Akademia Dobra i Zła. Świat bez książąt

Tom 2 cyklu Akademia Dobra i Zła

Dawno, dawno temu. Za górami i lasami żyły sobie dwie dziewczynki. Mieszkały w małej wiosce, w której co cztery lata dwójka dzieci — jedno dobre, drugie — złe, zostały zabierane do Akademii Dobra i Zła, ku zgrozie dorosłych. Sofia - piękna księżniczka oraz Agata - cmentarna wiedźma zostały zabrane do przeciwnych szkół. Sofia — Zła, a Aga — Dobra. Okazało się, że nie była to pomyłka. Każda z nich skrywała swoje drugie wnętrze. Dziewczynki przeżyły wiele przygód, a na końcu historii pojęły, co jest złe, a co dobre. Chciały wrócić do domu. Dwie przyjaciółki zmieniły bieg powieści - Agata pocałowała Sofię zamiast księcia - i wprowadziły wielki zamęt w świecie baśni. Dziewczęta zaczęły się buntować i Akademia Dobra i Zła zmieniła się na Akademię Dziewcząt i Chłopców. Wszystko się zmieniło. W jaki sposób - przekonacie się czytając ,,Akademię Dobra i Zła. Świat bez książąt"

,,Czarne charaktery nie rodzą się z miłości. Pojawiamy się na świecie z różnych niedobrych powodów. Rodziny czarnych charakterów są jak dmuchawce - nietrwałe i trujące."

mhg

Sofia i Agata, bohaterki napisanej z rozmachem kontynuacji bestsellerowej powieści
,,Akademia Dobra i Zła", powróciły do domu, by żyć Długo i Szczęśliwie. Jednak życie to nie bajka, jakiej się spodziewały. Gdy Agata potajemnie życzy sobie innego szczęśliwego zakończenia, bezwiednie otwiera wrota do Akademii Dobra i Zła, ale baśniowy świat, który znały, całkowicie się zmienił. Księżniczki i wiedźmy, czarownicy i książęta, nie są już wrogami - tworzą się nowe sojusze, a stare idą w zapomnienie. W tych trudnych czasach wojna wisi na włosku. Sofia i Agata dążą do pokoju, ale nieoczekiwane zagrożenie może zniszczyć wszystko i wszystkich, których kochają. Tym razem pochodzi ono z najmniej spodziewanego miejsca.

Soman Chainani wraca w kontynuacji przygód Sofii i Agata. Jak zawsze zachwyca mnie jego kunszt pisarki i lekkie pióro. Jego powieści mają w sobie pewną magię, która hipnotyzuje i zabiera nas do baśniowego świata, gdzie wszystko jest możliwe. Tak samo, jak i w pierwszej części akcja cały czas gna do przodu. Nie ma tu chwili wytchnienia. Dziewczynki przeżywają nowe przygody i spotykają nowe problemy. Jak zwykle bohaterowie są pierwszorzędni. Pojawiają się nowe postacie, a stare przechodzą diametralne metamorfozy (przynajmniej niektóre z nich). Tej książki nie da się wyrazić słowami. Nie można dobrze opisać jej niesamowitości. Sofia stara się być dobra. Spodobało mi się te ciepłe, przyjacielskie uczucie, który rodzi się między nią a pewnym samotnym, torturowanym księciem. Mam nadzieję, że autor pociągnie ten wątek i nasza wiedźma znajdzie swoje Długo i Szczęśliwie, może nie z akurat tą osobą, ale Sofia zasługuje na szczęście. Tedros wpadł w kłopoty i chce zabić nasze małe przyjaciółki. Agata próbuje zrozumieć, co jest prawdą, a co tylko złudzeniem. A Hort - no cóż jest sobą i nie chcę, żeby się zmieniał. Bardzo go polubiłam, może nawet najbardziej ze wszystkich bohaterów. Nie mogę doczekać się, kiedy znowu się z nim spotkam w trzeciej części.

,,Sofia i Agata żyły długo i szczęśliwie, ponieważ dziewczęta nie potrzebują księcia, by poczuć miłość...
Nie, w ogóle nie potrzebują księcia w swojej baśni."

bff
Soman Chainani wierzy w baśnie jeszcze bardziej niż dzieci z Gawaldonu. Podczas studiów na Uniwersytecie Harvarda, praktycznie stworzył kierunek ,,baśnologii" i napisał pracę magisterską na temat tego, dlaczego piękne kobiety są baśniach czarnymi bohaterami , którym trudno się oprzeć. Saman jest także uznanym scenarzystą i absolwentem kursów filmowych na Uniwersytecie Columbii, który ukończył z najwyższym wyróżnieniem: FMI Fellowship. Wyprodukowane na podstawie jego scenariuszy filmy były wyświetlane na ponad 150 festiwalach filmowych na całym świecie. W czasie wolnym od snucia opowieści oraz prowadzenia wykładów Nowym Jorku Soman Chainani jest zapalonym tenisistą , który przez dziesięć lat nie przegrał meczu w pierwszej rundzie. Potem zaczął pisać ,,Akademię Dobra i Zła" i teraz przegrywa raz za razem.

Reasumując: ,,Akademia Dobra i Zła. Świat bez książąt" to niesamowita powieść, która zabierze nas w tajemne miejsca i sprawi, że nasze serca zabiją mocniej. Dawno nie bawiłam się ta dobrze, przy jakiejkolwiek książce. Spotykamy tu pięknie połączenie świata z baśni, który towarzyszył nam w dzieciństwie, z rzeczywistością, w której nie wszystko jest idealne. Mogę z czystym sercem powiedzieć, że druga część jest jeszcze lepsza od pierwszej. Polecam!

Informacje dodatkowe o Akademia Dobra i Zła. Świat bez książąt:

Kup książkę Akademia Dobra i Zła. Świat bez książąt

Akademia Dobra i Zła
Soman Chainani0
Okładka ksiązki - Akademia Dobra i Zła

Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej...

Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie
Soman Chainani0
Okładka ksiązki - Akademia Dobra i Zła. Długo i Szczęśliwie

Zapierający dech w piersiach finał bestsellerowej trylogii Akademia Dobra i Zła, w którym to, co stare, staje się nowe, a Sofia i Agata muszą walczyć...