Setna królowa

Tom 1 cyklu Setna Królowa

"Setna królowa" to bardzo dobra fantastyka.Jest pierwszy tom serii.Jest to jedna z lepszych książkek z tej kategorii. Główną bohaterką jest Kalina.Ona do dziecka ma napady goroczki , której nikt nie może wyleczyć.Kalina mieszka w swiątyni Samiya wraz z innymi dziewczynami. Świątynia zajmuje się na szczycie gór ogrodzona murem by czyli się bezpiecznie.Pewnego dnia do świątyni przyjeżdża Benefaktor-dobroczynca który płaci utrzymuje świątynie w dobrym stanie. Za to może przyjechać i wybrać sobie dziewczynę na żone, służącą lub kurtyzantke.Od Ich świątyni właśnie przyjeżdża benefaktor , który luźniej okazuje się że jest to radża Tarek. Przyjechał by wybrać dla siebie setną żonę.Dziewczyny są bardzo podekscytowane tym bo nigdy nie widzieli mężczyzny. Od początku gdy pojawiają się w świątyni uczą się walczyć by podejść do powołania. Wszystkie dziewczyny bardzo chcą opuścić świątynie.Jedynymi dziewczynami , które nie są zawdowolene z tego to Kalina i jej nalepsza przyjaciółka Jaya.Jaya przybyła do świątyni gdy miała osiem lat. Kiedy uciekła od swego męża.Od tego czasu nienawidzi mężczyzn.Ich spólnym postanowieniem było zostać w świątyni i opiekować się innymi dziewczynami.A Kalina i tak myśli ,że nie zostanie powołana bo ma napady gorączki bo by je przejść trzeba by zdrowym ,a jej poziom walki jest słaby bo choroba nie pozwalała jej trenować.Czy Kalina uda się nie przejść powołania czyjej plan się uda?!
Jest to bardzo dobra książka . POLECAM 🤗.Nie mogę się doczekać następnego tomu.Jest to jedna z lepszych fantastycznych książek jakie czytałam nie mogę się doczekać następnego roku.🙂😁
Ocena ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Kanadyjska pisarka, autorka powieści fantasy. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Książek dla Dzieci i Ilustratorów oraz aktywnym uczestnikiem lokalnej społeczności pisarzy.

Emily R. King
Napisała dotąd serię „The HundredthNapisała dotąd serię „The Hundredth Queen”, „The Fire Queen”, „The Rogue Queen”, „The Warrior Queen”. W Polsce ukazała się pierwsza z tych powieści, zatytułowana „Setna królowa” (2019)
Książkę odebrałem/odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy

ISBN: 978-83-66134-85-0
Tytuł oryginału: The Hundredth Queen
Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Dodał/a opinię: WikaKos Czyta Czyta

Zobacz opinie o książce Setna królowa

Kup książkę Setna królowa

Jedna ścieżka. Myślałam, że moje przeznaczenia zostało ustalone dawno temu i że nie mogę go zmienić. A co, jeśli nigdy nie odebrano mi władzy nad własnym życiem? Co, jeśli moje życie jest w moich rękach?

Im szybciej poddasz się mojej woli, tym wcześniej będziesz szczęśliwa.

Ognista królowa
Emily R. King0
Okładka ksiązki - Ognista królowa

Drugi tom magicznej serii o odważnej władczyni ognia! Kalinda niedawno odkryła swoją niezwykłą moc władania ogniem. Jako setna wybranka radży Tarka musiała...

Wyklęta Królowa
Emily R. King0
Okładka ksiązki - Wyklęta Królowa

Trzeci tom magicznej serii, w którym władczyni ognia musi zmierzyć się z demonem lodu Waleczna Kalinda zniosła wiele przeciwności losu. Małżeństwo z okrutnym...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;