Dzieci krwi i kości

Tom 1 cyklu Dziedzictwo Oriszy

Autorka książki pt. '' Dzieci krwi i kości'' Pani Tomi Adeyemi tym razem zaprasza młodzież, by mogła wraz z nią wspólnie uczestniczyć w życiu i niezwykłych przygodach młodej głównej bohaterki o imieniu Zélie.

Walka z przeciwnościami losu i ogromna chęć niesienia pomocy wykazując, się odwagą to jest to, co spowodowało, że mogłam mocniej zagłębić się w dalsze wydarzenia związane z historią przeszłości Zélie, która skrywa w sobie wiele cierpień, tajemnic Jest przykładem bohaterki, która potrafi myśleć logicznie pomimo popełnionych przez nią błędów. Ma tego świadomość, ale z miłą chęcią i ryzykiem podejmuje próbę ich naprawienia.

Nienawiść, zło czyni to, że my w jego obliczu włączamy się do natychmiastowych działań, ale w środku tkwią w nas wątpliwości: Czy my potrafimy połączyć wspólnie siły, gdy pojawia się na naszej drodze walki wróg zupełnie nam obcy, który może, w ostateczności okazać się pomocną dłonią do pokonania naszych własnych słabości stanowiąc przy tym zagrożenie dla samego siebie?

Barwnie opisana historia krainy Oriszy lekkim piórem, w której to na łamach 85 rozdziałów dowiemy się, jak wyglądało życie mieszkańców, a świat magii nie krył w sobie tajemnic właściwie przed nikim.

Jedynym atutem magii było odpowiednie jej użycie w konkretnych życiowych sytuacjach.

Na chwilę obecną przeniesiemy się do życia mieszkańców w krainie Oriszy, w której to odkryjemy prawdziwe horyzonty, które uczynią ich życie pełne mocnych wyzwań opartych na granicy niepewności każdego dnia, w którym będą mogli przerwać lub czy też nie.

Fabuła całościowa w tej niezwykłej napisanej literaturze fantasy mi się podobała, gdyż mogłam poznawać różnorodne charaktery bohaterów drugoplanowych.

Wydawnictwu Dolnośląskiemu dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki autorstwa Pani Tomi Adeyemi pt. '' Dzieci krwi i kości''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Dzieci krwi i kości:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2019-02-13
Tytuł oryginału: Children of Blood and Bone
Tłumaczenie: Łukasz Witczak
Dodał/a opinię: Emilly26

Tagi: rumunia Mitologia Historie miłosne fantastyka młodzieżowa rasizm mitologia afrykańska fantazja determinacja

Zobacz opinie o książce Dzieci krwi i kości

Kup książkę Dzieci krwi i kości

Dzieci prawdy i zemsty
Tomi Adeyemi0
Okładka ksiązki - Dzieci prawdy i zemsty

Magia wróciła do Oriszy. Ale to nie koniec walki o władzę. Wojna dopiero się rozpoczęła!, Zélie i Amari zdołały przywrócić Oriszy magię, nie spodziewały...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;