Panny Młode. Wiosna

Tom 2 cyklu Panny Młode

“Panny Młode - Wiosna” to zbiór trzech opowiadań różnych autorek. Każde opowiadanie to odrębna historia. Patrząc na tytuł można śmiało stwierdzić, że na pewno łączy je jedno, a mianowicie panna młoda. Ale łączy te historie coś więcej - miłość, i to miłość w różnych odsłonach.

Bohaterka opowiadania Marcowa Panna Młoda Rachel Hauck, Susanne, ma zostać żoną księcia Królestwa Brightonii Nathaniela. Rząd Królestwa nalega, aby przyszła królowa zrzekła się obywatelstwa amerykańskiego i przyjęła obywatelstwo przyszłego małżonka. Susanne ogarniają wątpliwości, ma się wyrzec swojej tożsamości w imię miłości. Zwycięży miłość czy rozsądek? Czy Susanne ma odwagę, aby spełnić żądania?

Bohaterka Kwietniowej Panny Młodej Lenory Worth, Stella, nie może doczekać się powrotu narzeczonego z wojska. Marshall powraca, ale Stella go nie poznaje. Tak bardzo wojsko go zmieniło. Co się wydarzyło, że Marshall jest taki obcy. Czy jego przeszłość zaciąży na ich małżeństwie?

Ellie - bohaterka Majowej Panny Młodej Meg Moseley - zawsze marzyła o tradycyjnym ślubie. Do spełnienia marzenia brakuje jej tylko jednego - pana młodego. Wkrótce na ślubie poznaje Graya. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ellie w tym czasie pomaga młodszej siostrze w przygotowaniach do jej ślubu. Ofiaruje jej swoją pomoc, również materialną. Ale czy Grey jest z tego zadowolony?

Wspólnym mianownikiem opowiadań jest miłość w jej najpiękniejszej odsłonie. Miłość czysta, subtelna i delikatna, nieskazitelna. Tytułowe panny młode przeżywają swoje rozterki, targają nimi skrajne emocje, nie są do końca przekonane, że ślub to najlepsze rozwiązanie. Ale właśnie w takich chwilach człowiek najlepiej poznaje samego siebie. Wie jakie są jego oczekiwania i potrzeby. Stara sie podjąć najrozsądniejszą decyzję. Bohaterkom w tych trudnych momentach, w chwilach zwątpienia, w podjęciu życiowej decyzji pomaga Najwyższy - to do niego zwracają się o pomoc. I Pan Bóg ich wysłucha. On nigdy nikogo nie zostawia bez pomocy, wystarczy tylko poprosić Go o chociażby drobną wskazówkę, mały znak czy symbol.

“ Paweł Apostoł każe nam zapominać o tym, co za nami, a wytężać siły ku temu, co przed nami. Czeka na Ciebie coś lepszego”.

“ Mogłabym ci powiedzieć, że wszystko będzie dobrze - zaczęła Patty - lecz obie wiemy, że nie potrafię przewidywać przyszłości. Ona leży w rękach Boga. (… ) Ale powiem ci, że masz silną wiarę. Polegaj na niej. Bądź cierpliwa i pełna nadziei”.

“Zawsze musicie brać pod uwagę siebie nawzajem. Po prostu trzeba postawić w centrum wszystkich wspólnych decyzji Boga i On wam pomoże”.

Opisywane wydarzenia dzieją się szybko, zazwyczaj w ciągu jednego miesiąca. Tylko miesiąc, i aż miesiąc. Ale to wystarczająco, aby poznać i zaprzyjaźnić się z głównymi bohaterami. Czytając te opowiadania odnosi się wrażenie, że to najlepsza przyjaciółka za chwilę stanie na ślubnym kobiercu, a my mamy za zadanie tylko utwierdzić ją w przekonaniu, że dokonała właściwego wyboru. Powiem szczerze, że bywały momenty, że ogarniała mnie złość na wybranków bohaterek, ale wiadomo miłość wszystko wybaczy . . .

Jak przystało na wiosenne panny młode są one pełne nadziei i radości. Nie bez przypadku wydarzenia dzieją się wiosną. Ta piękna pora roku rządzi się swoimi prawami. Ale właśnie opisywane historie miłosne są jak wiosna, budzą się do życia, promienieją uśmiechem i radością, by w końcu rozkwitnąć w pełni blasku wiosennego słońca.

Każda z autorek ma lekkie pióro. Czyta się płynnie, szybko, z wypiekami na twarzy, ale zwroty akcji i niespodziewane wydarzenia powodują, że ma się wątpliwości, czy te panny młode rzeczywiście staną przed ołtarzem. Zasianie ziarnka niepokoju dodaje smaczku tej lekturze, czytelnikowi emocje się udzielają.

Lektura doskonale nadaje się na poprawę nastroju. Jeżeli jeszcze nie miałaś okazji wystąpić w roli panny młodej, to po przeczytaniu książki będziesz wiedziała, jak się do tej roli przygotować. Jeżeli natomiast masz to już za sobą, to czytając tę książkę, owinięta w ciepły kocyk i siedząc na fotelu przy kominku możesz wrócić myślami do tych pięknych chwil w swoim życiu i powspominać.

Polecam, pokrzepiająca lektura na mroźne, zimowe wieczory.

Wyrazy uznania dla Wydawnictwa Dreams za piękne wydanie książki. Okładka jest przyjemna, aksamitna w dotyku, ma delikatnie tłoczone litery. Nie sposób się oprzeć tej lekturze.

Informacje dodatkowe o Panny Młode. Wiosna:

Wydawnictwo: Dreams