Okładka książki - U4. Yannis

U4. Yannis

Wydawnictwo: Polarny Lis
Data wydania: 2017-02-15
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-945617-3-4
Liczba stron: 439
Tłumaczenie: Jakub Jedliński
Dodał/a recenzje: Joanna Żelazny

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Świat pogrąża się w mroku wywołanym przez groźnego wirusa U4. Epidemia atakuje całą ludzkość - oprócz nastolatków pomiędzy piętnastym a osiemnastym rokiem życia.


Yannis, syn imigrantów z Algierii, wiódł beztroskie, nieprzeciętne życie. Jedyną rzeczą, o którą musiał dbać, były szkolne oceny. Jednak nagle cały świat Yannisa zupełnie się zmienił. Podobnie jak 150 innych osób jest Ekspertem w grze komputerowej Warriors of Time. Ostatniego dnia przed epidemią Mistrz Khronos postuluje, aby każdy z graczy pojawił się w Paryżu. Jest to jedyny sposób na przeniesienie się w czasie i uratowanie świata. W przeciwieństwie do innych, niechętnie odnoszących się do postulatu, Yannis postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wyrusza w podróż do Paryża. Wskutek zbiegu okoliczności chłopak musi zacząć współpracować z nieprzystępnymi i podejrzliwymi graczami. Pokonując lęk przed nieznanym i walcząc z niewidzialnymi wrogami, Yannis odkrywa, że piękno i nieprzewidywalność postapokaliptycznego świata stają się lekarstwem na okrucieństwo, manipulację i zdradę. Czy to wystarczy, aby uratować tych, którzy przeżyli?


Kolejna wersja apokaliptycznej wizji końca świata stanowi dopełnienie wszystkich historii. Uzupełniając niedopowiedzenia i wątpliwości czytelników, Florence Hinckel przyczynia się do stworzenia serii, która szokuje, przyciąga uwagę i jednocześnie sprawia wrażenie niesamowicie autentycznej. Stworzenie czterech osobnych, choć spójnych, powiązanych powieści, czterech odrębnych bohaterów i setek postaci pobocznych przez czterech różnych autorów wydaje się czymś niemożliwym do osiągnięcia. Jednak wyjątki potwierdzają regułę, a cykl U4 wpisuje się na listę najlepszych serii post-apokaliptycznych.


Przedstawiając tę samą historię z nowej, nieszablonowej perspektywy, Hinckel udowadnia, że nurt powieści młodzieżowych rozwija się w zaskakującym tempie i kierunku. Wprowadzając czytelników w mroczny i okrutny świat, który rządzi się swoimi prawami, autorka ukazuje brutalną rzeczywistość, w którą wsiąka się na kilka godzin. Dynamiczna fabuła, nieprzeciętni bohaterowie i możliwość wyboru kolejności czytania poszczególnych tomów sprawiają, że seria U4 ustanawia nową jakość wśród powieści młodzieżowych.

Kup książkę U4. Yannis

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - U4. Yannis

Avatar użytkownika - Edytaaa
Edytaaa
Przeczytane:2017-05-17, Ocena: 4, Przeczytałem,
Świetna książka, watra przeczytania
Link do opinii
Inne książki autora
Punkt
Florence Hinckel0
Okładka ksiązki - Punkt

Wyobraź sobie, że nic już nie może Cię dotknąć. Ani kłótnia z rodzicami, ani rozstanie z ukochaną osobą. Nawet śmierć bliskich. Kiedy tylko zaczynasz...

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Skrzywiona litera
Tom Franklin
Okładka książki - Skrzywiona litera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy