Dante na tropie

MROCZNY KRYMINAŁ I NAMIĘTNY ROMANS W JEDNYM.

Tej książki nie można czytać obojętnie.  Emocje są gorące, zbrodnie makabryczne, przyjaciele wierni, bohaterka pociągająca, a Dante niezawodny.

Anna Drozd przyjechała do małego miasteczka, kupiła piękną willę na uboczu, wyremontowała ją i zamieszkała w niej razem z wyżłem weimarskim o poetyckim imieniu Dante. Znalazła pracę w miejscowej bibliotece, a ponieważ była typem samotniczki, życie wśród bibliotecznych regałów bardzo jej odpowiadało. Mieszkańcy miasteczka zaintrygowani samotniczym życiem młodej kobiety, tonęli w domysłach, co też skłoniło Annę do porzucenia poprzedniego życia w dużym mieście. Większość stawiała na zawód miłosny, ale na nieszczęście plotkarzy, nikt więcej nie mógł się niczego o niej dowiedzieć.

Bomba wybucha, kiedy Dante na spacerze przynosi do nóg swojej pani zakrwawiony ludzki palec. Przerażona Anna biegnie na komisariat, gdzie poznaje komisarza Wiktora, podobnie jak ona pokiereszowanego przez życie. W spokojnym  dotychczas miasteczku  zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Osoby, z którymi Anna rozmawia, próbując wyjaśnić kryminalną zagadkę, umierają w tajemniczych okolicznościach. Wkrótce jej samej zaczyna grozić niebezpieczeństwo…

Czy Anna rozwikła tajemnicę zbrodni? Czy znajdzie spokój i zostanie w miasteczku z psem i mężczyzną przy boku?

"Dante na tropie" to druga po świetnie przyjętym debiucie "Zabłądziłam" powieść Agnieszki Olejnik.

Informacje dodatkowe o Dante na tropie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-02-05

Kup książkę Dante na tropie

Dante na tropie - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2017-04-08, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Anna Drozd spokojna bibliotekarka, przeprowadzając się do małego miasteczka nigdy nie przypuszczałaby, że wpadnie w sam środek kryminalnej intrygii. Podczas spaceru jej pies Dante znajduje palec ludzki i przynosi go swojej pani. Anna zgłasza sprawę na policję, z biegiem czasu wszystko zaczyna się komplikować, bowiem giną kolejne osoby, które rozmawiały z naszą bohaterką, Anna jest przekonana, że ktoś czyha na jej życie. Czy z pomocą tajemniczego komisarza Gryki uda się rozwikłać kto morduje mieszkańców miasteczka?

Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2017-08-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2017,

Na początku źle oceniłam, ale potem zaczęła mi się bardzo podobać. Troszkę autorka zamotała przy motywie ale poza tym uśmałam się i wkurzałam na bohaterów książki.

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2016-09-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Annie Drozd, cichej bibliotekarki, pies o imieniu Dante, na spacerze znajduje makabryczne znalezisko: ludzki palec... Zszokowana bohaterka zgłasza to na policję i tak zaczyna się sprawa kryminalna. Pojawiają się pierwsze zwłoki, a wkrótce potem osoby, z którymi Anna rozmawiała, giną w tajemniczych okolicznościach. Na dodatek sama będzie w niebezpieczeństwie... ,,Ten kto kryje się za tą ponurą tajemnicą, może chcieć sprawdzić ile ty wiesz." Jednakże oprócz wątku tajemnicy i zabawy w prywatnego detektywa w tej powieści znajdziemy również wątek romansowy. Na początku delikatny, potem pojawiają się dylematy, ponieważ Anna nie zdobywa się na szczerą rozmowę z tym mężczyzną, domniemywa zaś wiele rzeczy, on zaś pokiereszowany przez życie długo zachowuje pozory. Także ona przed czymś uciekła, przed bolesną przeszłością i wspomnieniami. Kręci się tu także ktoś trzeci, a przyjaciółka stara się dać dobre rady oraz uleczyć bioenergią. W ,,Dante na tropie" sielskie miasteczko przestaje być sielskie. Tajemnicze zgony prowadzą do makabrycznych odkryć i do krwawej historii Polski, do zemsty i szaleństwa. Chociaż szkoda, że temu poświęcono zbyt mało miejsca, nie rozbudowano tego aspektu. Całość czyta się płynnie, z dozą zainteresowania: sympatycy zarówno romansów i wątków kryminalnych znajdą coś dla siebie.
Miał być mroczny kryminał, skończyło się na romansie z wątkiem kryminalnym. Autorka bardziej skupiła się na relacji rozwijającej się między Anną i Wiktorem, niż na samej zbrodni. A szkoda... Bo zaczęło się naprawdę ciekawie. Anna - 36-letnia bibliotekarka w małej miejscowości Solec, podczas spaceru z wyżłem o dumnym imieniu Dante, znajduje palec. Kiedy zawiadamia policję, palec znika w tajemniczych okolicznościach, a później mamy plejadę zwłok. Każdy, z kim chce rozmawiać Anna ginie, a ona sama wciąż bezmyślnie pakuje się w tarapaty. Można by rzec, że przyciąga nieszczęścia jak magnes. Dodatkowo ma skłonności do wybuchania płaczem z byle powodu, co bardzo mnie raziło i wpłynęło na końcową ocenę. W ciągu całej akcji 4 razy trafia do szpitala: choroba, próba zabójstwa, kolejna choroba i kolejna próba zabójstwa, ale czy to ją czegoś uczy? Otóż nie! Bohaterka stale popełnia te same błędy, momentami zachowuje się jak dziecko we mgle i stosuje tanie gierki. Motywem zbrodni jest zemsta sprzed wielu lat, a sprawca to prawdziwa niespodzianka. Szkoda, że autorka nie skupiła się bardziej na wątku kryminalnym, a całość rozwiązuje się praktycznie sama w ostatnim rozdziale. Mimo to, jak na "kryminał" polskiej autorki to dość przyzwoita pozycja, bo w pewnym momencie podejrzewałam już chyba wszystkich bohaterów.
Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2015-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Kryminały,
Naprawdę dobry kryminał. Czyta się go z przyjemnością. Wciągająca fabuła, a do tego poruszająca problemy polskiej historii. Czekam na ciąg dalszy :)
Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2015-06-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Jeśli chodzi o fabułę tej powieść to nie mam żadnych zastrzeżeń. Wątek romantyczny porywa i chciałoby się czytać o tej pięknej miłości bez końca. Wątek kryminalny natomiast tak niesamowicie wciąga, że aż trudno w to uwierzyć. Ja czytałam tę powieść z zapartym tchem aż do ostatniej strony. I choć wiele razy miałam pewne podejrzenia kto stoi za morderstwami w miasteczku oraz co to za palec pojawił się na samym początku książki - nie udało mi się odkryć tej tajemnicy. W tej powieści znajdziemy sporo nagłych zwrotów akcji, całe mnóstwo sytuacji w których delikatny dreszczyk emocji pojawi się na naszych plecach. Ale to tylko dodaje uroku całej książce. Nawet nie przypuszczałam, że będzie mi się ją czytać tak rewelacyjnie! Podoba mi się sposób pisania autorki tej powieści. Agnieszka Olejnik niepostrzeżenie wciąga nas w swoją historię, a potem snuje swoja opowieść w taki sposób, że nawet nie zauważamy kiedy umykają nam poszczególne strony. Gdy wieczorem siadałam do lektury miałam wrażenie, że spędziłam przy niej góra 15-20 minut. A gdy wreszcie udało mi się oderwać wzrok od tekstu zegar pokazywał, że siedziałam tak prawie 3 godziny! Ta książka jest naprawdę niesamowita. Choć jesteśmy bardzo ciekawi jak się skończy, pragniemy by nigdy się nie skończyła. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem i gorąco ją Wam polecam. Jestem przekonana, że nie pożałujecie.
Bardzo wciągająca i fajna historia. Ewidentnie pokazuje, czym się kończy przesadna ciekawość i wpychanie nosa w cudze sprawy dla nieprofesjonalisty. Każdy top zostaje odwrócony, dobrzy okazują się źli, a źli - dobrzy. Człowiek się pilnuje, kiedy jest całkowicie bezpieczny, a beztroska go dopada, gdy akurat niebezpieczeństwo czyha za rogiem. Zabawne perypetie bohaterów, którzy pomimo bagażu doświadczeń, kompletnie nie radzą sobie z rozwijaniem własnego romansu. Zupełnie jakby znów byli nastolatkami. Ciekawa koncepcja książki, która opisuje swoje własne powstanie, ale rzeczywiście taka podwójna opowieść pozwala łatwo połączyć fakty i wyłapać wskazówki. I chociaż to bardziej romans niż kryminał, bardzo mi się podobała i dobrze się skończyła.
"Dante na tropie" to sprytne połączenie kryminału i romansu. Ania i jej wyżeł niespodziewanie znajdują się w centrum morderczej zawieruchy w spokojnym, Solcu. Zaczyna się od palca znalezionego w lesie, a kończy na kilku trupach i wielu porwaniach i napaściach. Motywem jest często zemsta, a sięga kilkudziesięciu lat wstecz. Poznajemy mroczną przeszłość mieszkańców małego miasteczka. W tle, a może raczej nawet na pierwszy plan wysuwają się miłosne podboje bohaterki. Książka lekka, czyta się przyjemnie i szybko. Jednak nie nazwałabym jej strzałek w dziesiątkę dla kryminalnych miłośników. Mimo ciarek na plecach, za dużo tu romansu i za mało ciekawszego opracowania samego morderstwa.
Avatar użytkownika - Iqko
Iqko
Przeczytane:2015-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015,
dobrze napisana świetnie się czyta :)
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Na jeden wieczór. Literatura lekka,łatwa i przyjemna. Do Chmielewskiej brakuje humoru.
Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2015-04-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Ciekawy kryminał z równie ciekawymi osobowościami, które do końca pozostają zagadką. Bardzo spodobało mi się prowadzenie akcji, lekkość całej treści, wtrącenie wątku miłosnego. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, od początku trzyma w napięciu. Z każdą kolejną stroną próbowałam rozwiązać zagadkę morderstw, jakie miały miejsce w Solcu. Niestety, do samego końca miałam mylne wyobrażenie o mordercy. Połączenie wątku kryminalnego, romansowego i obyczajowego było bardzo wyważone; miło było zatopić się w tym świecie. Szczerze polecam tę książkę, ja na pewno sięgnę po inne tej autorki.
Anna Drozd, lat 36, trzy lata temu przeżyła zawód miłosny. To dlatego sprzedała mieszkania po rodzicach (dlaczego matka mieszkała w Warszawie a ojciec w Poznaniu?) i kupiła starą, przedwojenną willę Dąbrowa w Solcu. Solec to niewielkie miasto - Anna znalazła tam pracę w bibliotece. I mimo że mieszka tam od pewnego czasu, prawie wcale nie ma znajomych. No, nie licząc Magdy (która pomaga jej w pozbyciu się uciążliwych migren) i pana Tomasza Turka, ogrodnika, który wprowadza Annę w tajniki uprawy roślin. Aby nie czuć się samotnie, Anna kupuje psa, wyżła weimarskiego o imieniu Dante. I tak sobie dość beztrosko żyją do czasu, gdy w trakcie jednego ze spacerów Dante znajduje i przynosi swojej pani obcięty ludzki palec.... Anna zgłasza sprawę na policję - ale policja nie odnajduje tego palca. Gorzej, że w pobliżu znajduje zwłoki Tomasza Turka. Wprawdzie policja twierdzi, że pan Turek zmarł śmiercią naturalną (zawał), ale Anna rozpoczyna własne śledztwo. W trakcie policyjnego dochodzenia poznaje komisarza Witolda Grykę i od razu zaczyna między tą dwójką iskrzyć. Jednak droga do poznania się jest daleka i wyboista. Anna próbuje dowiedzieć się czegoś o swym zmarłym znajomym Tomaszu Turku i rozmawia (a raczej próbuje rozmawiać, bo najczęściej natrafia na niechęć i jakieś tajemnice) z miejscowymi. Już wydaje się, że miejscowy lekarz, Henryk Smoda, coś ważnego przekaże Annie, kiedy i on zostaje otruty. Podobnie umiera - otruta - pani Lusia, którą Anna spotyka podczas jednego ze spacerów z Dantem. Pani Lusia jednak zdążyła przekazać ważne informacje Annie. I to staje się dla Anny Drozd prawdziwym zagrożeniem. Teraz to Anna staje się wrogiem nr 1 tajemniczej osoby, która morduje mieszkańców Solca. Kto jest mordercą? A raczej mordercami - tego oczywiście nie zdradzę. Trochę mnie zaskoczył ten kryminał. Jest naprawdę dobrze napisany, trzyma w napięciu prawie do ostatniego zdania. Wątek miłosny Anny i Wiktora jest ciekawy - chociaż wg mnie zbyt "fizjologiczny" ;) A motywy zabójcy są - wg mnie - zbyt wydumane. No ale jak powiedział komisarz Gryka: "Zemsta nigdy nie jest racjonalna".
Książka ,,Dante na tropie" jest czwartą odsłoną serii noszącej nazwę Literatura z fasonem. Tym razem autorka wprowadza czytelników w nieco kryminalny klimat. Główną bohaterką powieści jest młoda bibliotekarka Anna Drozd, która w wyniku pewnych życiowych zawirowań postanawia z dużego miasta przenieść się na prowincję. Swego nowego miejsca na ziemi upatruje w małym miasteczku noszącym nazwę Solec, gdzie nabywa ona stary dom zwany przez mieszkańców osady Dąbrową. Pewnego dnia Anna wraz ze swoim psem wabiącym się Dante wybiera się na zwyczajowy długi spacer do okolicznego lasu. Podczas owej wyprawy pies przynosi swojej pani makabryczne znalezisko - ludzki palec... Rozdygotana kobieta zgłasza sprawę na policję i tak oto rozpoczyna się śledztwo, które przynosi ze sobą wiele emocji i coraz bardziej zaskakujących informacji, od których senne dotąd miasteczko zaczyna wręcz buzować... Podczas prowadzonych w toku postępowania czynności śledczych nasza bohaterka poznaje niezwykle przystojnego i równie tajemniczego komisarza Wiktora Grykę. Z biegiem czasu dochodzenia staje się coraz bardziej skomplikowane, w związku z powyższym Anna postanawia prowadzić zapiski dotyczące wszystkiego co dzieje się wokół niej... Dochodzi do tego, że zaczynają ginąć ludzie, z którymi rozmawiała... Dla Anny powoli staje się również jasne, że ktoś dybie na jej życie. Historię tę czyta się niezwykle płynnie i szybko. Nie brak w niej zadziwiających zwrotów akcji oraz interesujących portretów psychologicznych bohaterów. Miłośniczki romansów również nie powinny być zawiedzione, gdyż w sensacyjną tematykę powieści bardzo celnie wkomponowany został wątek miłosny. Jeśli chcecie więc poznać losy cichej i spokojnej mieszkanki Dąbrowy, odkryć tajemnicę komisarza Gryki, a także rozwikłać zagadkę przerażającej zdobyczy Dantego oraz tego, w jaki sposób wiązać może się ona z mieszkańcami Solca to najnowsza książka Agnieszki Olejnik jest właśnie dla Was. ,,Dante na tropie" trzyma w napięciu lecz także bawi i wzrusza. Polecam! Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Literackiemu. * https://www.facebook.com/KsiazkowoLC *
Avatar użytkownika - Agusiaaa15
Agusiaaa15
Przeczytane:2015-02-07,
Lubię książki w takim klimacie :)
Avatar użytkownika - planka1981
Przeczytane:2015-07-01, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Sekrety Marianny
Agnieszka Olejnik 0
Okładka ksiązki - Sekrety Marianny

Dla panny tak urodziwej jak Marianna Johnson, a przy tym oczytanej i bystrej, znalezienie męża nie powinno stanowić problemu. Niestety dziewczyna nie ma...

Cała w fiołkach
Agnieszka Olejnik0
Okładka ksiązki - Cała w fiołkach

Co trzeba zrobić, by zakochać się… na dłużej? Agata cierpi na zbytnią kochliwość. Jej dotychczasowe związki z mężczyznami były wprawdzie pełne...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;