Bajki dla dzieci. Stories for kids

Jaką funkcję w życiu dziecka powinny pełnić bajki? Jak sama nazwa wskazuje powinny bawić. Jednak to, co cenią sobie rodzice, to mądre wartości i nauka, płynąca zarówno z treści, jak i z formy. Jeżeli nasze dziecko jest zadowolone, miło spędza czas, a przy okazji zdobywa wiedzę, to książka jest zdecydowanie bardzo dobra.
     "Einsteinem ani Newtonem nie jestem. Chopinem lub Rachmaninowem - tym bardziej. Więc kim? Czasami myślę, że zwyczajnym widzem, który wykupił bilet na seans i z ciekawością śledzi kolejne obrazy w kinie. A może tylko żeglarzem odwiecznie poszukującym Itaki? Przecież każda napotykana oaza - wyspa chowa za linią brzegów przestrzenie nieodkrytych krain i prawdziwych legend, tak jak i każda  znaleziona moneta, choć nie czyni bogaczem - ale jednak wzbogaca  o nadzieję i wiarę.
Dlatego podróżuję i wysyłam pocztówki, a rzucone przez los miedziaki chowam ufając, że kiedyś wykupię bilety na wszystkie  prawdziwe i wciąż niespisane przez los spektakle." []
     Wybierając książkę dla dziecka, lubię najpierw poczytać troszkę o autorze. Spodobało mi się to, jak pisze o sobie. Opinie o Panu Januszu również znalazłam bardzo pozytywne, dlatego też postanowiłam dać szansę jego opowiadaniom. Bajki dla dzieci to zbiór 20 opowiadań o wszystkim. Znajdziemy tutaj historie o ludziach, zwierzątkach, roślinach i zjawiskach atmosferycznych, jak deszcz i śnieg. Dodatkowo w książce znajdują się również opowiastki o wartościach moralnych, takich jak miłość i szczęście. Historyjki nie są długie, ale nie są też zbyt krótkie. Każda z nich ma maksymalnie pięć stron. Dobierając książeczki dla dzieci zwracam na to uwagę, gdyż opowieści napisane ciągiem, bądź składające się z długich i rozwlekłych rozdziałów zwyczajnie w świecie nudzą. Te są wręcz idealne. Dla każdej opowiastki stworzony jest rysunek. Nie są może to arcydzieła, lecz zdecydowanie umilą dziecku czas poświęcony lekturze.
     Sama tematyka opowieści jest bardzo przyjemna i mądra. Już samą treścią autor przekazuje wiele prawd o życiu młodym czytelnikom. Czyli nauka poprzez czytanie już została spełniona. Żeby podnieść poprzeczkę, historyjki przetłumaczono na język angielski. Po każdej opowiastce w języku polskim, jest od razu ta sama bajka w języku angielskim. Genialne! Bajeczki napisane są bardzo prostym i zrozumiałym językiem w obu wersjach. Jestem pewna, że większość dzieci bez problemu poradzi sobie z historiami w obcym języku. Jeśli jednak miałyby w którymś momencie problem - odnajdują nieznane słówka w polskiej wersji! Muszę przyznać, że sama mam problemy z językiem angielskim. Zaniedbałam go. Ta książeczka jest idealna również dla dorosłych, którzy chcą sami nauczyć się obcego języka. W ten sposób powinny być też pisane książki dla dorosłych. Jestem pewna, że znalazłyby wielu odbiorców.
     Bajki dla dzieci. Stories for kinds to książka idealna i wręcz obowiązkowa dla tych, którzy chcą nauczyć się języka angielskiego. Opowieści są mądre, przyjemne i napisane bardzo prostym w odbiorze językiem. Jest to książka, którą chciałabym mieć jako dziecko. Teraz cieszę się, że moja córeczka będzie mogła się bawić, a przy okazji uczyć! Polecam gorąco. Drodzy rodzice - warto zainwestować w rozwój naszych dzieci.

Informacje dodatkowe o Bajki dla dzieci. Stories for kids:

Kup książkę Bajki dla dzieci. Stories for kids

Master Stengraf i synowie. Oblicza miłości
Janusz Niżyński0
Okładka ksiązki - Master Stengraf i synowie. Oblicza miłości

Miłość niejedno ma imię i najczęściej spada na nas w najbardziej nieoczekiwanych momentach.Miłość niejedno ma imię i najczęściej spada na nas w najbardziej...

Bibliotekarka
Janusz Niżyński0
Okładka ksiązki - Bibliotekarka

Bibliotekarka to emocjonująca powieść o namiętności, realiach życia w pandemii i poplątanych ludzkich losach. To przekaz o miłości i o tym, jak czasem...