Rozsypane wspomnienia

Małgorzata od dawna próbowała odciąć się od tego, co było i nawet kilkakrotnie jej się to udawało. Może nie całkowicie, ale na tyle, żeby móc żyć dniem teraźniejszym i tylko w nocy po raz kolejny zastanawiać się, pytać samą siebie i nie znajdować odpowiedzi. Podobno wszystko, co nas spotyka ma ukryty sens, czy jednak tak również było w jej przypadku? Dlaczego musiała odrzucać miłość, pragnąc jej całym sercem? Dlaczego choć pragnęła dziecka córki, z ulgą przyjmowała fakt, iż się nie narodziło? Musiała ten sens znaleźć, by całe jej życie nie okazało się bez sensu. Po odejściu ostatniego świadka przeszłości, zrozumiała, że teraz wszystko zależy już tylko od niej…

Jolanta Kwiatkowska pisze o sobie: Urodziłam się jako płeć żeńska (tak było napisane kopiowym ołówkiem na opasce). Dziś jestem kobietą (dla ułatwienia dodajmy, że o wiek tej płci nie wypada pytać). Nie zdobyłam żadnego szczytu. Nie odkryłam żadnego lądu. Wielu innych nadzwyczajnych rzeczy nie zrobiłam.
Odeszli Ci, którzy mnie kochali i których ja kochałam.
Urodzili się Ci, którzy mnie kochają i których ja kocham.
Nauczyłam się cieszyć i doceniać to, co miałam, co mam. Wciąż czekam z ufnością na to, co los mi przyniesie.
Zawsze lubiłam się uczyć (życia) i nadal się uczę: jak żyć, by nie przegapić chwil szczęścia, które zsyła nam każdy dzień.

Ostatnio nakładem wydawnictwa MG ukazała się jej nowa powieść - Pułapka Nowego Roku

Informacje dodatkowe o Rozsypane wspomnienia:

Wydawnictwo: MG
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-61297-95-6

Kup książkę Rozsypane wspomnienia

Rozsypane wspomnienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Valancy92
Valancy92
Przeczytane:2016-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Obyczajowe, romanse,
Jedna z najbardziej gorzkich książek, jakie przyszło mi ostatnio czytać. Choć styl nie wyróżnia się szczególnie na tle innych, historia opowiedziana w pamiętnikach Małgorzaty szokuje i nie pozwala oderwać się od powieści do jej ostatniej strony. Nie jest to zwykłe, burzliwe love story; moim zdaniem, to współczesny przykład działania starożytnej Mojry. Wieczne, nieopuszczające nas pytania na temat roli w rodzinie: kim jestem dla mojego męża, kim jestem dla córki, kim jestem dla wnuczki? Powieść pozostawia w czytelniku ogromny ślad. Trudno mi nawet powiedzieć, czy ostatnia strona, która chyba miała pozostawiać jakąś nadzieję normalnego życia Małgorzaty (którego my, czytelnicy, nie będziemy już śledzić) pozwala uwierzyć, że to nowe życie faktycznie będzie "normalne"... Pozycja jest idealna na długie, jesienne, depresyjne wieczory :) Polecam!!!
Avatar użytkownika - JudytaZ
JudytaZ
Przeczytane:2013-06-19, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka o powrocie do przeszłości. O wspomnieniach tych dobrych i tych złych. Małgosia i Piotr znali i pokochali już w podstawówce i ta miłość miała trwać zawsze. Na świat przychodzi upragnione dziecko Kasia i dopiero teraz zaczyna się życie. Książka napisana przez życie, cudownie się ją czyta i w dwóch zdaniach nie da rady streścić jej sensu. Warto przeczytać.
Avatar użytkownika - kawunia
kawunia
Przeczytane:2013-08-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
,,Rozsypane wspomnienia" Jolanty Kwiatkowskiej nie dały mi chwili wytchnienia. Nie udało mi się zając obowiązkami i cierpliwie doczytywać kartka po kartce. Nie wytrzymałam. Nie dałam rady. Poległam. Uległam. Przedwczoraj w nocy zaczęłam, w nocy doczytywałam, teraz skończyłam. Nie mogę ochłonąć. Emocję we mnie buzują. Moc myśli. Wszelakich ... Książka pełna niewyobrażalnych przeżyć, dylematów, uczuć... To coś, czego nie da się opowiedzieć. W to trzeba wejść. Imponuję mi bardzo to, jeśli autorka wplata w fabułę swoich powieści zagadnienia z wiedzy medycznej, to czuję się, że zna je dobrze. I robi to w sposób genialny, tzn. tak zrozumiały i ciekawy, że czytelnik przyswaja nowe dla niego informacje, nie będąc znudzonym suchymi faktami. ...Roleta z kropli deszczu zasłania to, co na zewnątrz, lub to, co wewnątrz... Głowna bohaterka każdego dnia przeżywała własną burzę problemów. To co nią kierowało, w każdej podjętej decyzji to niewyobrażalnie wielka miłość ... miłość do ... Trudno jest tą książkę komuś w skrócie przedstawić. Moim zdaniem jej się nie da, ponieważ od samego początku do ostatniej strony jest tajemnicą... Świetnie napisana... mimo, że to nie kryminał trzyma podczas czytania w ciągłym napięciu. ...Dobrze, że pada. Ty też kukawko nie przyjdziesz. Nie będziesz kukać. Kukasz jak moje wyrzuty sumienia... Wyrzuty sumienia. Komu bardziej dawały popalić? Kto chciał mieć czyste sumienie? Bądź spokojne, mimo zaistniałych przeszkód na drodze życia ?Czy ten kto powinien je mieć - męczył się z nimi ? A co to w ogóle jest to sumienie ??? ...Czy można przewidzieć co nas w życiu spotka? Zaplanować, jak się zachowamy w chwili próby? Czy kochając dziś jutro też będziemy kochać ?Czy rezygnując z dziś, na pewno mamy szanse na jutro? Tak się zastanawiam, czy wiedząc co na nas spotka ,,jutro" decydowalibyśmy się, by przeżyć świadomie coś mimo wszystko? Czy ważąc na szali życia własnych decyzji, podjęlibyśmy te same kroki, dla garści wspaniałych chwil? i ... Hmm ???Właśnie! Tylko czy można przygotować się na to, na co gotowa musiała być Małgorzata ? ... dlatego, że nie na wszystko mamy wpływ, powinniśmy odpowiedzialnie przygotować się do tego, z czym przyjdzie nam się zmagać w przyszłości ?... Jestem bardzo zadowolona, że mogłam przeczytać ,,Rozsypane wspomnienia". Cieszę się, ze mieszkają one na mojej półce i mogę do nich zaglądać według potrzeby, np. żeby zrozumieć własne dylematy. Sam tytuł doskonale dobrany do akcji książki. Ten cytat z książki wezmę głęboko do serca, by w różnych chwilach życia umieć właśnie tak powiedzieć... Zrozumieć... Żyć... ...zawsze Cię rozumiałam i nigdy nie oceniałam. Nawet wtedy gdy, nie mogłam się pogodzić z twymi wyborami... ,,Rozsypane wspomnienia" to książka, która na długo zostawi ślad w mojej psychice. Po raz kolejny napiszę, że książka Jolanty Kwiatkowskiej znów pozwoliła mi wejść do ogrodu życia innych ludzi. Mogłam razem z nimi dzielić dnie i noce. Radości i smutki. Miłość i nienawiść. Pobudzanie mojej wyobraźni, emocje, które mną targały z każdą przeczytaną kartką, oddanie postaciom, które przecież może są fikcyjne w tej książce, ale wiodą prawdziwe życie gdzieś obok nas. Czasem może świadomie ich nie dostrzegamy, innymi razy może aż za bardzo chcielibyśmy być w samym centrum życiowych zawirowań. Przede wszystkim ,,Rozsypane wspomnienia" odbieram jako książkę, w której wulkan miłości do ... nie ma ani początku, ani końca. Do czego zdolny jest człowiek, który prawdziwie kocha ??? tutaj znalazłam odpowiedź. Główni bohaterowie to kawał czyjegoś życia... przeżyć...refleksji...ale : ... życie pokaże. Słowa się nie liczą... ...zrobiłam wszystko, co było możliwe, żeby odwrócić los. Przez te wszystkie lata szukałam sił w wierze. Jesteśmy tylko elementem boskiego przeznaczenia - ta myśl pozwalała mi żyć... To kolejna książka pani Jolanty Kwiatkowskiej, która każe mi się zatrzymać ... myśleć...zastanawiać się... Wspaniała podróż po życiu. Ma jednak jedną wadę - za krótka !!!
Jesienny koktajl
Jolanta Kwiatkowska0
Okładka ksiązki - Jesienny koktajl

Jolanta Kwiatkowska napisała powieść, która jest niczym ożywczy, pobudzający do życia koktajl. Kiedyś ktoś z recenzentów napisał...

"Autobiografia" w cieniu pierwszych
Jolanta Kwiatkowska0
Okładka ksiązki - "Autobiografia" w cieniu pierwszych

Opowiadanie „Autobiografia” w cieniu pierwszych – to moje podziękowanie tym wszystkim, którzy nie szczędzili czasu, energii, pieniędzy...