Buntownik

Tom 2 cyklu Talon

Ember po ucieczce z Talonu razem z Riley'em postanawia uwolnić Garreta z Zakonu Świętego Jerzego. Mężczyzna zdradził swoich ludzi i pomógł smokom. Teraz czeka go proces i rozstrzelanie. Udaje się go uwolnić, ale to nie koniec problemów zbiegów. Talon stara się ich odnaleźć z pomocą Dantego (bliźniaka Ember), by dowiedzieć się, gdzie Cobalt ukrył pisklaki. Zakon natomiast stara się ich zabić, by odzyskać godność. Na jaw wychodzą kolejne fakty. Co takiego łączy Talon z Świętym Jerzym? Kogo wybierze Ember? Dlaczego Cobalt odszedł z Talonu? Tego dowiecie się czytając drugą część serii o smokach pt. ,,Buntownik"

,,Garret, ty po prostu masz obsesję. Boisz się, że za tymi donicami przyczaił się agent z Talonu!
- Wszystko jest podejrzane — odparłem, ale żartobliwym tonem, bo nagle poczułem się cudownie lekki i beztroski, jak zawsze, kiedy byłem sam na sam z Ember. - Patrzysz na ławkę i widzisz ją, tę ławkę, a tak naprawdę to nie jest taka zwyczajna ławka, bo smoki, oprócz tego, że zmieniają się w ludzi, ostatnio zaczęły zmieniać się w ławki.
Ember znów się roześmiała.
- Ale wymyśliłeś! Teraz, ile razy siądę na jakiejś ławce, będę czuć się co najmniej dziwnie. Wielkie dzięki!"

mkjhgOd wieków członkowie Zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację, w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę na światem.

Ale są wśród nich buntownicy, którzy pragną żyć w zgodzie z ludźmi. Należy do nich EmberDotąg posłuszna organizacji, opuszcza Talon, by wspierać przywódcę buntu, RileyaNajpierw jednak chce spłacić dług wdzięczności wobec Garreta, żołnierza Zakonu, który uratował jej życie. Ember i Riley uwalniają Garreta z celi śmierci i uciekają do Las Vegas, by wśród tłumu turystów ukryć się przed pogonią. Ale potężni wrogowie nie dają za wygraną. To tylko kwestia czasu, kto dopadnie ich pierwszy — agenci Talonu czy żołnierze Zakonu Świętego Jerzego.

,,Pociągnij za spust, zanim zrobi to twój wróg. To jedyny sposób, by przeżyć."

Autorka stworzyła książkę, która zabiera czytelnika w niesamowitą podróż do świata magii i smoków. Jak w poprzedniej części to postacie opowiadają o przebiegu historii. Książka podzielona jest na trzy części. Pisarka świetnie skonstruowała fabułę oraz stworzyła postacie, które na długo pozostają w pamięci. Akcja cały czas prze do przodu, a bohaterowie przeżywają kolejne emocjonujące przygody. Książka napisana jest lekkim piórem. Bardzo spodobały mi się okładki tej serii o smokach. Nie ma na nich żadnych postaci, tylko łuski smoka. Są wyjątkowe, tak samo jak powieść.

,,Każdy czegoś bardzo chce, chce to zdobyć za wszelką cenę. Trzeba tylko wiedzieć, co jest tym czymś."

jhhPostacie przechodzą diametralną przemianę. Ember nie traci swojej iskierki. Wręcz przeciwnie — roznieca spory ogień. Chce wyrwać brata z łap Talonu, stara się przeżyć, a poza tym uczucie, które żywi do chłopców - Rileya i Garreta — nie dają o sobie zapomnieć. Każdy z nich jest inny, a Ember nie potrafi wybrać. Garret zaczyna mieć swoje zdanie, coraz bardziej kwestionuje zasady, według których żył. Zaczyna pojmować, że nie wszystkie smoki są złe. Cobalt dalej prowadzi swoją działalność. Uczucie, które rodzi się między nim a Ember nie daje mu spokoju. Dante natomiast próbuje zmusić siostrę do powrotu, ślepo wpatrzony w Talon. Nadal go nie skreśliłam. Mam do niego pewną słabość i mam nadzieję, że wykaże się w następnej książce. W ,,Buntowniku" pojawia się wiele nowych postaci, które mają wielkie znaczenie dla tej serii.

,,Ember, czegoś tu nie rozumiem. Mówisz, że jesteś poparzona. Przecież jesteś smokiem. Jak to mogło się stać?
- Mogło. Sama się podpaliłam.
Ember!
- A co tam! Lepiej cieszyć się z tego, że tym razem mnie nie postrzelili!"

Podsumowując: ,,Buntownik" to kolejna garść przygód pewnego smoka, który uczy się przetrwać w tym nowym, niebezpiecznym świecie. Tak jak i poprzednia część zabierze nas do fantastycznego świata, który miesza się z rzeczywistością. Gwarantuje wam, że nie będziecie się nudzić. Polecam!

Informacje dodatkowe o Buntownik:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska