Plakat wydarzenia -  XV Tydzień Bibliotek pod hasłem

XV Tydzień Bibliotek pod hasłem "(Do)wolność czytania"

Fundacja: Stowarzyszenie Bibliotek Polskich / Biblioteka Kraków
Miasto: Kraków
Adres: 57 bibliotek filialnych w różnych lokalizacjach na terenie miasta Krakowa
Start: 2018-05-08
Koniec: 2018-05-15
Tematyka: Promocja czytelnictwa i bibliotek w celu poprawy jakości życia, edukacji oraz zwiększania prestiżu zawodu bibliotekarzy
Dodał: Aspra

W dniach 8-15 maja odbędzie się ogólnopolski „Tydzień Bibliotek”. Hasłem tegorocznej edycji jest „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”

Krakowie odbędą się spotkania z pisarzami m.in. z Anną Kamińską, znaną z  bestsellerowych biografii; z Andrzejem Żakiem, twórcą słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych oraz z Jerzym Fedorowiczem, znanym aktorem i parlamentarzystą.

Gośćmi wieczorów literackich będą autorki książek dla dzieci i młodzieży: Beata Ostrowicka, Alicja Biedrzycka i Ewa Stadtmüller oraz Barbara Kosmowska.

Dla dzieci organizatorzy zapewniają zajęcia animacyjno-czytelnicze i przedstawienia teatralne, a dla młodzieży i dorosłych – m.in. spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki, prelekcje o literaturze i sztuce oraz akcje wymiany książek.

Zachęcają również do obejrzenia „Małej wystawy autografu” (Filia 21),  „Krainy snu i grozy” (Filia 21), prezentowanej podczas spotkania fotograficzno-literackiego z autorką Joanny Pypłacz, oraz wystawy „Arabia Saudyjska – wbrew stereotypom” (Filia 1) prezentującej prace fotograficzne z najnowszej podróży red. Jacka Balcewicza – dziennikarza, publicysty, fotografa.

Podczas Tygodnia Bibliotek odbędzie się finał IV edycji Konkursu „Czytelnik Roku 2017/2018”, którego organizatorem jest Biblioteka Kraków. Na gali w Teatrze Groteska będą obecni laureaci, którzy od września 2017 r. do kwietnia 2018 r. przeczytali najwięcej książek.

źródło: http://www.biblioteka.krakow.pl/

Recenzje miesiąca
Róże w garażu
Agnieszka Tyszka
Róże w garażu
Czarne serce
Elisa Puricelli Guerra
Czarne serce
Meandry miłości
Katarzyna Bulicz-Kasprzak
Meandry miłości
Zakochane Trójmiasto
praca zbiorowa;
Zakochane Trójmiasto
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy