Wiedziałam, że tak będzie!

Laura już za kilka tygodni skończy czterdzieści lat, jednak kobieta nadal nie ma poukładanego życia, ani nie wie, co chce robić. Kobieta od zawsze chciała mieć dzieci, jednak jeszcze nigdy nie poznała odpowiedniego mężczyzny i nic nie wskazywało na to, że miałoby to się szybko zmienić. Od jakiegoś czasu pracuje w redakcji, w której pisze głównie artykuły dotyczące mody. Laura nie realizuje się jednak w swojej pracy, a jej szef jest niezwykle irytującym oraz apodyktycznym człowiekiem, z którym naprawdę ciężko wytrzymać. Pewnego dnia Weronika - najlepsza przyjaciółka Laury, przekazuje jej niezwykłą wiadomość, która już na zawsze wstrząśnie światami obu kobiet. Od tej chwili nic nie będzie już takie, jak przedtem... ,,Ponoć nie można być szczęśliwym warunkowo, czyli zakładając, że do szczęścia potrzeba tego czy tamtego, bo wtedy takie szczęście nigdy nie nadchodzi. Należy się nauczyć być szczęśliwym, mając to, co się ma." Rodzice Weroniki zginęli w wypadku, gdy ta właśnie szła na studia, a jedyną rodziną jaka jej pozostała to ciotka. Kobieta od tamtego czasu pragnęła założyć rodzinę i mieć o kogo się troszczyć. Weronika wyszła za mąż za Rudego, który nie okazał się jednak prawdziwym księciem z bajki, o czym kobieta bardzo szybko się przekonała. Weronika już od piętnastu lat tkwi w nieudanym małżeństwie, w którym brakuje miłości, szacunku oraz zaufania. Gdy pewnego dnia kobieta przyłapuje męża na zdradzie, to postanawia raz na zawsze uwolnić się od tego toksycznego związku i zacząć żyć od nowa. W chwili gdy Weronika dowiaduje się, że wygrała w loterii i nagle zostaje milionerką, to nagle wszystko zaczyna się komplikować... ,,- Gouda z mozzarellą?! Ty to jednak safanduła kulinarna jesteś! Twoja wersja ,,przez żołądek do serca" to ,,niech dziękuje, że przeżył"." Laura wraz przyjaciółką nie mają pojęcia, co mają zrobić z tak ogromną sumą pieniędzy. Już wkrótce wyruszają razem do Włoch, gdzie mają odebrać swoją nagrodę oraz przy okazji choć odrobinę nacieszyć się wakacjami. Jednak jak to zwykle bywa, nie wszystko poszło zgodnie z planem i kobiety często musiały mierzyć się z licznymi trudnościami. W takich okolicznościach Laura poznaje tajemniczego Alessandro, który pomaga jej wyjść z opresji oraz wywraca jej dotąd poukładany świat do góry nogami. Pewne włoskie miasteczko już na zawsze zmieni życie obu kobiet oraz sprawi, że każda z nich zacznie się zastanawiać nad tym, co tak naprawdę liczy się w życiu... ,,Pieniądze dają szczęście, jeśli mamy się nimi z kim dzielić." ,,Wiedziałam, że tak będzie" jest pełną poczucia humoru książką, która już od pierwszych stron wprawia czytelnika w dobry nastrój. Autorce udało się stworzyć niezwykle ciekawą historię, której tłem okazują się malownicze Włochy. Nie tylko poznajemy piękne Włoskie miasteczka, ale mamy także możliwość przyjrzeć się obyczajom ludzi, którzy tam mieszkają. Wraz z głównymi bohaterkami przeżywamy niezwykłą podróż, pełną przygód oraz niespodzianek, które niejednokrotnie uprzyjemniają nam chwile z książkę. Historia tych dwóch kobiet z całą pewnością może stać się inspiracją dla wielu osób oraz przykładem na to, że jeśli czegoś naprawdę chcemy, to możemy to osiągnąć... Kasia Pisarska uwielbia psy i organizuje wiele akcji społecznych, które namawiają ludzi do adopcji czworonogów. W swojej książce również porusza tą tematykę, co bardzo mi się spodobało. Sama już chyba dwie zimy z rzędu przygarniałam szczeniaki, które ktoś wyrzucił z domu na mróz. Pieski znalazły na szczęście nowe domy, w których mam nadzieję, że są szczęśliwe. Wracając do książki, jestem naprawdę mile zaskoczona tą pozycją i z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu, kto szuka jakiejś lekkiej i zabawnej lektury. Autorka porusza wiele ważnych tematów oraz pokazuje, że warto jest spełniać swoje marzenia.

Informacje dodatkowe o Wiedziałam, że tak będzie!:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-11-18
Dodał/a opinię: addictedtobooks

Zobacz opinie o książce Wiedziałam, że tak będzie!

Kup książkę Wiedziałam, że tak będzie!