Recenzja książki: Związek i partnerstwo. Yin-Yang w miłości

Recenzuje: Justyna Gul

Yin-yang a miłość

Yin i yang. Anima i animus. „Żeński” lub „męski”. Tak definiujemy nie tylko kobiety i mężczyzn, ale również ich cechy. To dwie biegunowości, z których każda ma zarówno cechy zdrowej, jak i niezdrowej energii. Kiedy jesteśmy w stanie odnaleźć i utrzymać wewnętrzną równowagę pomiędzy energią męską i żeńską, wyrażamy cztery zdrowe cechy każdej z nich - strona męska to autonomia, siła, niezależność lub samowystarczalność oraz wolność. Strona żeńska natomiast wyraża przepływ, orientację społeczną, pielęgnację i współczucie.

Każdy z nas w trakcie swego życia spotyka się zarówno ze zdrowymi, jak i niezdrowymi energiami, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wielki mają one na nas wpływ. Jeśli zauważyłeś, że przyciągasz problemy, sam je generujesz, nie wierzysz w siebie bądź nie możesz znaleźć odpowiedniego partnera, to książka Związek i partnerstwo. Yin i Yang o miłości jest odpowiednią lekturą i bodźcem, by rozpocząć pracę nad sobą i swoją energią. Autor, Nicolas C. Demetry, jest psychologiem holistycznym, a także dyrektorem m.in. Etherikos International School of Energy Healing, a także Institute for Spiritual Health, organizacji promującej pokój poprzez duchowe zdrowie i edukację. Do tej duchowej edukacji namawia również czytelników, oddając do ich dyspozycji książkę która pozwala rozwijać się i pogłębiać  związki, tak z partnerem, otoczeniem, jak i z samym sobą.

W dziesięciu rozdziałach Demetry stopniowo wprowadza czytelników w świat duchowości, odkrywając tajniki energii męskiej i żeńskiej, ich cechy w zdrowym i niezdrowym stanie. Proces równoważenia biegunowości nazywa alchemią, tłumacząc, że niezależnie od płci, osiągnięcie pełni wymaga ustanowienia równowagi pomiędzy energiami.

Autor tłumaczy również schematy reagowania, z których często nie zdajemy sobie sprawy, a także pokazuje, jak w zdrowy sposób można wyrazić miłość, a także jak możemy zostać zranieni, kiedy wstrzymujemy miłość bądź wdajemy się w toksyczny związek. Podkreśla, jak wielkie znaczenie dla zdrowego rozwoju ma miłość, która jest sednem duchowego związku oraz nakłania do przyjrzenia się pięciu sposobom wyrażania miłości.

Dowiadujemy się również, jak ważne w naszym rozwoju oraz uzdrawianiu są czakry - czyli „koła energii”. Poznamy wszystkich dziewięć głównych czakr, ich związek z ciałem eterycznym, a także ich funkcje i elementale. Autor pokaże, jak dążyć do dynamicznej równowagi zdrowej energii męskiej i żeńskiej w naszym życiu, a dzięki przedstawionym ćwiczeniom i medytacjom będziemy mogli pracować nad sobą również w domu, samodzielnie lub z partnerem. Tym samym przekonamy się, że możemy wydostać się z zaklętego kręgu złych emocji i osiągnąć przekształcony stan duchowej miłości w związku.

Związek i partnerstwo... nie jest lekturą łatwą dla osób, które nigdy wcześniej nie słyszały o pracy z energią i nie miały styczności z takimi terminami, jak czakra czy elementale. Autor jednak stara się wyjaśnić dokładnie procesy przemiany oraz zaburzeń energii i zachęca do prób pozbycia się piętna, które odciska na nas przeszłość. Dopiero wówczas, kiedy nasze myśli i energia będą zdrowe, będziemy mogli osiągnąć jedność i mądrość, tak potrzebne do zgłębiania codzienności i odczuwania radości z życia.

Kup książkę Związek i partnerstwo. Yin-Yang w miłości

Zobacz opinie o książce Związek i partnerstwo. Yin-Yang w miłości