Czytam to. Odcinek 17. - tv

Niektórzy z Was marudzili, że w Czytam to! kryminały nie zajmują należnego im miejsca. Wychodząc naprzeciw tej sugestii, Robert Kasprzycki w siedemnastej odsłonie programu prezentuje „kryminał, kryminał i… kryminał”. A każdy z nich inny i jedyny w swoim rodzaju. Czym wyróżniają się ich autorzy?

- Atutem Sophie Hannah, kontynuatorki twórczości Agathy Christie, jest „niezwykła sprawność w prowadzeniu intrygi i sprawność stylistyczna”, które sprawiają, że ukazujący ludzkie namiętności w świecie nowych technologii thriller „Błąd w zeznaniach” wciąga nieubłaganie od pierwszych stron.

- Gonҫalo M. Tavares, który zdaniem José Saramago jest murowanym laureatem Literackiej Nagrody Nobla (to kwestia najwyżej trzech dekad! ;) ), nadaje swojemu bohaterowi „sympatyczny rys psychopatii i socjopatii, jako rys człowieka współczesnego” („Przypadki Lenza Buchmanna”).

- Karl Ove Knausgård na kartach „Mojej walki” zmaga się z kolei „ze zbrodnią, jaką jest życie”. Wnikliwe spojrzenie Norwega może budzić skojarzenia z Gombrowiczem, a magnetyczny styl wciąga i uzależnia jak najlepszy skandynawski kryminał.

Tajemnice, zbrodnie, wykroczenia. Obejrzyjcie 17 odcinek Czytam to! i poczujcie dreszcz emocji. Na kolejną odsłonę programu zapraszamy za dwa tygodnie. Do zobaczenia na kanale Wydawnictwa Literackiego!

Dodano: 2015-05-22 09:48:51, zasugerował: Magdalena Galiczek-Krempa 0

Powiązana książka: Błąd w zeznaniach

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy