Okładka książki - Vademecum człowieka spełnionego, czyli jak mądrze kształtować swoje życie

Vademecum człowieka spełnionego, czyli jak mądrze kształtować swoje życie

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2011-10-11
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7660-305-6
Liczba stron: 144
Dodał/a recenzje: Danuta Szelejewska

Ocena: 0 (0 głosów)

Człowiek szczęśliwy jest zadowolony i uśmiechnięty. Odczuwając bezgraniczną radość, charakteryzuje się pogodą ducha oraz optymizmem. Oceniając swoje życie jako całkowicie udane, dostrzega jego wartość i głęboki sens. Dla chrześcijanina szczęście nierozerwalnie związane jest z Chrystusem, w którym tkwi istota i cel ziemskiego bytowania. Książka Vademecum człowieka spełnionego jest wędrówką „z dołu ku górze”, przepełnioną przejawami Bożej miłości, jakimi są wydarzenia dnia codziennego: radości i smutki, uśmiech i łzy, porażki i zwycięstwa.

 

Znany psychoterapeuta, Valerio Albisetti, rozpatrując istnienie człowieka, podkreśla prymat sfery duchowej, umożliwiającej odczuwanie wewnętrznej radości. Zwracając uwagę na nieczęsto spotykaną umiejętność uczynienia ludzkiego cierpienia sensownym, wskazuje na życie autentyczne i w pełni wartościowe. Wymienia siedem krytycznych momentów, bezpośrednio związanych z zażegnaniem tego wszystkiego, co składa się na pełną trudności i kłopotów przeszłość. By odnieść zwycięstwo, poleca wypracować w sobie umiejętność przyznania się do własnych słabości i pokonania lęku. Jest zdania, że zaakceptowanie siebie pomoże odkryć swoją wartość, co z kolei będzie miało pozytywny wpływ na przemianę.

 

W dalszych rozważaniach autor ustawił na przeciwległych biegunach problem przemocy i miłości. Cztery następujące po sobie etapy oraz elementy konstytutywne działania bezprawnego stanęły w opozycji do wyborów wypływających z decyzji wewnętrznych. Valerio Albisetti w miłości widzi prawdziwe życie, co pozwala dostrzec słabość relacji, kruchość związku, brak wzajemnego zrozumienia czy inne narastające przeciwności. Owe spostrzeżenia, ukazując potrzebę natychmiastowego działania, nadają kierunek zmianom. To z kolei przyczynia się do wyjścia z największego nawet kryzysu. Warto więc zakotwiczyć swoje życie w miłości, która chociaż jest „ryzykiem”, jest również „odkrywaniem siebie”, „prawdą”, „projektem”, „wybieraniem”, „poznaniem”, „godnością”, „czystością” oraz „nadaniem sensu”. Świadoma miłość potrzebuje odwagi prawdy, wytrwałości i dyscypliny, a także konsekwencji w dążeniu do ostatecznego celu.

 

Książkę Vademecum człowieka spełnionego z powodzeniem można nazwać poradnikiem, bowiem uczy, jak mądrze kształtować swoje życie. W sposób przystępny i przekonujący autor podaje zasady, z których warto skorzystać bez zastrzeżeń. Albisetti zaproponował drogę najbardziej rozsądną, prowadzącą do autentycznej wolności. Sięgnąć po lekturę powinien każdy, kto chce w pełni zrealizować powierzone sobie życiowe zadania.

Kup książkę Vademecum człowieka spełnionego, czyli jak mądrze kształtować swoje życie

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Vademecum człowieka spełnionego, czyli jak mądrze kształtować swoje życie

Inne książki autora
Potrzeba czułości
Valerio Albisetti0
Okładka ksiązki - Potrzeba czułości

W każdym z nas jest dziecko, które pragnie pieszczot i czułości. Jak zaspokoić tę jego potrzebę nie zaniedbując obowiązków, którym musimy sprostać jako...

Pułapka anoreksji wyd. 2006
Valerio Albisetti0
Okładka ksiązki - Pułapka anoreksji wyd. 2006

Ta książka pozwoli Tobie i Twoim najbliższym uniknąć pułapki, gdy jedzenie staje się śmiertelnym wrogiem, obsesją, religią, tajemną wiedzą, drogą do nieśmiertelności....

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy