Recenzja książki: Hashimoto: Droga do uzdrowienia siebie

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Jedną z chorób ściśle związanych z układem odpornościowym jest hashimoto, ze stanem zapalnym tarczycy, wywołanym atakiem własnych komórek odpornościowych. O chorobowych trudnościach i walce z nimi opowiada Beata Abramczyk, która – opierając się na osobistych przeżyciach – dzieli się doświadczeniami oraz przekazuje praktyczne wskazówki. Książka Hashimoto. Droga do uzdrowienia siebie jest praktycznym przewodnikiem dla kobiet, by nauczyły się zapobiegać (póki czas), postępować w chorobie oraz dbać o swój wewnętrzny rozwój.

Publikacja wydawnictwa Edipresse Książki prowadzi czytelnika – krok po kroku – przez wszystkie etapy związane z chorobą. W pierwszej kolejności autorka opowiada swoją historię. Sięgając do czasów dzieciństwa, wspomina o częstych nieżytach górnych dróg oddechowych oraz stanach depresyjnych, do których – w miarę dojrzewania – dochodziły zaburzenia dermatologiczne i neurologiczne, problemy ginekologiczne, nieustanne zmęczenie, bóle głowy, brak koncentracji uwagi, a nawet zaburzenia widzenia. Wreszcie specjalistyczne badania, zlecone przez endokrynologa, pozwoliły postawić właściwą diagnozę.

Beata Abramczyk podjęła się roli zmotywowania kobiet do zadbania o siebie i uczyniła to w sposób profesjonalny: wyjaśniając znaczenie medycznych nazw i procesów, autorka opisuje działanie hormonów tarczycy oraz funkcjonowanie układu odpornościowego, wylicza objawy chorób immunologicznych, skupia się na diagnostyce badań. Podkreśla negatywną rolę stresu. Podaje również skuteczne sposoby na oczyszczenie organizmu, opisuje walkę z atopowym zapaleniem skóry, wypadaniem włosów i utrzymaniem na odpowiednim poziomie flory jelitowej. Przekonuje także o dobroczynnym wpływie takich elementów jak: dieta, joga, taniec, a nawet przestrzeń zapewniająca poczucie bezpieczeństwa. Wyliczenie powyższych czynników pozwoli czytelnikowi zrozumieć, dlaczego tak ważne w walce z chorobą jest nie tylko uzdrowienie ciała, ale i umysłu.

Ponieważ w hashimoto ogromną rolę odgrywa dieta, autorka służy praktycznymi radami, ułatwiającymi jej skomponowanie. Ma na uwadze w szczególności wyeliminowanie szkodliwych produktów żywnościowych, dostarczanie odpowiedniej ilości białka, tłuszczy, węglowodanów, składników mineralnych i witamin, suplementację oraz zasady przygotowywania posiłków. Ostrzega również przed zgubnym wpływem kosmetyków zawierających sztuczne barwniki, aromaty i inne związki, negatywnie wpływające na organizm człowieka. Dodatek stanowi podsumowujący rozdział ABC… dla hashimoto, podający najważniejsze wskazówki na drodze do uzdrawiania siebie oraz Moje ulubione przepisy na chleby, owsianki, sałatki, ryby i owoce morza, zupy oraz desery. Pomocą służy również wykaz inspirujących książek i bibliografia wraz z adresami stron internetowych, natomiast kolorowe zdjęcia z archiwum prywatnego autorki cieszą oko i uspokajają zmysły.

Publikacja Edipresse Książki skierowana jest przede wszystkim do kobiet, ponieważ – według najnowszych badań – na hashimoto zapada co trzecia kobieta na świecie. Warto więc skorzystać z osobistych doświadczeń osoby, która sama zmaga się z objawami jednej z coraz bardziej powszechnych chorób immunologicznych.

Kup książkę Hashimoto: Droga do uzdrowienia siebie

Zobacz opinie o książce Hashimoto: Droga do uzdrowienia siebie
Hashimoto. Twoje cztery pory roku
Beata Abramczyk0
Okładka ksiązki - Hashimoto. Twoje cztery pory roku

Dziś pragnę Cię zaprosić w podróż przez cztery pory roku. Być może zainspiruje Cię ona do zrobienia czegoś dobrego dla siebie, a Twoje życie stanie się...

Harmonia życia. Jak uzdrowić ciało, umysł i duszę
Beata Abramczyk0
Okładka ksiązki - Harmonia życia. Jak uzdrowić ciało, umysł i duszę

Żyjemy w ciągłym konflikcie z samym sobą, często nie mając o tym pojęcia. Nasze ciało i umysł bywają tak bardzo przebodźcowane, że nie mogą dłużej funkcjonować...

Miałam wielu znajomych, ale tak naprawdę byłam sama i samotna jak nigdy dotąd.

O niezwykłej mocy tańca wiedziały już ludy pierwotne. Rytualne tańce były rodzajem modlitwy.

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;