Buntownik

Tom 2 cyklu Talon

Garret dowiedział się, że Ember jest smokiem. Ember ucieka z Talonu. Pomaga jej przy tym zbiegły smok Riley. Razem zabierają ze sobą dwa pisklaki, które Riley wyrwał ze szponów Talonu.
Żołnierz Świętego Zakonu ratuje życie Ember, za co zostaje skazany na rozstrzelenie pod ścianą. Firebrand (Ember, nazywana tak przez Rileya) chce spłacić dług wdzięczności wobec Garreta. Aby uwolnić go, muszą zakraść się do bazy Świętego Jerzego, co jest bardzo niebezpieczne, ponieważ znajduje się ona na środku pustyni.
Wes, który współpracuje z Rileyem, jest przeciwny temu. Uważa, że idą na pewną śmierć, jednak Ember zostaje przy swoim i nie ulega wątpliwością. Udaje im się uwolnić Garreta z celi śmierci, jednak nie obeszło się bez szkód. Wspólnie uciekają do Las Vegas, by wśród tłumu turystów ukryć się przed pogonią.
Riley ma w Vegas znajomego, który ma jemu pomóc w ukryciu, przy okazji dowiaduje się, że w opuszczonym hotelu znajdują się dwa smoki, pisklaki, które zbiegły z Talonu. Riley postanawia zabrać je ze sobą i zapewnić im bezpieczeństwo, jednak jak później się okazuje, była to tylko zasadzka, a w szeregach Rileya znajduje się zdrajca.
Brat Ember usiłuje nakłonić ją do powrotu. Pragnie, aby jego siostra wróciła do Talonu. Dante jest ślepo zapatrzony w organizację, która odkrywa przed nim najgłębsze tajemnice.
Czy uda im się wyjść cało z zasadzki? Czy Ember wróci do organizacji? Jak potoczą się miłosne sprawy? Tego musicie dowiedzieć się sami!

Druga część serii "Talon", jest jeszcze lepsza od pierwszej. Nieprzewidywalna akcja nieustannie się toczy. Napięcie podczas czytania coraz bardziej wzrasta. Fabuła jest świetnie skonstruowana. Seria jest po prostu genialna! Jest to powieść, która wciąga w siebie czytelnika i na długo pozostaje w pamięci. Z pewnością zetnie was z nóg! Przygotujcie się na to!

Co do głównych bohaterów:
-Ember powoli zaczyna mnie irytować, to jej niezdecydowanie i upartość. Jest dziewczyną z silnym charakterem, ale mam wrażenie, że czasami zachowuje się jak księżniczka własnej bajki.
-Riley, bardzo dobry przywódca, jednak irytuje mnie w nim jego myślenie, że Ember należy do niego i koniec. On tak mówi i tak ma być, trochę jak pan i władca wszechświatów.
-Garret moja ulubiona postać. Potrafi postawić na swoim, ma silny charakter i nie załamuje się, nawet w obliczu śmierci. Jest bardzo pozytywną postacią.
-Wes, wiecznie naburmuszony Wes, taki ma już styl bycia, a nawet troszkę go polubiłam. Jest tajemniczym człowiekiem i zdecydowanie jest mało wzmianek o nim, chętnie poznałabym więcej szczegółów na jego temat.
-Dante, brat Ember również jest denerwującą postacią, bo mimo, że ma 16-lat, zachowuje się jak 30-latek, mam nadzieję, że oczy mu się otworzą.

Z niecierpliwością czekam na kolejne części, brakuje mi jakichkolwiek wzmianek o Lexi, przyjaciółce Ember z Crescent Beach. Czuje niedosyt jeśli chodzi o tą postać. Jak było napisane w pierwszej części, Ember miała zadzwonić do niej i się z nią pożegnać, jednak do tej pory to nie nastąpiło. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach (o ile zostaną w Polsce wydane), pojawią się tematy związane z Lexi oraz Wesem.

Informacje dodatkowe o Buntownik:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska