Dobrissimo! Opera od kuchni

Z największą przyjemnością powróciłam do odkrywania na nowo twórczości autorki, którą znam ze wcześniejszych przeczytanych przeze mnie powieści cyklowych: Karla Linde (tom 1), Karla Linde (tom 2) do których zamierzam za jakiś czas powrócić i dokończyć, bo uważam, że Pani Marzena Rogalska ma w sobie duży pisarski potencjał, trafne wyczucie tematyczne oraz to, co ja cenię najbardziej u dziennikarzy komunikatywność połączoną z ogromnym poczuciem humoru, lekkim dystansem do siebie samej, wiedzą, z którą chętnie się dzieli z innymi pragnącymi poznawać autorkę od innej strony.

Zanim rozpoczęłam, czytać tę książkę to zapoznałam się z jej główną treścią, a co najważniejsze okazało się, że współautorkę Panią Aleksandrę Kurzak znałam nieco wcześniej dzięki temu, że słuchałam w audycji muzycznej poświęconej muzyce operowej prowadzonej przez osobę, znającą doskonale ten świat, gdyż zajmował się na co dzień śpiewaniem operowym, promowaniem nowych młodych operowych talentów. Miał możliwość zaśpiewania również z nimi, prowadzenia koncertów i zachwycaniem się ich kunsztem głosowym, a na koniec przeprowadzał piękne z nimi rozmowy na temat zaśpiewanych oper. Był to fantastyczny, pełen ciepła, wiedzy, sympatyczności, kultury rozmowy, szacunku dla rozmówcy śp. Pan Kazimierz Kowalski, z którym miałam możliwość rozmowy jako słuchaczka o muzyce, którą prezentował w autorskich audycjach.

Dzięki temu, że śp. Pan Kazimierz Kowalski przypomniał, o istnieniu muzyki operowej będzie ona częściej gościć podczas audycji radiowych oraz relacjonowana w telewizji z okazji różnych prezentowanych świątecznych gal, festiwali, które przypominają nam o tym, że są młode osoby, które śpiewają operę wciąż to na najwyższym poziomie. Mają tego świadomość, że nie każdy lubi ten rodzaj muzyki. Należy się cieszyć tym, że są pośród niej wyjątkowi muzyczni operowi przedstawiciele, a w szczególności Pani Aleksandra Kurzak. Miałam okazję posłuchać jej występu. Bardzo mi się spodobał.

Zadane pytania przez Panią Marzenę Rogalską zostały, trafnie dobrane do całości.

Książka ta dla wielu czytelników będzie wiele stanowiła głębię nieujawnionych do tej pory tajemnic, co ukrywa w duszy śpiewaczka operowa, która kocha śpiewać, poznamy ją od kuchni oraz jak wygląda na co dzień jej życie prywatne.

Książka ta została bardzo ładnie wydana, składa się z 20 rozdziałów, a do każdego z nich została opowiedziana muzyczna historia związana z wykonywanym zawodem piosenkarki.

Czytając, tę książkę warto, jest też wsłuchać się operowe melodie wykonywane przez Panią Aleksandrę Kurzak.

Informacje dodatkowe o Dobrissimo! Opera od kuchni:

Zobacz opinie o książce Dobrissimo! Opera od kuchni

Kup książkę Dobrissimo! Opera od kuchni

Wyprzedaż snów
Marzena Rogalska0
Okładka ksiązki - Wyprzedaż snów

Jak długo można uciekać przed samym sobą, ile razy układać sobie na nowo życie? Agata, zraniona i złamana, po ośmiu latach powraca do miasta, w którym...

Opowieści wigilijne
Marzena Rogalska0
Okładka ksiązki - Opowieści wigilijne

Bo w święta najważniejsza jest miłość Lwów 1909. Spotkanie samotnego wdowca i chłopca szukającego bezpiecznej przystani, które na zawsze odmieni życie...