Próba życia

Tom 3 cyklu Rozchwiani

Łucja przy pomocy Sebastiana postanowiła wyjechać zacierając za sobą wszelkie ślady. Odcięła się od całej swojej przeszłości, zarówno od tej, o której chciała zapomnieć, jak od tej, której odcinać nie chciała. Zerwała kontakty z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi. Nikt nie wiedział gdzie wyjechała, ani nawet czy żyje. Była to jedyna możliwa droga w jej dalszym życiu, która pozwalała jej jakoś funkcjonować. Wyjechała do swojej kuzynki Lili, jednak jej życie nie od razu wróciło do normalności. Sebastian pomógł jej znaleźć pracę u swego przyjaciela, a w domu ciągle jeszcze zalewała się łzami. Na szczęście urodziła zdrową córeczkę, której dała na imię Ania, i która stała się całym jej światem, który pozwalał jej robić coraz to większe kroki w kierunku powrotu do normalności. Po urlopie macierzyńskim Łucja wraca do pracy i zostaje awansowana. Trafia pod skrzydła nowego dyrektora Alexa, który początkowo wydaje jej się być kolejnym zapatrzonym w siebie dupkiem, który wykorzystuje kobiety. Od razu na wstępie daje mu jasno do zrozumienia, że nie jest zainteresowana romansem, a już szczególnie z własnym szefem. Alex przyjmuje to do wiadomości, nie narzuca się, niemniej jednak skrycie podkochuje się w Łucji. Ich znajomość się rozwija, zaczynają się zaprzyjaźniać i darzyć większym zaufaniem.
Dymitr natomiast nie potrafi się odnaleźć po odejściu Łucji. Szuka ukojenia w alkoholu, hazardzie, ciągłych imprezach i przygodnie poznanych kobietach. Zatraca się w imprezowaniu, zaniedbuje pracę i ciągle w pamięci rozpamiętuje związek z Łucją oraz to, jak bardzo to ona go skrzywdziła. Nie dopuszcza do siebie myśli, że dziecko, które nosiła Łucja mogłoby być jego. Ciągle żyje w przekonaniu o swojej bezpłodności, powoli staczając się na dno.
Łucja powoli zaczyna układać sobie życie, choć nie jest to dla niej łatwe. Zupełnie nie radzi sobie z tym natomiast Dymitr, który często wraca do wspomnień z dzieciństwa i przedstawia obraz kobiety, który zapamiętał na przykładzie swojej matki.
Bardzo ciekawa trzecia już część losów Łucji i Dymitra, którą uważam za zdecydowanie najlepszą. Ich losy zostają przedstawione z dwóch perspektyw. Najpierw dowiadujemy się co dzieje się u Łucji, następnie poznajemy poczynania Dymitra, który bezskutecznie stara się odnaleźć dziewczynę. Polecam wszystkim, którzy pokochali bohaterów, bo z pewnością się nie zawiodą.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam pierwszy.

Informacje dodatkowe o Próba życia:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-02-12
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: Proza erotyczna

Zobacz opinie o książce Próba życia

Kup książkę Próba życia

Zdjęłam buty i weszłam do pokoju Ani. Poczułam wyrzuty sumienia, że zostawiłam ją, żeby spotkać się z Alexem. Nie potrzebowałam w swoim życiu mężczyzny. Żadnego. Ostatecznie może przyjaciela, ale nikogo więcej.

Zranione uczucia. Tom 2
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Zranione uczucia. Tom 2

Kontynuacja Prostego układu, gorącego romansu Łucji i Dymitra. Prosty układ pomiędzy Łucją a Dymitrem przestał być opartym na niezobowiązującym gorącym...

Dwie drogi
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Dwie drogi

Drogi bohaterów bestsellerowej serii Rozchwiani rozdzieliły się i prowadzą w różnych kierunkach... Łucja odnajduje spokój i bezpieczeństwo...