Spowiedź Goebbelsa

Joseph Goebbels- prawa ręka Hitlera, jego wierny przyjaciel zarówno w życiu służbowym jak i prywatnym.

Ile tak naprawdę o nim wiemy?

Ja nie wiele. Nie przypominam sobie byśmy w szkole mieli jakiś temat o nim, dlatego bardzo się cieszę, że książka "Spowiedź Goebbelsa szczera rozmowa z przyjacielem Hitlera" trafiła właśnie w moje ręce.

Dowiedziałam się jakie sztuczki stosował w uprawianiu propagandy, w czym był mistrzem, jaki był prywatnie, jak dużą rolę w jego życiu grał Hitler a także w jaki sposób tyle osiągnął.

"Goebbels był przystojnym mężczyzną. Był niewysoki, raczej niski, powinien być trochę wyższy, żeby rzeczywiście coś sobą prezentować. Ale był niezwykle wypielęgnowany, miał wspaniałe garnitury, najlepszy materiał. Zawsze lekko opalony. Ręce zadbane, jakby codziennie przychodził do niego człowiek na manicure. "

Jest to fikcja literacka, dlatego nie można pokładać w niej dużej wiary. Wiele wątków jest prawdziwych, każde zdjęcie jest prawdziwe, jednak fikcja zawsze pozostanie fikcją.

Lubię czytać powieści historyczne, poszerzać wiedzę na jej temat, dlatego też nie waham się sięgać po powieści, czy właśnie fikcje literackie.

Tę Spowiedź czytało mi się bardzo przyjemniej, nie było faktów mrożących krew w żyłach, tak jak w Spowiedzi dr. Mengele.

Następna będzie Spowiedź Stalina, za którą, mam nadzieję, wezmę się możliwie jak najszybciej! 😄

Styl pisania bardzo przypadł mi do gustu, dlaczego nie mogę się doczekać aż przeczytam co nowego napisał.

Informacje dodatkowe o Spowiedź Goebbelsa:

Kup książkę Spowiedź Goebbelsa

Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht 0
Okładka ksiązki - Spowiedź doktora Mengele

Gdy na rampę kolejową niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau wjeżdzął pociąg z nowymi więźniami, wśród esesmanów bijących i popychających...

Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa po 20 latach
Christopher Macht0
Okładka ksiązki - Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa po 20 latach

W 2009 ROKU NAUKOWCY USTALILI, ŻE RZEKOMA CZASZKA HITLERA ZE ŚLADAMI POSTRZAŁU NALEŻAŁA DO KOBIETY. NIE MA ANI JEDNEGO ŚWIADKA JEGO SAMOBÓJSTWA...