Zawiłości miłości

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2012-01-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788325903688
Liczba stron: 48
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Ocena: 0 (0 głosów)

I love you do bólu


Są losu różne drogi i różnych dróg rozstaje. Ktoś kogoś gdzieś spotyka i ktoś się z kimś rozstaje - zbiór opowieści o miłości, który tak się zaczyna, zapowiada wspaniałą zabawę i wędrówkę po krętych drogach przeznaczenia, uliczkach splątanych i zakamarkach nieznanych - podobnie, jak to jest w miłości.

 

O Zawiłościach miłości wspaniale pisze Dorota Gellner, a rymowane historie o przedstawicielach różnych zawodów i ich miłościach - tych szczęśliwych i tych smutnych - adresowane są nie tylko do dzieci, ale i do dorosłych. Przepięknie opublikowana przez wydawnictwo WILGA pozycja, w twardej oprawie i z miejscem na dedykację, jest jednym z najlepszych sposób, by powiedzieć: „Kocham Cię”. Lektura cieszy jednak nie tylko nasze serca i duszę, bowiem wyśmienite, kolorowe ilustracje i wszędobylskie kupidynki - dzieło Katarzyny Sadowskiej - to prawdziwa uczta dla oczu.

 

Przeniesiemy się zatem na plac zabaw, gdzie na huśtawce pewna krawcowa zapozna się z cudnym krawcem, lecz niestety, jak to często bywa w tej branży, wyjdą z tej miłości nici. Na korytarzu natomiast kucharka z rudym loczkiem spotyka się z kucharzem z boczkiem, a tym razem znajomość zakończy się małżeństwem - i to wyjątkowo słodkim. Czytelników wzruszy niezwykle melodramatyczna historia o związku Alberta i Berty, których miłość rozkwitła nad stertą brudnych paczek pocztowych, ale równie szybko się skończyła. Sto lat szczęśliwy był natomiast kominiarz i urocza Katarzyna, którzy postanowili być ze sobą wbrew temu, co ich dzieliło - czyli wbrew wysokości.

 

Te i wiele innych miłosnych perypetii bohaterów opisanych przez Dorotę Gellner to samo życie – los niekiedy doświadcza kochanków boleśnie, a niekiedy obsypuje ich różami, jak młodzieniec praczkę. Takie są bowiem Zawiłościach miłości, a my w niejednej historii znajdziemy odzwierciedlenie naszych losów, zaś dzieci pokochają rymy oraz zabawne ilustracje. To książka dla samotnych i dla małżeństw. Dla porzuconych i porzucających, dla obojętnych i zakochanych. To książka, która zrewolucjonizuje rynek gadżetów walentynkowych, wypierając z niego pluszowe maskotki, plastikowe ozdoby czy słodkie lizaki. To książka, która krzyczy: „Kocham Cię!”, to wyznanie miłości w zdrowiu i chorobie, podczas pracy i chwili relaksu, niezależnie od tego, czy jesteśmy piekarzem, praczką czy hydraulikiem.

Kup książkę Zawiłości miłości

Zobacz opinie o książce Zawiłości miłości
Inne książki autora
Czekoladki dla sąsiadki
Dorota Gellner0
Okładka ksiązki - Czekoladki dla sąsiadki

Znakomity zbiór utworów Doroty Gellner, autorki wielu książek dla dzieci, słuchowisk radiowych, programów telewizyjnych i tekstów piosenek. Pełne humoru...

Podróżnicy z piaskownicy Poeci dzieciom
Dorota Gellner0
Okładka ksiązki - Podróżnicy z piaskownicy Poeci dzieciom

Jak tu fajnie ! Jak tu dziko ! Biją serca podróżnikom! Dookoła gąszcz zielony, poplątany z każdej strony...Czy chciałbyś wyruszyć na wyprawę pełną przygód...

Reklamy