Spotkanie autorskie z Jolantą Kwiatkowską

«poprzedni     następny»
2012-01-24 08:34:26
news - Spotkanie autorskie z Jolantą Kwiatkowską

Już w najbliższy piątek, 27 stycznia, o godzinie 11:00 w Domu Kultury Zacisze Targówek (Warszawa ul. Blokowa 1) odbędzie się spotkanie promujące nową książkę Jolanty Kwiatkowskiej „Pułapka Nowego Roku”.Autorka serdecznie zaprasza i obiecuje, że chętnie porozmawia z czytelnikami na każdy temat, nie tylko związany z jej twórczością, oraz odpowie na prawie wszystkie pytania. Prawie – bo na temat wieku już się kilkakrotnie wypowiadała. Jest mianowicie w wieku młodej inaczej.Wszystkie książki Jolanty Kwiatkowskiej będą do kupienia w cenach promocyjnych.Akcja „Pułapki Nowego Roku” zaczyna się w piątek. Ale taki, który wypada raz na kilka lat i staje się ostatnim dniem roku. Główna bohaterka, Krystyna, postanawia uczcić go na swój sposób. Wrócić (wspomnieniami) do lat młodzieńczych, gdy nosiła niewdzięczne nazwisko Bubel. Potem przenieść się w czas pierwszego małżeństwa, gdy awansowała na panią Tylko. A ostatnie godziny starego roku spędzić ze szczęśliwą jeszcze kilka lat temu, a teraz już samotną - panią Rajską. Na koniec zatrzasnąć drzwi za przeszłością i otworzyć przyszłość „kluczem”, którym miał być toast za nowy Nowy Rok.
 


Główne postanowienie Krystyny brzmi: „Muszę wejść w Nowy Rok z nowymi pomysłami na życie. Mój każdy następny Sylwester będzie szalony. Do północy rozważam: ma, winien, zyski i straty. O północy wypijam duszkiem kieliszek szampana za skończony bilans. W następnych bąbelkach szukam podpowiedzi na pytanie: „Czym urozmaicę sobie wolny czas przyszły z ewentualnym dodatkiem pytanka: z kim?”.


 
Los oczywiście nie szczędzi jej niespodzianek. Ale Krystyna, podobnie jak wszystkie bohaterki książek Jolanty Kwiatkowskiej, wręcz zarażają witalnością, energią i radością życia.


 
Ta opowieść o kobiecie 50+ może nas wszystkie wiele nauczyć. Każe stanąć przed lustrem i zapytać: a co ja robię z moim życiem, by było lepsze i ciekawsze. „Pułapka Nowego Roku” to wspaniała lekcja odnajdywania radości wśród trudów dnia codziennego.

 

Poprzednia książka,pisarki ("Rozsypane wspomnienia") bierze udział w plebiscycie "Najlepsze Książki Roku 2011" - zachęcamy do wzięcia udziału w głosowniu.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów