Pułapka uczuć

Życie pisze różne scenariusze. Nie znajdziemy identycznego przypadku, ale często podobne. Dopiero kiedy zdarzy się coś strasznego, zdajemy sobie sprawę, co tak naprawdę jest ważne. Rodzice Willa zmarli w tragicznym wypadku. Chłopak do tego czasu prowadził normalne życie — grał w drużynie, umawiał się z dziewczyną, ale wszystko się zmieniło. Nagle musiał podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu — zaopiekować się młodszym bratem, czy żyć jak wcześniej. Wybrał rodzinę i od teraz robi wszystko, by Caulder mógł z nim mieszkać. Można zadać sobie pytanie, czy to poświęcenie, czy raczej jedyna decyzja, dzięki której w życiu Willa wszystko się ułoży. A co jeśli zmarła tylko jedna osoba z twojej rodziny jak w przypadku Layken? Dziewczynie umarł tata, a teraz wraz z młodszym bratem oraz mamą przenoszą się do nowego miasteczka. Opuszczają swój jedyny dom, by rozpocząć swoje życie. Niestety to nie koniec ich problemów, ponieważ mama dzieciaków ukrywa straszny sekret, który zmieni ich życie o 180 stopni. Dodajmy do tego, że coś ciągnie do siebie Willa i Layken. Nie potrafią zatrzymać tego uczucia. Zakochują się w sobie, ale okazuje się, że chłopak jest nauczycielem w szkole Lake. Jeśli ktoś się dowie o ich relacji, Will może stracić wszystko. Dziś przychodzę do Was z recenzją niesamowitej książki Colleen Hoover pt. ,,Pułapka uczuć", która wzruszyła mnie i wywołała uśmiech na mojej twarzy. Zapraszam się do zapoznania się z nią!

Nie można płakać wiecznie.

Każdy w końcu zasypia."

Layken skończyła niedawno osiemnaście lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za sobą przeszłość w Teksasie, by rozpocząć nowe życie w Michigan. Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. Każde z nich z innymi obawami i planami na dalszą przyszłość. Zarówno Lake, jak i Kel nie chcą porzucać szkoły, przyjaciół, wspomnień związanych z ulubionymi miejscami. Boją się tego, co ich czeka prawie dwa tysiące kilometrów od domu. Prawdziwego domu. Julia też się martwi. Mimo to stara się dodać otuchy swoim dzieciom i wesprzeć ich w najtrudniejszych chwilach.
Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem z naprzeciwka zwiastuje poważne zmiany w rodzinnych relacjach. A to dopiero początek niezwykle emocjonalnej, momentami przezabawnej historii losów dwóch rodzin Cohen i Cooperów, w której nikt nie zdaje sobie sprawy, jak ich członkowie staną się sobie bliscy w obliczu śmiertelnej choroby i codziennych problemów.

Nie da się uciec do innego miasta, do innego miejsca, innego stanu. Przed czymkolwiek byśmy uciekali, to coś jedzie razem z nami. Zostaje z nami, dopóki nie znajdziemy sposobu, żeby się z tym zmierzyć."

Pułapka uczuć" to romantyczna, oryginalna historia, która podbiła moje serce. Colleen Hoover jak zwykle mnie zachwyciła i uczyniła głodną kolejnych części. Ta opowieść wzruszyła mnie i wiem, że nigdy jej nie zapomnę. Nastrojowa, pełna uczuć książka, przy której nie uda się przejść obojętnie. Podobał mi się motyw poezji, który został w niej zastosowany. Dzięki temu mogłam bardziej wczuć się w postacie. Z chęcią poszłabym na slam i posłuchała poetów. Może sama bym coś zaprezentowała. Powieść napisana jest z perspektywy Layken. Każdy rozdział poprzedzony jest małym fragmentem piosenek The Avett Brothers. Autorka miała niesamowity pomysł, który w pełni wykorzystała. Od początku mam sentyment do twórczości pisarki. Podbiła moje serce historią Sky i Holdera, później Six i Daniela, następnie Tate i Milesa, a teraz nadszedł czas Lake i Willa. Piękna, wzruszająca opowieść o niezwykłej miłości, sile człowieka oraz lojalności. Będę do niej powracała. Sądzę, że książki pani Hoover będą czytane nawet za 100 lat albo i dłużej. Gwarantują czytelnikowi dawkę szalonych emocji i sprawiają, że bicie serca coraz bardziej przyśpiesza.

Zanim kobiet zaangażuje się w związek z mężczyzną, powinna móc odpowiedzieć twierdząco na trzy pytania.[...] Czy zawsze odnosi się do Ciebie z szacunkiem? To pierwsze pytanie. Drugie pytanie brzmi: jeśli z dwadzieścia lat będzie dokładnie tą samą osobą, czy w dalszym ciągu chciałabyś za niego wyjść? I wreszcie: czy sprawia, że chcesz być lepsza? Jeśli spotkasz kogoś, przy kim na wszystkie trzy pytania będziesz mogła odpowiedzieć twierdząco, to znaczy, że znalazłaś odpowiedniego mężczyznę."

Layken bardzo przeżyła śmierć taty, a teraz jeszcze musiała przeprowadzić się z jedynego domu, który zna do zupełnie obcego miejsca. Od tego czasu postanowiła więcej czasu spędzać z młodszym bratem — Kelem. Od kiedy poznała Willa, nie może o nim zapomnieć. Silna dziewczyna w środku to wrażliwa, smutna osoba, która stara się zapomnieć o tym, co najgorsze. Uczucia pomiędzy nią a sąsiadem są skomplikowane. Nie mogą być razem, ale mimo to ich uczucie coraz bardziej rośnie. Przed Lake trudny okres, który całkowicie zmieni jej życie i potrzebna będzie jej osoba, na której będzie mogła się wesprzeć w razie potrzeby. Dziewczyna jest niezwykle lojalna, stara się utrzymać swoją rodzinę w pionie i poradzić sobie w nowym miejscu. Kel to słodki chłopiec, który czasami robi wszystko na wspak. W nowym domu znalazł przyjaciela, który tak się składa, jest braciszkiem Willa, więc niemożliwe jest unikanie się nawzajem przez dwójkę zakochanych. Will to zdecydowany, mądry mężczyzna, który zrezygnował ze swoich marzeń i ukochanej, by zająć się młodszym bratem. Sam przyznaje, że jest trudno zastąpić Caulderowi rodziców, ale mimo to się nie poddaje. Chłopiec jest dla niego najważniejszy. Lake wpada w jego życie jak huragan i niszczy dotychczasowe postanowienia. Powoli rodziny Cohenów i Cooperów stają się jednością i zaczynają tworzyć zgraną grupę, której nic nie złamie. To słodko — gorzka historia osób, które poszukują bezpieczeństwa i miłości. Nikt nie da rady ich w tym powstrzymać.

- Nie podchodźcie do życia zbyt poważnie. Dajcie mu w pysk, kiedy na to zasługuje. Śmiejcie się z niego."

Pułapka uczuć" to magiczna opowieść, która wstrząsnęła moim sercem. Niezwykle emocjonalna, ale jednakowo zabawna porywa do swojego świata i nie pozwala od niego odejść. Wiem, że będę do niej powracała i na nowo przeżywała tę piękną, wzruszającą historię. Nie mogłam się od niej oderwać i sądzę, że wy też nie będziecie umieli tego zrobić. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki Colleen Hoover, a zanim zostaną wydane, zakończę tę trylogię. Zanim zaczniecie czytać, przygotujcie się na różnorodną gamę emocji, która Wami zawładnie i na wszelki wypadek miejcie pod ręką pudełko chusteczek. Mam nadzieję, że poruszy Was tak samo, jak mnie. Z całego serca ją polecam i życzę Wam przeżycia niesamowitej przygody, która wstrząśnie waszym światem.

Informacje dodatkowe o Pułapka uczuć:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2014-04-23
ISBN: 978-83-280-0909-7
Dodał/a opinię: Simi_48

Zobacz opinie o książce Pułapka uczuć

Kup książkę Pułapka uczuć

Ta dziewczyna
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Ta dziewczyna

Colleen Hoover bestsellerową serią Pułapka uczuć podbiła serca milionów czytelników. Ta dziewczyna to trzeci i ostatni tom serii. Layken...

Without Merit
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Without Merit

Siedemnastoletnia Merit na pewno nie ma normalnego życia. Jej schorowana matka mieszka w piwnicy, a ojciec na górze - z nową żoną i dziećmi z obu...