Czytam to! Odcinek 9, sezon 2 - tv

Zima odchodzi i wraca (dziś w Krakowie śnieżyca i słońce na przemian), a w Czytam to! jak zwykle same nowości. Rok rozpoczęliśmy z grubej rury od trzech świetnych powieści, czas na odrobinę rozrywki. Dziś w Czytam to! Robert Kasprzycki opowie o science fiction, wywiadzie rzece i książce historycznej.
• „Na początek skok do rzeki zwanej młodością” czyli „Zagubieni książęta”, w których Garth Nix „pokazuje jak bardzo można skomplikować rozmaite rzeczy związane z narracją i pomysłami na to czym jest przyszły człowiek w kosmosie”. Do lat 16!
• „Zawsze nie ma nigdy” czyli intymny wywiad rzeka Eweliny Pietrowiak z „wielkim podrywaczem polskiej literatury” - Jerzym Pilchem. „Nigdy jeszcze tak blisko nie spotkali się narrator i dziennikarz. Nigdy tak bardzo nie flirtowali ze sobą i chyba nigdy dotychczas Jerzy Pilch tak bardzo się nie otworzył”. 
• „Urojone widmo rewolucji” – „książka, jak zwykle w przypadku Zamoyskiego, błyskotliwa, lekka, eseistyczna i pasjonująca”. To więcej niż książka historyczna! To „połączenie powieści sensacyjnej z pamfletem na współczesność”. 

Dodano: 2016-02-05 10:15:26, zasugerował: Magdalena Galiczek-Krempa 0

Powiązana książka: Zagubieni książęta

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy