Blizny przeszłości

niedziela, 15 maja 2022
"Cienie zła" Krystyna Mirek

Tytuł: Cienie zła

Cykl: Blizny przeszłości (tom 3)

Gatunek: literatura obyczajowa / kryminał

Seria: Filia Mroczna Strona

Premiera: 23.03.2022

Ilość stron: 352

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Majka Sokołowska rozwiązała swoje śledztwo.  Burmistrz został aresztowany i czeka na proces, ale nie chce przyznać się do winy.  Majka nie czuje się komfortowo w domu, w którym zginęli jej najbliżsi.
Po napadzie opiekuje się nią Michał. Czy Majka da szansę mężczyźnie?
Żona burmistrza wykorzystuje to, że  mąż siedzi w więzieniu i postanawia odmienić swoje życie i dzieci.
Burmistrz chce zemścić się na Majce.
Czy winni zostaną ukarani?
Czy Majka będzie szczęśliwa?

Niestety to już ostatni tom tej świetnej trylogii kryminalnej z moją ulubioną policjantką Majką Sokołowską.
Z ogromną ciekawością spędziłam losy Majki i kibicowałam jej na każdym kroku.
W ostatnim tomie poznajemy rozwiązanie wszystkich zagadek.
Autorka wymyśliła niesamowicie intrygującą i wciągającą fabułę. Świetnie wykreowani bohaterowie,  którzy w ostatnim tomie przechodzą przemianę. Szczególnie osoby, które były ofiarami przemocy.
Autorka ma świetne pióro.  Dynamiczna akcja spowodowała, że nie mogłam przestać czytać tych książek. Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu i niepewności do samego końca.
Wszystkie tomy są rewelacyjne i wciągają już od pierwszej strony.
Polecam z całego serca całą trylogię, by zrozumieć tę historię.
Miłośnicy kryminałów będą zachwyceni.
Uwielbiam takie historie i czekam na więcej. Czekam na kolejne książki autorki.

Za egzemplarze całej trylogii i zaufanie dziękuję bardzo Wydawnictwu Filia.

o maja 15, 2022 Brak komentarzy:   Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest

sobota, 14 maja 2022

Wydawnictwo: Otwarte

Premiera: 18.05.2022

Ilość stron: 452

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

25-letnia Walerija, rosyjska modelka i finalistka znanego programu rozrywkowego prowadzi w Warszawie bardzo intensywne życie. Uczęszcza na imprezy suto zakrapiane alkoholem i narkotykami, a to wszystko śledzą jej fani w social mediach.
Podczas imprezy w klubie dzuewczyna poznaje tajemniczego Dawuda, który pokrzyżuje jej plany i wywróci jej życie do góry nogami. Okazuje się,  że Dawid musi uciekać z kraju, aby ukryć się.  Zafascynowana Dawidem dziewczyna decyduje się wyjechać z nim do Hiszpanii.  Na miejscu  Dawid odkrywa przed niś swoje prawdziwe oblicze. Każe jej wybierać. Walerija ma porzucić życie publiczne jeśli chce być z nim.
Jaką decyzję podejmie Walerija?

Autorka w książce pt "60" poruszyła mnóstwo trudnych tematów,  które  wzbudzają wiele emocji.
Znakomita i wciągająca  fabuła.  Ciekawi bohaterowie.  Niesamowite zwroty akcji,  które nie pozwalają oderwać się od tej książki.  Nie ma mowy o nudzie. Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu do samego końca.  Jej lekkie pióro sprawiło, że książkę czyta się jednym tchem.
Magdalena Pyznar pokazuje tą powieścią,  co dzieje się w świecie show - biznesu  i jakie są konsekwencje podejmowanych decyzji.
Świetnie połączony romans z wątkiem kryminalnym.
Uważam,  że jest to świetny debiut, który warto przeczytać.
Polecam gorąco!

Darmowy fragment znajdziecie tutaj:

Zapiszcie sobie datę premiery: 18 maja 2022 roku

#współpraca z Wydawnictwo Otwarte.

o maja 14, 2022 Brak komentarzy:   Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest

"Good Boys Do Bad Things" Roza Violet Barlow

Autorka: Roza Violet Barlow

Tytuł: Good Boys Do Bad Things

Gatunek: Ratunek

Wydawnictwo: Novae Res

Premiera: 5.04.2022

Ilość stron: 426

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Audrey studentka trzeciego roku prawa marzy o karierze w kancelarii adwokackiej.
Po długim dniu spędzonym w rodzinnym domu dziewczyna bierze kąpiel.  Gdy zmęczona zasypia w wannie prawie dochodzi do tragedii. Ratuje ją nieznajomy, a konkretnie włamywacz, który w tajemniczy sposób dostał się do mieszkania.
Vincent jest złodziejem, który  kradnie, by utrzymać swoją sparaliżowaną mamę i pospłacać długi swojego zamordowanego taty. Gdy włamał się do domu matki Audrey zastał w wannie śpiącą dziewczynę.
Jakie ma plany wobec dziewczyny?
Czy to spotkanie ma szansę na szczęśliwe zakończenie?

"Good Boys Do Bad Things"to historia o bogatej studentce prawa i ubogim złodzieju. Totalne przeciwieństwa. Tymczasem nieoczekiwanie pojawia się między nimi uczucie, a po drodze muszą pokonać pełno przeszkód.
Jak zakończy się ta historia? Dowiecie się tego czytając tę książkę.
Zapewniam Was, że nie będziecie nudzić się ani przez chwilę. Niesamowita i wciągająca fabuła.  Zaskakujące zwroty akcji oraz ciekawie wykreowani bohaterowie.
Ta historia wywołała we mnie mnóstwo emocji.
Autorka tą powieścią zwraca uwagę na to,  żeby nie oceniać drugiego człowieka po jego statusie majątkowym. W życiu różne  są okoliczności i nigdy nie wiemy, co ktoś przeżył, że robi to co robi. Nie powinniśmy oceniać pochopnie.
Bardzo spodobał mi się styl autorki, dlatego będę czekała na następne książki spod jej pióra.

Polecam gorąco!

Za egzemplarz książki i zaufanie dziękuję bardzo Wydawnictwu Novae Res.

piątek, 13 maja 2022

Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki/Kobiece

Premiera: 13.04.2022

Ilość stron: 312

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Marina Ramirez pragnie uciec od swoich rodziców,  którzy zaplanowali dla niej całe życie. Razem ze swoją przyjaciółką wybiera się na casting dla początkujących modelek. Niestety trafiła z dreszczu pod rynnę. Chciała uciec od nadopiekuńczych rodziców, a trafiła prosto w ręce bezwzględnego diabła, który chce zrobić z niej marionetkę wykonującą każdy rozkaz.

"Bez zgody" to kontrowersyjna historia, która jest bardzo mroczna i wstrząsająca. Osoby zbyt wrażliwe nie powinny sięgać po tę książkę.
Ja bardzo lubię czytać książki Kingi Litkowiec dlatego biorę w ciemno każdą historię stworzoną przez autorkę. Za każdym razem autorka zaskakuje mnie swoimi nowymi pomysłami na fabułę.
Autorka tą powieścią zwraca uwagę na to jak naiwne są młode dziewczyny,  które wpadają w szpony przestępców. Porwane i przetrzymywane bez ich zgody są odurzane, torurowane i gwałcone.
Bohaterka książki Marina trafia w ręce mężczyzny,  który ma zrobić z niej uległą i wykonującą bezmyślnie każdy rozkaz, a potem ją sprzedać. Jego metody są przerażające.  Marina walczy z nim, a jeśli chcecie dowiedzieć się jak zakończy się ta historia to sami sięgnijcie  po tę książkę.
Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu i niepewności do samego końca.  Nie ma mowy o nudzie ani przez chwilę.
Tę książkę powinna przeczytać każda młoda dziewczyna. Autorka tą książką ostrzega młode dziewczyny, gdzie mogą trafić naiwne skuszone wizją wolności,  wielkich pieniędzy,  podróży i chcących za wszelką cenę spełniać swoje marzenia.
Autorka doskonale pokazuje tą powieścią jakie niebezpieczeństwa czekają na młode dziewczyny.
Uwielbiam styl autorki. Historia napisana przez autorkę bardzo mnie zaciekawiła i wciągnęła do tego stopnia,  że nie mogłam oderwać się od tej książki.
Rewelacja!
Polecam z całego serca!

Za egzemplarz książki i zaufanie dziękuję bardzo Wydawnictwu Niegrzeczne Książki.

o maja 13, 2022 Brak komentarzy:   Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest

czwartek, 12 maja 2022
"Dawne tajemnice" Krystyna Mirek

Tytuł: Dawne tajemnice

Cykl: Blizny przeszłości (tom 2)

Seria: FILIA Mroczna Strona

Gatunek: literatura obyczajowa/romans

Premiera: 29.09.2021

Ilość stron: 352

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Majka nadal kontynuuje śledztwo w sprawie śmierci swojego ojca Aleksandra Sokołowskiego. Burmistrz miasta pokazuje swoje drugie oblicze i jest gotów na wszystko, by Majka zakończyła śledztwo i wyjechała z miasteczka. Dawne tajemnice z przeszłości zaczynają wychodzić na jaw. Majka dowiaduje się,  że ojciec, którego kochała kłamał.
Co zrobi Majka i czy wyjedzie z miasteczka?
Nie zdradzę Wam tego. Jeśli chcecie dowiedzieć się  musicie sami przeczytać tę książkę.
"Dawne tajemnice" to drugi tom serii Blizny przeszłości. Lektura dostarczyła mi mnóstwo wrażeń i emocji.
Kolejny raz jestem zachwycona tym jak autorka genialnie połączyła obyczajówkę z kryminałem. Rewelacyjnie to wyszło. Niesamowita i wciągająca fabuła.  Nieoczekiwane zwroty akcji oraz ciekawie wykreowani bohaterowie. Świetnie skonstruowana  intryga, tajemnice, kłamstwa to wszystko sprawiło, że od tej książki nie mogłam oderwać się ani przez moment.
Autorka trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.
Podobało mi się to, że autorka poruszyła temat tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami domów. Istnieje przemoc nie tylko fizyczna, bo także psychiczna. Autorka zwraca uwagę na to,  że w małych miastach nikt nie reaguje na to,  gdy komuś dzieje się krzywda. Ludzie wolą udawać, że nic nie widzą i nie słyszą. To bardzo ważne,  by ktoś pomógł takim kobietom, które żyją w przemocowym związku. Pomóc zmienić ich życie na lepsze. Właśnie Majka była taką osobą. Bardzo spodobała mi się postać tej zdeterminowanej i silnej policjantki, która jako dziecko straciła rodziców. Jako dorosła osoba postanowiła przeprowadzić śledztwo,  by rozwiązać tajemnice z przeszłości i ruszyć do przodu.
Nie nudziłam się i zapewniam Was, że po takiej lekturze nabierzecie ochoty na trzeci tom.
Jeśli lubicie czytać kryminały i rozwiązywać zagadki to ta lektura zapewni Wam bardzo ciekawy czas.
Polecam Wam gorąco i zachęcam do sięgnięcia po całą serię. Takie książki warto mieć na swojej półce.

Za egzemplarz książki i zaufanie dziękuję bardzo Wydawnictwu Filia.

o maja 12, 2022 Brak komentarzy:   Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest

środa, 11 maja 2022
"Blizny przeszłości" Krystyna Mirek

Tytuł: Blizny przeszłości

Cykl: Blizny przeszłości (tom 1)

Seria: Filia Mroczna Strona

Gatunek: literatura obyczajowa/kryminał

Premiera: 30.06.2021

Ilość stron: 360

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

W moje ręce wpadł pakiet książek @krystyna.mirek.pisarka  dzięki współpracy z @wydawnictwofilia @filiamrocznastrona
Premiera pierwszego tomu "Blizny przeszłości" odbyła się 30.06.2021, natomiast pakiet miał swoją premierę 20.04.2022

O czym jest pierwszy tom?
Młoda policjantka Maja Sokołowska po piętnastu latach nieobecności wraca do małej miejscowości Borki, w której wiele lat temu zamordowano jej ojca. Maja miała wtedy siedem lat i tylko ona zna całą prawdę,  co wtedy stało się.  Aleksander Sokołowski był komendantem policji. Sprawca został złapany i skazany. Jednak kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za śmierć jej ojca? Otóż Maja wróciła,  by to odkryć. Dlaczego zamordowano jej ojca? Dlaczego pewne osoby w miasteczku boją się,  że dziewczyna pozna sekrety  swoich rodziców i ich znajomych? Co tak naprawdę wydarzyło się wtedy? Kto okaże się przyjacielem,  a kto potworem?

Wow!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak autorka zaczęła cykl powieści kryminalnych. Gdy tylko przeczytałam zapowiedź wiedziałam,  że muszę przeczytać tę serię.  Nie spodziewałam się,  że to będzie taka świetna lektura. Nie mogłam oderwać się od tej książki.
Rewelacyjna fabuła. Mocno wciągający kryminał z wątkiem śledztwa. Dostałam mnóstwo emocji i wrażeń. Autorka świetnie buduje napięcie i stopniowo dowiadywałam się, co działo się wcześniej.  Jednak do końca nie miałam pewności,  co jeszcze wydarzy się.
Jeśli lubicie rozwiązywać śledztwa,  tajemnice z przeszłości,  nutkę niebezpieczeństwa  i małomiasteczkową społeczność to koniecznie przeczytajcie ten kryminał. Gwarantuję,  że nie będziecie nudzić się.  Zakończenie zachęca do sięgnięcia po kolejny tom. Miłośnicy kryminałów będą zachwyceni tą serią.
Fenomenalne historie, które warto przeczytać.
Polecam z całego serca!

Informacje dodatkowe o Blizny przeszłości:

Data wydania: 2021-06-30
ISBN: 9788381955348
Dodał/a opinię: brunettebooks

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Blizny przeszłości

Kup książkę Blizny przeszłości

Zbrodnia jest jak drzewo (...). Do rozwiązania zagadki nie prowadzi prosta autostrada. Wątki rozwijają się raczej niczym korzenie. W różne strony. Ale wystarczy, że złapiesz choćby jeden, nawet najsłabszy. Każdy i tak doprowadzi cię do pnia.

Niespodzianki losu
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Niespodzianki losu

WIELKI POWRÓT DO JABŁONIOWEGO SADU! Julia, młoda pani weterynarz, urodziła dwie córeczki. Bliźniaczki. I nie jest jej łatwo z rozpędzonego...

Cienie zła
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Cienie zła

STARE ZBRODNIE SĄ JAK DRZEWA. GŁĘBOKO ZAPUSZCZAJĄ KORZENIE. Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów...