Oona kontra życie

Zdarzyło wam się kiedyś żałować, że nie można cofnąć czasu? Że gdyby była taka możliwość, to zrobilibyście coś w życiu inaczej? Że spie....cie coś i już nie można tego naprawić?

Oona, bohaterka książki "Oona kontra życie" autorstwa Margarity Montimore dostała od losu szansę, żeby wrócić do poprzednich lat swojego życia mądrzejsza o doświadczenia z przyszłości. Fajne, nie? Kto by nie chciał?
Oona co roku budzi się w innej rzeczywistości, zaczyna od czystej karty. Chaotycznie skacze po latach swojego życia. Jaki wpływ miało to na życie bohaterki? Czy zdołała naprawić błędy?

Podróżowałam w czasie razem z Ooną, i ta podróż była niezwykle ekscytujsca i bogata w doświadczenia. Na mnie zazwyczaj największe wrażenie robią książki, które w jakiś sposób można odnieść do własnego życia. Też tak macie? Ta była właśnie taką, refleksyjna i emocjonujaca. Podróżując z Ooną odbyłam też podróż do własnej przeszłości. Razem z nią Śmiałam się i płakałam. Czasem jest to potrzebne 😉 Książka nie to że mną wstrząsnęła, bardziej dała po raz kolejny do myślenia. Mam już swoje lata i zdarza mi się analizować słuszność moich decycji i wyborów. Jest to chyba normalne. Ta książka jeszcze bardziej upewniła mnie w przekonaniu, że nie wolno niczego żałować i nie warto rozpamiętywać. Tak, wyciąganie wniosków jest ważne, ale ważniejsza jest akceptacja siebie i swojej przeszłości, bo to ona nas ukształtowała.

Książka jest pełna niuansów codziennego życia, na które w ferworze walki nie zwracamy uwagi. Przypomina nam o tym, co w życiu jest ważne: chwile, które przeżywamy i zapamiętujemy, emocje, ulotne momenty, z których składa się codzienność, ludzie wokół nas. Uczy cieszyć się życiem, każdą jego chwilą.
Sami widzicie jaki wpływ miała na mnie ta książka - skłoniła do refleksji. Pomimo trudnych tematów, książkę czytało się szybko i lekko. Jest to niezwykle przejmująca i nostalgiczna opowieść o przemijaniu i nieodwracalności życiowych decyzji, a jednocześnie zabawna i wzruszająca. Autorka miała genialny pomysł na pokazanie życia i najważniejszych jego aspektów w pigułce i zrealizowała go w stu procentach.

Informacje dodatkowe o Oona kontra życie:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-06-02
Tytuł oryginału: Oona out of order
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Zobacz opinie o książce Oona kontra życie

Kup książkę Oona kontra życie