Czytam to! Odcinek 11, sezon 2 - tv

Tym razem w Czytam to! królować będą biografie. W pierwszych dniach marca, pomiędzy słonecznym skwarem, deszczem i śnieżną zawieruchą, Robert Kasprzycki poleca: biografię rodu, biografię duchową i biografię kulinarną. 
Posłuchajcie o:

„Domu Rothschildów” Nialla Fergusona – biografii „wybitnej, znakomicie napisanej, zabawnej, świetnie udokumentowanej”. Dlaczego jej bohaterowie byli „prorokami finansów”, bo „zrozumieli, że najważniejsze są nie pieniądze, tylko informacja”; 

nowej książce Emmanuela Carrere'a pt. „Królestwo” – „to rzecz niesamowita; od wieków nie czytałem tak dobrej książki dotyczącej religii i zarazem będącej biografią wewnętrzną autora”. Słowem: „Dan Brown dla tych, którzy kojarzą trochę więcej niż seks, władza i pieniądze”;

„Audrey w domu” – „Dotti pokazuje nie tylko Audrey Hepburn jako mamę, jako kucharkę, ale także jako osobę niezwykle ciepłą i taką, którą chciałoby się po prostu poznać. Mnóstwo klasy, mnóstwo miłości, mnóstwo podejścia do gotowania jako elementu, który ma rodzinę wiązać i łączyć, a nie dręczyć”.

Coś dla ciała, coś dla ducha i coś do poczytania… Najlepsze „coś” na śnieżno-deszczowe przedwiośnie. Polecamy na rozgrzewkę, chociażby ze względu na przepis na doskonały makaron „Penne alla vodka” według Audrey Hepburn. :)

Dodano: 2016-03-04 08:57:12, zasugerował: Magdalena Galiczek-Krempa 0

Powiązana książka: Dom Rothschildów. Prorocy finansów 1798-1848

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy