Recenzja książki: Dziewczyna Misia. Życie jak film - niebanalna historia dziewczyny z Londynu

Recenzuje: truskawka2

Dziewczyna Misia to wywiad z Krystyną Podleską – aktorką, która zagrała między innymi w kultowym Misiu. Jednak nie jest tu ukazana przez pryzmat głównie tej roli. Nie tylko dowiadujemy się o jej drodze zawodowej, ale poznajemy ją też od strony prywatnej. Z książki wyłania się osoba o wielu twarzach. Aktorka, tłumaczka, kiedyś wyjątkowo niesforna uczennica, wegetarianka, miłośniczka zwierząt, kobieta, która mając polskie korzenie, odnalazła się na angielskiej ziemi. A przede wszystkim osoba bardzo ciepła i obdarzona poczuciem humoru. Po lekturze tej książki trudno nie poczuć do niej ogromnej sympatii.

Wprawdzie jest to wywiad-rzeka, ale nie ma tu lania wody. To sama esencja życia aktorki, podana z lekkością, wdziękiem i skrząca się humorem. Tak się właśnie powinno przeprowadzać wywiady. Dodatkowym atutem są liczne zdjęcia. Całość przeczytałam w jednym akcie zatopienia się w lekturze, od deski (sceny?) do deski.

Polecam wszystkim – nie tylko pasjonatom filmu i teatru.

dr Kalina Beluch

Kup książkę Dziewczyna Misia. Życie jak film - niebanalna historia dziewczyny z Londynu

Zobacz opinie o książce Dziewczyna Misia. Życie jak film - niebanalna historia dziewczyny z Londynu