Zapłacisz mi za to

Zapłacisz mi za to Teresy Driscoll to thriller psychologiczny z motywem zemsty. Nie ma co tego ukrywać, bo już sam tytuł zdradza powód wydarzeń. Ale wcale nie ułatwia to rozwiązania zagadki...
W życiu Alice zdarzają się drobne dziwne rzeczy. Kobieta macha na nie ręką, aż do pewnej środy, kiedy w pracy odbiera niepokojący telefon. Zniekształcony głos grozi jej śmiercią. Czy kobiecie grozi jakieś niebezpieczeństwo?
Zapłacisz mi za to nie przekonało mnie od pierwszej strony. Coś zazgrzytało mi w języku narracji i zajęło mi to kilka rozdziałów, żeby przestać zwracać na to uwagę. Ale to była w zasadzie jedyna znacząca wada, na którą zwróciłam uwagę.
Teresa Driscoll stworzyła bardzo prostą historię zemsty, ale opakowała ją w taki sposób, że nie sposób było domyślić się rozwiązania. A taką formę zagadki lubię najbardziej!
Autorka zbudowała napięcie, ale odebrałam je jako umiarkowane. Nie miałam ciarek podczas czytania. Być może dlatego, że w książce pojawiły się trzy perspektywy, które się przeplatały i zdejmowały napięcie z pozostałych.
Autorka zastosowała motyw wspomnień sprawcy, co pozwoliło lepiej zrozumieć jego postępowanie bez zdradzania zbyt wcześnie jego tożsamości.
Książkę kończyłam ze szczęką na podłodze. Takiego obrotu sytuacji się nie spodziewałam!

Informacje dodatkowe o Zapłacisz mi za to:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2021-04-14
Tytuł oryginału: Monika Nowak
Tłumaczenie: I Will Make You Pay
Dodał/a opinię: zielonamalpa

Tagi: Stalker stalking pedofil prywatny detektyw dziennikarka wielka brytania

Zobacz opinie o książce Zapłacisz mi za to

Kup książkę Zapłacisz mi za to

Obserwuję cię
Teresa Driscoll0
Okładka ksiązki - Obserwuję cię

Kiedy Ella Longfield spotyka w pociągu dwóch młodych mężczyzn rozmawiających z nastoletnimi dziewczynami, nie widzi w tym nic niepokojącego, dopóki...