Złoto głupców

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-09-22
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788323770305
Liczba stron: 344
Dodał/a recenzje: figlarna24

Ocena: 4.33 (6 głosów)

"Złoto głupców" jest już trzecią częścią, która wchodzi w skład serii Zakon Ciemności.
I tym razem, autorka Philippa Gregory nie skąpi czytelnikowi moc wrażeń i przygód głównych bohaterów.
A są nimi:: Luka, Freize, Izolda, Iszrak, Poitr

Tym razem młodzi podróżnicy przybywają do  XV-sto wiecznej Wenecji. W mieście odbywa się huczny, przesycony kosztownościami, przepychem oraz arystokratycznym szykiem karnawał. 
Młodzi znajdują się pod ogromnym wrażeniem karnawału . Kierowani listami od nieznanego nadawcy próbują odkryć kto stoi za produkcja fałszywym monet, a później wprowadzaniu ich na rynek.
Lecz zagadka nie jest jedyną dominantą powieści. Drugą jest oczywiście miłość. I to tego miłosny trójkąt. Luka , Izolda oraz Iszrak wplątani w uczuciowe zaułki poznają dwóch alchemików, którzy są w posiadaniu ponoć kamienia filozoficznego.
Młodzi ulegną magii weneckiego karnawału i popadną nieraz w tarapaty...
Philippa Gregory jest stworzona do pisania powieści z tłem historycznym. Pisarka z lekkością wplata sugestywne opisy XV-wiecznej Wenecji.
Opisy bogactwa, balów, wytworności oraz ówczesnego społeczeństwa są zaskakująco realistyczne. Najbardziej urzekł mnie realizm sytuacji społecznej kobiet, których los był wówczas bardzo nieciekawym zjawiskiem. Dyskryminowane traktowane przedmiotowo sprawiają, ze robi się ich żal. 
Wspomniałam o aspekcie miłosnym. Myślę, ze nikogo nie powinien dziwić ten fakt. Młodzi czytelnicy bardzo cenią wątki romantyczne.
Tutaj jest on dosyć wyeksponowany i opisany z większym naciskiem niż w dwóch poprzednich częściach.
Philippa Gregory niczego w sferze historycznej nie koloryzuje. wszelkie zawarte wątki oraz opisy opiera na swojej zawodowej ścieżce historyka. 
Czytelnik zatapiając się w "Złoto głupców" odniesie wrażenie, że wiele wątków rozpoczętych w dwóch, poprzednich częściach zostają zamknięte, ale nie martwcie się . Pisarka zafundowała czytelnikom nowe zagadki, które z czasem przed nami odkryje.
Dlatego polecam wam, bo tajemnica zagadka, a akcja tak naprawdę nabiera tempa. 

Kup książkę Złoto głupców

Zobacz opinie o książce Złoto głupców
Inne książki autora
Ziemskie radości
Philippa Gregory0
Okładka ksiązki - Ziemskie radości

John Tradescant, podróżnik i ogrodnik, choć pochodzi z nizin społecznych, jest powiernikiem polityków, arystokratów i samego króla. Tradescant jest ogrodnikiem...

Meridon
Philippa Gregory0
Okładka ksiązki - Meridon

Zwieńczenie sagi rodu Laceyów. Osierocona Meridon wiedzie nędzne życie cygańskiego dziecka. Bezlitośnie wykorzystywana przez przybranego ojca marzy o dniu...

Reklamy