych zgrzytów, konieczne jest zaangażowanie obojga małżonków. Współdziałanie, polegające na współpracy oraz obopólnym zaufaniu, to najlepsza droga do zawiązania więzów trwałego partnerstwa. Właśnie w związku partnerskim wszelkie działania winny się opierać na obustronnym porozumieniu i zgodzie, dlatego nie może w nim zabraknąć dojrzałości oraz odpowiedzialności małżonków. Linda Dillow, przekonana o szczególnych umiejętnościach posiadanych przez kobiety, zwraca się w Twórczej partnerce bezpośrednio do nich. Refleksje zawarte w publikacji bez wątpienia odegrają zasadniczą rolę, przyczyniając się do poprawy relacji małżeńskiej i rodzinnej.


Sytuacje analizowane przez autorkę to takie, w których każda żona i matka odnajdzie doskonale jej znaną, codzienną rzeczywistość. Wszystkie poruszone zagadnienia koncentrują się na „problemie” bycia we dwoje. Lektura – skierowana do żon – uczy sposobów wpływania na motywacje mężów oraz akceptacji okoliczności wspólnego życia. By do tego mogło dojść, Linda Dillow proponuje najpierw skupić się na zaprezentowanym przez nią wzorze kobiety. Opisując jej cechy (charakter, pracowitość, zorganizowanie, uroda), wskazuje na bezwzględną potrzebę nawiązania żywej więzi z Bogiem. Dzięki temu twórcza partnerka zdolna będzie do wewnętrznej przemiany, co pozwoli jej ustawić priorytety we właściwej kolejności, zaakceptować męża z jego mocnymi i słabymi stronami, stanąć po jego stronie i dostrzec w nim przyjaciela, a wreszcie – w pełni świadomie – nawiązać twórczą współpracę.


W wielu miejscach tekstu czytelnik znajdzie odniesienie do Słowa Bożego (podano fragmenty tekstów Starego- i Nowego Testamentu wraz z siglami, natomiast wykaz skrótów wszystkich ksiąg biblijnych zamieszczono na końcu książki). Ponieważ zaś teoria zawsze powinna iść w parze z praktyką, autorka opracowała ośmiotygodniowe Studium biblijne, zawierające konkretne ćwiczenia, możliwe do wykorzystania w pracy indywidualnej i grupowej. Pomocą służą również wypowiedzi doświadczonych żon, fragmenty listów, a także pozytywne i negatywne opisy życiowych sytuacji innych małżeństw.


Napisana w przystępny sposób książka Twórcza partnerka to doskonały poradnik, przeznaczony dla kobiet żyjących w związku małżeńskim. Ponieważ wyjawiona w nim została tajemnica sukcesu, warto oprzeć się na przemyśleniach prowadzących do konstruktywnych wniosków. A te z kolei przyczynią się do uzdrowienia małżeńskich i rodzinnych relacji. Potrzeba już tylko wytrwałości w dążeniu do celu.

Kup książkę Twórcza partnerka

Zobacz opinie o książce Twórcza partnerka
Inne książki autora
Jaką żoną jestem?
Linda Dillow0
Okładka ksiązki - Jaką żoną jestem?

W książce Jaką żoną jestem? Linda Dillow stawia przed tobą wyzwanie, by zadać samej sobie ryzykowne pytanie: - Co czuje mój mąż, mając mnie za żonę...

Ukojone serce. Podróż kobiety do pełni zaufania
Linda Dillow0
Okładka ksiązki - Ukojone serce. Podróż kobiety do pełni zaufania

Odkryj tajemnicę radości i wewnętrznego pokoju. Większość z nas warunkuje swoje poczucie zadowolenia okolicznościami, uzależnia je od własnych uczuć czy...

Reklamy