Recenzja książki: Jakie to szczęście, że cię znalazłem

Recenzuje: Dorota Józefiak

Jakie to szczęście, że cię znalazłem Guido van Genechtena to niezwykle ciepła opowieść o małym i rozbrykanym zajączku, któremu udało się odnaleźć to, co w życiu najważniejsze.

Zajączek Kicek to przeurocze zwierzątko, które spędza całe dnie na kicaniu. Kica, bo nie potrafi usiedzieć w miejscu. Kica, żeby dotrzeć do pożywienia, kica, żeby schronić się w cieniu jodły i odpocząć przez chwilę. Kica latem, jesienią, zimą i wiosną, podąża za węchem, chrupie marchewki i tak mija mu cały wolny czas. Pewnego dnia jego nosek wyczuwa jednak nowy, specyficzny zapach. Po dokicaniu do celu okazuje się, że to pewna zajączkowa dziewczynka. I tak zaczyna się piękna przyjaźń.

Książka van Genechtena skierowana jest do najmłodszych czytelników i fantastycznie pokazuje trzy- i czterolatkom, co jest ważne w życiu, na co dzieci powinny zwracać uwagę i jaką rolę w codzienności odgrywają inni ludzie. Piękny obrazek, który utrwala w dzieciach pozytywne wartości. Opowieść o Kicku i jego przyjaciółce jest łatwa w odbiorze. Podkreśla, jak ważna jest przyjaźn i co wnosi ona w nasze życie. Wyraźnie daje młodemu czytelnikowi do zrozumienia, że codzienność, która mija w samotności, może być przyjemna, ale do pełni szczęścia potrzebny jest ktoś, kto usiądzie obok. Albo - pokica z nami.

Autor ujął historię Kicka w proste słowa, które z pewnością dotrą do każdego dziecka, ozdobił ją fantastycznymi ilustracjami, a wydawnictwo przygotowało prześliczną, kolorową, przyciągającą wzrok książkę. Nie obyło się, niestety, bez drobnego niedociągnięcia - zastosowanie kilku różnych fontów na jednej stronie utrudnia czytanie. W obliczu tak wartościowej książki nie ma to jednak wielkiego znaczenia.

Każdy maluch, który pozna historię Kicka, z pewnością pokocha kicającego zajączka. Jakie to szczęście, że cię znalazłem to również idealna pozycja dla rodziców, którzy chcą przyjemnie spędzić czas z dzieckiem przy wspólnym czytaniu naprawdę wartościowej opowieści.

Kup książkę Jakie to szczęście, że cię znalazłem

Zobacz opinie o książce Jakie to szczęście, że cię znalazłem
Mała biała rybka
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - Mała biała rybka

Mała biała rybka płacze. Zgubiła swoją mamę! Szuka jej wśród morskich stworzeń. Spotyka czerwonego kraba, pomarańczową rozgwiazdę, żółtego ślimaka, niebieskiego...

Mała biała rybka ma wielu przyjaciół. Książka kartonowa
Guido van Genechten0
Okładka ksiązki - Mała biała rybka ma wielu przyjaciół. Książka kartonowa

Mała biała rybka bardzo lubi się bawić. Na szczęście ma wielu przyjaciół! Bawią się razem w berka i w chowanego. Lubią też puszczać bańki. Zabawa daje...