Zając Poziomka

Zapewne wielu z was pamięta ich z dzieciństwa. Uśmiechniętą Ciotkę Klotkę, gapowatego Pana Tik Taka i wiecznie „skromnego” Zająca Poziomkę. Gwiazdy telewizyjnego programu Tik-Tak, powracają!

Tym razem, jako bohaterowie książkowi. Właściwie, powraca przede wszystkim najskromniejszy z nich - Zając Poziomka, który opowie najmłodszym czytelnikom o kilku ciekawych wydarzeniach z życia jego i jego przyjaciół, czyli Rozamundy, Mietka i innych mieszkańców Zaczarowanego Lasu.

Zając Poziomka, to dla dzieci podróż do świata fantazji, a dla ich rodziców podróż sentymentalna. Z dużym wzruszeniem czytam moim dzieciom historie o dziarskim i sprytnym Poziomce, który wraz ze swoją ukochaną przeżywa mnóstwo przygód.

To krótkie, ciepłe historie pełne ciekawych stworzeń, zagadkowych i nieprawdopodobnych wydarzeń, gdzie co rusz napotykamy się na dawnych znajomych i przyjaciół. A to Babula Zgadula odwiedza Poziomkę, by przedstawić mu małe zagadki, a to Rozamunda z Poziomką składają wizyty przyjaciołom.

Każda z historii wnosi powiew radości. Wesołe historyjki opowiadają o ważnych dla dzieci sprawach. Uczą podstawowych zasad współżycia z innymi, dobrych manier, zasad dobrego wychowania, etc. Dzięki szalonym nieraz pomysłom Poziomki dowiedzieć można się m.in., że przejadanie się zwłaszcza słodyczami, może przynieść kiepskie skutki, że nie wolno śmiecić, a najwspanialszym dniem w roku jest Gwiazdka i Wigilia.

To mądre, zaciekawiające małego czytelnika opowieści o zającu, który może w krótkim czasie podbić serca dzieciaków, tak jak przed laty podbił nasze.

Książka oprawiona jest fantastycznymi, kolorowymi ilustracjami Iwony Cały. Same w sobie stanowią już zachętę do sięgnięcia po książeczkę i poznania jej bohaterów. Ładne, dziecinne obrazki świetnie wkomponowują się w ten dziecięcy, bajkowy świat, w których marzenia, radość i przyjaźń odgrywają olbrzymią rolę. Na uwagę zasługuje też i poza ilustracjami sama oprawa graficzna, w tym wyróżnienia tekstu i spora czcionka.

Całość prezentuje się wyjątkowo smacznie i stanowi niezły kąsek dla czytelnika, porównywalny z kapustą lub marchwią dla Poziomki.

Polecam!

Kup książkę Zając Poziomka

Zenek i mrówki
Andrzej Marek Grabowski 0
Okładka ksiązki - Zenek i mrówki

Zenek, jak każdy dziesięciolatek, lubi gry komputerowe i zabawy z kolegami. Nadeszły wakacje - czas przygód i swobody. Ale jak to w życiu czasem bywa -...

Wojna na Pięknym Brzegu
Andrzej Marek Grabowski 0
Okładka ksiązki - Wojna na Pięknym Brzegu

Tak się złożyło, że kiedy tylko Krysia kończy dziesięć lat, zaraz wybucha wojna. Po powrocie ze szkoły - pracuje, podobnie jak wszystkie dzieci, które...