Krąg życia

To już trzeci tom serii, dzięki której możemy wybrać się w magiczną podróż po Bezkresji - krainie pełnej niesamowitych miejsc przepełnionych magią. Jeżeli wcześniej oczarował was świat stworzony przez A.J.Epsteina i A.Jacobsona, to mogę obiecać, że tym razem także się nie zawiedziecie. Troje chowańców po raz kolejny odkrywa nowe i niesamowite miejsca. A każde z nich otacza cudowna aura, przedostająca się do świata rzeczywistego i sprawiająca, że jeszcze bardziej podekscytowani zagłębiamy się w ten baśniowy świat.

Bezkresja pogrążyła się w chaosie.Czarodzieje dalej nie mają swojej magii, a Armia nieumarłych powstała, by zniszczyć wszystkich ludzi. Jedyną nadzieją jest Przepowiedziana Trójka - Aldwyn, Gilbert i Skylar. Wyruszają oni w podróż, by znaleźć siedmioro potomków zwierząt, zarządzających Pierwszym Królestwem i z ich pomocą przywołać Ruchomy Zamek, będący miejscem ukrycia złego szaraka, kierującego armią - Paksahary. Jednak na ich drodze staje wiele przeszkód. Nieufność i niepewność wkradają się pomiędzy trójkę przyjaciół. Czy wypełnią przeznaczenie i zgromadzą siedmioro potomków zanim armia Paksahary zniszczy wszystko? A może polegną i zostawią Bezkresję na pastwę zombi? Czy przyjaźń, łącząca chowańce, przetrwa tą ogromną próbę?

Historia Aldwyna, Skylar i Gilberta po raz kolejny fascynuje i ciekawi, wciąga w wir wydarzeń, z którego nie sposób się wyrwać. Jeśli myślicie, że wiele działo się w Gwiazdach przeznaczenia czy Tajemnicach korony, to koniecznie musicie przeczytać Krąg życia, gdzie wszystko staje na głowie. Tutaj najlepszy przyjaciel może okazać się wrogiem, a coś pięknego jedynie złudzeniem. Rzeczywistość i magia przeplatają się ze sobą, tworząc jedną zagmatwaną i niesamowicie pasjonującą historię. Autorzy nie stworzyli nic prostego, a połączyli ze sobą wiele ciekawych wątków, opowiadających o: przeznaczeniu, przyjaźni, dominacji człowieka nad zwierzętami, więzach rodzinnych czy przyszłości, wpływającej na teraźniejszość i przyszłość.

Sami bohaterowie to mieszanina barwnych postaci, które od razu podbiją nasze serca. Trójka chowańców pozostaje tak dobrze nakreślona, jak w poprzednich częściach - są prości, a jednocześnie sympatyczni i "żywi". Pojawiają się także nowe postaci, o których warto powiedzieć kilka słów. Są to oczywiście wcześniej wspomniani potomkowie Pierwszego Królestwa, czyli błyskoń, mangusta, złota żaba, rosomak, wyjec, kobra królewska oraz ogar. Niektóre z tych postaci można polubić w większym stopniu, inne mniejszym, jednak nie można zaprzeczyć, że wszystkie są niesamowicie wykreowane i wzbudzają w nas pewne emocje.

Zahaczmy także o temat, który poruszam przy ocenianiu każdej książki z tej serii, a mianowicie szatę graficzną. Okładka jest tak samo niesamowita, jak przy poprzednich tomach, jednak to nie na niej się skupimy, a na rysunkach w środku książki. Dlaczego? Ponieważ zmieniła się osoba ilustrująca powieść. Jednak myślę, że jest to kolejnym atutem. Obrazki są o wiele bardziej profesjonalne, a narysowane sceny rzeczywiste. Nad rysunkami można zachwycać się godzinami. Są one po prostu piękne!

Krąg życia to książka zarówno dla małych, jak i dużych czytelników. Każdy znajdzie w niej coś ciekawego. Autorzy połączyli piękny świat z ciekawymi postaciami oraz fascynującą, magiczną i baśniową historią. Chowańce rozśmieszają, ale zwracają także naszą uwagę na takie wartości jak przyjaźń czy rodzina. Książkę polecam szczególnie osobom młodszym, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem, ale odnajdą się w niej także fani magicznych opowieści, w których nie zwraca się uwagi na profil psychologiczny bohaterów czy zawiłość fabuły, która swoją drogą w tym przypadku jest bardzo zagmatwana, ale na aurę otaczającą powieść i historię, która przeniesie czytelników w inny, bajkowy świat.

Informacje dodatkowe o Krąg życia:

Wydawnictwo: iuvi
Data wydania: 2016-01-13
Dodał/a opinię: Patrycja Nadziak

Zobacz opinie o książce Krąg życia

Kup książkę Krąg życia

Chowańce. Tajemnice korony
Adam Jay Epstein, Andrew Jacobson0
Okładka ksiązki - Chowańce. Tajemnice korony

"Aldwyn poczuł, jak jego żołądek robi salto po raz drugi tego dnia. Ale teraz coś innego niż adrenalina i grawitacja skręcało mu wnętrzności. To była świadomość...