Ch這pak z s御iedztwa

Ocena: 5 (11 g這s闚)

Recenzja: Ch這pak z s御iedztwa

Recenzuje: ksiazkomania

Nie tylko s御iad…

Dziewczyna dorastaj帷a bez matki ma bez w徠pienia trudno. Gdy wokó niej jest przewaga p販i przeciwnej mo瞠 to wytwarza pewne problemy, cho熲y z tym, 瞠 zatraci gdzie swoj kobieco嗆. Kasie West kolejny raz obrazuje nam problem, który cz瘰to przytrafia si m這dzie篡. „Ch這pak z s御iedztwa” to z pozoru lekka opowie嗆 o przyja幡i, zauroczeniu i wspieraniu, ale równie porusza powa積iejsze problemy – dorastanie bez matki, trauma, wypieranie wspomnie, odkrywanie swojej kobieco軼i. „Ch這pak z s御iedztwa” to idealna lektura dla wszystkich, którzy chc oderwa si od codziennych trosk i sp璠zi mi貫 chwile z Charlie, jej bra熤i i ch這pakiem z s御iedztwa.

„To tutaj jest jak sen. Nie musi by prawdziwe. Wydaje si niemal, 瞠 unosimy si tu za granic 鈍iadomo軼i, mog帷 mówi wszystko, cokolwiek zechcemy, a rankiem, jak to bywa ze snami, ten stan si powoli rozwiewa. To tak, jakby ty spa teraz w swoim ó磬u tam na górze, ja za w moim, a t rozmow toczy豉 nasza pod鈍iadomo嗆.”

Charlie to ch這pczyca. Dorasta w m瘰kim gronie – ojca, trzech starszych braci i jednego przyszywanego – s御iada, który sp璠za u nich w domu ka盥 woln chwil. Charlie traktuje Bradena jak brata, gdy jest z ni i jej bra熤i zawsze. Gdy Charlie ma kolejny drobny zatarg z prawem, ojciec ka瞠 jej znale潭 prac. I tak Charlie poznaje Lind, swoj pracodawczyni, oraz Amber, które zag喚biaj j w tajniki kobieco軼i. Gdy Charlie odkrywa sens makija簑 i noszenia sukienek pomagaj jej rozmowy przy p這cie z Bradenem. Dziewczyna zdaje sobie spraw, 瞠 jej uczucie do Bradena to nie zwyk豉 siostrzana mi這嗆. Musi wybra: czy ukrywa swoje uczucia, by nie straci przyjaciela, czy wyjawi najlepszemu przyjacielowi wszystko i wystawi ich przyja潯 na prób.

Kasie West zaskoczy豉 po raz kolejny. „Ch這pak na zast瘼stwo” to by zaledwie przedsmak tego, co mo瞠 zaoferowa nam autorka. Gdy rozpali豉 nasze oczekiwania, ka盥y czytelnik z niecierpliwo軼i czeka na kolejn powie嗆. I tak oto „Ch這pak z s御iedztwa” wtargn掖 na salony z wielkim hukiem. To bardzo przyjemna, zabawna i realistyczna powie嗆. Kasie West pokazuje, 瞠 篡cie nastolatków wcale nie jest takie ró穎we. Charlie dorastaj帷 w鈔ód samych ch這paków i sp璠zaj帷 z nimi swój wolny czas zatraca gdzie po drodze kobieco嗆. Staje si ch這pczyc, siln i wysportowan. Nie wie co to makija, nie nosi sukienek. Dla niej to normalne, lecz przychodzi czas, gdy co si w niej zmienia. Kasie West idealnie ukazuje portret psychologiczny gównej bohaterki, daj帷 czytelnikowi do zrozumienia, 瞠 篡cie wcale nie musi by kolorowe 瞠by by這 szcz窷liwe. Charlie ma trzech braci, którzy stoj za ni murem, ojca, który stara si jak mo瞠, by wyros豉 na siln kobiet i Bradena – s御iada, który jest jej najlepszym przyjacielem. „Ch這pak z s御iedztwa” to definicja przyja幡i, wsparcia i si造.

Bohaterowie powie軼i to bardzo dobrze wykreowane postacie. Kasie West z niezwyk陰 lekko軼i tworzy nowych bohaterów, którzy idealnie komponuj si z fabu陰. Narratorem powie軼i jest gówna bohaterka, dzi瘯i czemu mamy okazj pozna j niezwykle dobrze. Wczuwamy si w t histori, prze篡wamy ka盥e emocje. A ksi捫ka jak na swoj lekko嗆, jest niezwykle emocjonalna. Prócz scen, w których zakr璚i si 貫zka w oku mamy wiele zabawnych i humorystycznych momentów i to one sprawiaj, 瞠 ksi捫k czyta si tak lekko i przyjemnie. Poch豉niamy kartka za kartka z pr璠ko軼i 鈍iat豉. Mimo wyra幡ie zarysowanego w徠ku mi這snego autorka zadba豉 o to, by nie przys這ni on sensu ksi捫ki. Owszem mamy do czynienia z pierwszym zauroczeniem, zazdro軼i, dotykiem, który sprawia, 瞠 skóra p這nie, ale te sceny s idealnie porcjowane i czytelnik nie odczuwa du瞠j dawki s這dyczy.

„Ch這pak z s御iedztwa” to lektura idealna na jesienny wieczór. Po ca造m dniu sp璠zonym na codziennych obowi您kach mi這 jest oderwa si i wskoczy do innej rzeczywisto軼i. I tak jak Charlie i Braden mieli swoj inn rzeczywisto嗆 przy p這cie, tak i my mamy swoj z „Ch這pakiem z s御iedztwa”. I ta odskocznia dzia豉 na nas bardzo pozytywnie.

„Ch這pak z s御iedztwa” skrad ca貫 moje serce. To powie嗆 dynamiczna, z lekko軼i, humorem i zadum. Kasie West podnios豉 poprzeczk znacznie wy瞠j. Ksi捫k mog poleci z czystym sumieniem. To pozycja wart przeczytania i wracania do niej przy ka盥ej okazji. Takie ksi捫ki si nie nudz. Mo瞠my je czyta na okr庵這, a i tak za ka盥ym razem b璠ziemy prze篡wa te same emocje w takim samym stopniu. „Ch這pak z s御iedztwa” to w豉郾ie taka ksi捫ka, która pozostaje w naszych sercach na d逝go, a jak jej blask blednie, to powracamy do niej, by od鈍ie篡 wspomnienia i na nowo zag喚bi si w tej historii.

Tagi: Ch這pak z s御iedztwa, Ch這pak z s御iedztwa recenzja, Ch這pak z s御iedztwa ksi捫ka, Kasie West Ch這pak z s御iedztwa, Kasie West recenzja, Kasie West ksi捫ka, Kasie West

Kup ksi捫k Ch這pak z s御iedztwa

Zobacz tak瞠

Zobacz opinie o ksi捫ce Ch這pak z s御iedztwa
Inne ksi捫ki autora
P.S. I Like You
Kasie West0
Ok豉dka ksi您ki - P.S. I Like You

Co robisz, gdy podczas lekcji chemii w g這wie wiruj ci zamiast pierwiastków fragmenty ulubionych piosenek? Lily po prostu zapisa豉 wers z ukochanego...

Ch這pak z innej bajki
Kasie West0
Ok豉dka ksi您ki - Ch這pak z innej bajki

Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w nale膨cym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje si w sarkastycznym podej軼iu...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
To, co zosta這