Kacper. Strachy

Kacper, to sympatyczny psiak, którego pokochały rzesze dzieciaków na świecie. Od jakiegoś czasu, gości również w domach polskich dzieci, witając je z ekranu telewizora, czy uśmiechając się z książek. Ten książkowy, o którym chciałabym wam dzisiaj powiedzieć jest dziełem, a może raczej dzieckiem Micka Inkpena, brytyjskiego pisarza, który napisał cykl książek o psiaku, który stał się przyjacielem każdego dziecka. Autor, mocno z resztą uhonorowana postać, poszczycić się może m.in. nagrodą British Book Award, ale w jego kolekcji literackich trofeów jest tego znacznie więcej.

Kacper, którego część dzieci być może zna też pod imieniem Kipper, to przyjazny szczeniak, o którym powstał cały cykl książeczek. Jego przygody zapierają dech w piersiach maluchom, śledzącym z zapamiętaniem jego wyczyny. Jak mówi, a raczej pisze autor we wstępie „Kacpra”, jego książki mają pozaginane uszy, bo tak często dzieci po nie sięgają. Ja na przykładzie własnych córek muszę sprostować, że przygody Kacpra wywołują takie emocje, że aż wióry lecą! Nasza książka jest cała poklejona, bo dziewczyny wyrywają sobie książkę z rąk, ku mojemu zgorszeniu. Miłość do Kacpra przyćmiewa miłość siostrzaną.

„Kacper. Strachy” to propozycja dla wszystkich maluchów, które boją się ciemności. Dzielny Kacper wraz ze swoim przyjacielem Tygryskiem wykaże się ogromnym charakterem. Zanocują pod namiotem. A jako że to dwa harde szczeniaki, nie będą bać się niczego, nawet ciemności. Przynajmniej taki będą mieć plan. Ale o tym, czy naprawdę siła ducha zwycięży i czy psiaki faktycznie wykażą się lwią odwagą, o tym oczywiście przeczytacie swoim pociechom w „Kacprze”.

Zachęcam, bo to ciekawa lektura, która może być przeznaczona zarówno dla bardzo małych dzieci, jak i tych większych, które stawiają pierwsze kroki na drodze samodzielnego czytania. Duże litery, piękne ilustracje, przejrzystość i świetna czytelność, to zdecydowanie atrybuty Kacpra. Książka spodoba się więc wszystkim dzieciom bez wyjątku, zarówno tym, które znają Kacpra z kreskówki, jak i tym, które nigdy wcześniej nie słyszały o sympatycznym szczeniaku.

Nie bez przyczyny psa uważa się za największego przyjaciela człowieka... A sympatyczny czworonóg przeżywający te same problemy, co większość dzieci, drżący na samą myśl o ciemności, to nie tylko przyjaciel, ale i dobry druh. Szybko podbije serca dzieci, dzielących z Kacprem te same przygody, te same trudy dnia codziennego i te same radości.

Polecam!

Kup książkę Kacper. Strachy

Kacper pudło z zabawkami
Mick Inkpen0
Okładka ksiązki - Kacper pudło z zabawkami

Kacper to sympatyczny szczeniak, znany wielu dzieciom z popularnej kreskówki pod tym samym tytułem. Autorem tekstu i ilustracji serii jest Mike Inkpen...

Kacper
Mick Inkpen0
Okładka ksiązki - Kacper

Kosz Kacpra jest już bardzo zniszczony, a jego koc zaczął naprawdę brzydko pachnieć. Czy Kacper znajdzie sobie lepsze miejsce do spania?...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;