Kosiarze

Tom 1 cyklu Żniwa Śmierci

Świat bez głodu, chorób, wojen, biedy i polityki. Nieśmiertelność jest czymś normalnym i przysługuje każdemu.
Jednak istnieją Kosiarze. Ludzie zaprzysiężeni do likwidowania człowieczeństwa, aby na Ziemii nie było przeludnienia.
Citra i Rowan w skutek niezwykłych zbiegów okoliczności zostają praktykantami Kosiarza Faradaya. Uczą się walczyć i odbierać życie. Przekonają się jednak, że aby zdobyć tą niesamowicie ważną funkcję, będą musieli poświęcić niezwykle dużo.
Ta książka czekała na mnie kilka miesięcy i do tej pory nie wiem, czemu zwlekałam z jej przeczytaniem! Świat wykreowany przez autora jest wspaniały. Nie zauważyłam luk, do których można by się przyczepić, bo wszystko jest w miarę szybko i dobrze wyjaśniane.
Sam pomysł na fabułę niesamowity!
Bardzo podobało mi się przedstawienie Kosiarzy, jako ludzi nieidealnych, którzy też popełniają błędy, albo takich, którzy nienawidzą tego co robią. Kontrast pomiędzy tym, jak wyobrażają sobie ich ludzie, a jacy faktycznie są jest naprawdę fantastyczny.
Bardzo doceniam też to, że jeżeli autor zasugeruje nam jakiś plot-twist i już domyślamy się, co może się wydarzyć w jakiejś mniejszej scenie, to autor nie rozciąga tego do końca książki. Od razu wszystko jest tłumaczone, przez co nie denerwujemy się, że wszyscy wiemy o co chodzi, ale główny bohater jakoś nie ma pojęcia, co jest grane.
No i mój ulubiony segment - bohaterowie.
Naprawdę nie mam się do kogo przyczepić. Dawno nie spotkałam tak super wykreowanych postaci jak Citra i Rowan. Ich przemiana na kartach książki jest cudowna. Pokazuje, jak bardzo człowiek może zmienić się pod wpływem innych oraz jak bardzo krzywdzące może być dążenie do narzuconego przez innych celu.
Ta powieść jest niesamowita. Już nie mogę doczekać się kolejnych tomów.
Ocena: 10/10

Kup książkę Kosiarze

Podzieleni
Neal Shusterman 0
Okładka ksiązki - Podzieleni

Druga Wojna Domowa toczyła się o prawa reprodukcyjne. Po latach krwawych walk między Obrońcami Życia a Zwolennikami Wolnego Wyboru uchwalono mrożący krew...

Rozdarci
Neal Shusterman0
Okładka ksiązki - Rozdarci

"Rozdarci" to trzymająca w napięciu kontynuacja bestsellera "Podzieleni", która stawia pod znakiem zapytania nasze poglądy na temat tego, gdzie zaczyna...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska