Tylko ty

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2016-04-27
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788328701779
Liczba stron: 320
Dodał/a recenzje: Magnolia044

Ocena: 4.23 (13 głosów)

Mówi się, że każda podróż to ucieczka bądź odkrycie. Jeśli nie odnajdę Ani, może odkryję samego siebie.”. str. 35


Nicco po rozstaniu z Alessią postanawia odnaleźć Anię, turystykę, którą poznał w Rzymie, a która wyjechała bez pożegnania, zostawiając go z rozbitym sercem. Nicco wraz z najlepszym przyjacielem Grubym wyrusza do Warszawy, gdzie jak mu się wydaje mieszka Ania, jednakże na miejscu okazuje się, że dziewczyna nigdy nie mieszkała pod wskazanym przez portiera adresem. Jadnak Nicco się nie poddaje. Teraz Nicco razem ze swoim szalonym przyjacielem wyruszają w podróż po Polsce w celu odnalezienia Ani. Czy im się to uda?

 

Miłość oznacza, że nigdy nie musisz mówić: <<przepraszam>>”. Str. 299

 

Bardzo ciekawym pomysłem było umiejscowienie fabuły w Polsce, gdzie wspólnie z dwoma młodymi Włochami przemierzamy Warszawę, Kraków oraz Morskie Oko. Młodzi mężczyźni są zachwyceni krajem, a czytelnikowi udziela się ich entuzjazm. Z każdej kartki bije mnóstwo emocji, wzruszenie, śmiech oraz melancholia towarzyszą czytelnikowi przez całą powieść.

 

Piękne chwile, które spotykają nas w życiu, mijają zbyt szybko i tracimy je bezpowrotnie”. Str. 72

 

Tempo akcji rozwija się prawidłowo i bez żadnych zarzutów. Bohaterowie są wykreowani raczej średnio. Pomimo że to Nicco jest narratorem powieści, to przyznam, że moje serce skradł Gruby, który jest postacią bardzo żywiołowa i pełną humoru. Przy nim Nicco wypada jako ten drugi, który stoi w cieniu przyjaciela, ale który potrafi przywołać go do porządku, to ten stanowczy, ale bardziej smutny bohater.

 

Dla świata możesz być tylko zwykłym człowiekiem, ale dla mnie jesteś całym światem (...)”. str. 33

 

Przyznam, że książka jest dosyć schematyczna i łatwo można się domyślić, jakie będzie zakończenie, ale absolutnie nie umniejsza to całości. Z dużym zainteresowaniem przyglądałam się potyczkom językowym Nicco, który komunikował się w języku ojczystym, polskim oraz angielskim. Jak również z dużą ciekawością obserwowałam jego i Grubego zmagania, które towarzyszyły im w odnalezieniu Ani. Autor w bardzo pozytywny sposób odnosi się do naszego kraju, zachwyca się przyrodą, pomnikami, a nawet jedzeniem. Ukazuje, że jesteśmy krajem tolerancyjnym i ze szczerą radością przyjmujemy obcokrajowców i z chęcią im pomagamy.

 

Podsumowując: Tylko Ty jest kontynuacją książki pt. Chwila szczęścia, która została wydana w 2014 roku. Osobiście nie czytałam pierwszego tomu, ale nie przeszkadzało mi to w odbiorze lektury, ponieważ autor za pomocą wspomnień bohaterów przytacza nam to, co miało miejsce w pierwszym tomie. Bardzo spodobało mi się to polsko – włoskie połączenie. Książkę czyta się lekko, przyjemnie i z dużym zainteresowaniem. Jest to idealna pozycja na wiosenny okres. To książka o poszukiwaniu miłości, która nie zna barier językowych i kulturalnych, dla której nie liczy się żadna odległość. Opowiada o walce o szczęście i, że każdy posiada własną definicję szczęścia dla jednych, to będą drogie samochody, dla innych miłość drugiej osobie. Opowiada również o sile miłości ojca i syna oraz bólu, jaki towarzyszy po stracie bliskiej osoby. Pokazuje również, czym jest prawdziwa przyjaźń. Zapewniam, że nikt nie będzie się nudzić z Nicco i Domenico. Polecam.

 

Kup książkę Tylko ty

Zobacz opinie o książce Tylko ty
Inne książki autora
Mężczyzna, którego nie chciała pokochać
Federico Moccia0
Okładka ksiązki - Mężczyzna, którego nie chciała pokochać

Ona jest wybitną, uznaną na całym świecie pianistką. Muzyka to jej największa miłość. Prywatnie jest związana z Andreą, dobrze zapowiadającym się architektem...

Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić
Federico Moccia0
Okładka ksiązki - Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić

Niki i Alex od dwóch lat są szczęśliwą, zakochaną w sobie parą. Ona rozpoczyna studia na wydziale humanistycznym, on, starszy od niej o siedemnaście lat...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy