Na Śmierć
opowiadania >Orderyk poczuł zimny poranny wiaterek, który zbudził go momentalnie, otworzył mozolnie oczy. Jeszcze nigdy nie czuł takiej niemocy, powoli i z wielkim bólem siadł na ziemi. Rozejrzał się dokładnie zobaczył teraz niewielką polankę w lesie, drzewa były piękne tyle, że pod jednym siedział zakrwawiony wojownik z złamanym grotem włóczni w brzuchu i dogorywał. Orderyk czołgał się w jego stronę, kiedy znalazł się koło niego ten zacharczał chwilę poczym powiedział z wielkim bólem.


- Orderyk, Orderyk to koniec on nie żyję ekh! ekh! Rozumiesz? Nie żyję!


-Nie, nie! – Zawył z bólu wojownik, z bólu i z żalu tyle lat służył pod sztandarem tego rycerza tyle lat przysięgał sobie, że go nie zostawi. – Zrobię to, co powinienem rozumiesz?! Pomszczę was nawet jakbym miał okupić to śmiercią! Rozu… - Ale Orderyk nie zdążył dokończyć bo jego przyjaciel właśnie wyzionął ducha.


Człowiek leżał jeszcze tak kilka chwil zanim wziął się w garść, powoli wstał, ale kiedy oparł się na nogach z klęczek poczuł bul w lewej łydce – Kurwa! – krzyknął zauważając, że ma nóż w lewej łydce. Uznał że lepiej go nie wyjmować, jeszcze się wykrwawi i umrze zanim dojdzie do tych zbójów.


Wstał zagryzając zęby rozejrzał się po okolicy. Była to malownicza polanka, z którą kontrastowało krwawe pobojowisko. Orderyk zauważył truchło rycerza. Ale tym razem nie miał zamiaru podchodzić tam, wiedział, że to już jest trup i teraz najważniejsze jest to żeby odnaleźć banitów czy kto to tam to zrobił. Ważne, że umrą… Tak, poniosą kare! Nogą kopnął ciało jednego z napastników, którego wczoraj z wieczora widział. Teraz przeszył go ból. Padł na kolana i zobaczył ciemność…Hey, Gastwirt, erfülle uns


- Tamtaradej.


Wir sagen Ihnen, Wunder!


- Tamtaradej, tamtaradej.


Rot Victor, Kolleginnen und Stipendiaten,
- Tamtaradej.


Er hat auf der Ostsee gesegelt gibt.


- Tamtaradej, tamtaradej.Śpiewała cała rota, choć piosenka była dla żeglarzy to przyjemniej było im iść. Orderyk szedł tuż obok rycerza z krukiem na tarczy, który śpiewał zwrotki a cała reszta giermków i knechtów wtórowała mu śpiewając – Tamtaradej. – I tak szli było ich z dwunastu i rycerz.


Gdy weszli na leśną polankę by odpocząć bo już dzień chylił się ku zachodowi usłyszeli świst strzał i czterech ludzi z orszaku padło z wbitymi strzałami to w kręgosłup a to w krtań. Rycerz Niemiecki chwycił za miecz i ruszył na pierwszego „elfa”, który szył z łuku. Większość była na drzewie ale on nie i chyba teraz tego pożałował. Koń wojownika przejechał tuż koło banity a jeździec rozłupał mu czaszkę mieczem. Orderyk zawczasu chwycił miecz i tarcze i tylko pierwszy diabelski pomiot na niego ruszył zbił miecz przeciwnika i wymierzył cios mieczem w tył kolana. Wróg padł na klęczki a Orderyk przebił od tyłu na wylot marnego przeciwnika, odwrócił się by nie stać tyłem do wroga i zauważył kolejnego agresora z napiętym łukiem. Celował w Orderyka, ale nie miał tyle szczęścia gdyż trafił w tarczę. Chwile potem człowiek był już koło niego wymierzając cios po skosie, z prawej do lewej miecz natrafił jednak na przeszkodę łuk. Orderyk przeciął łuk niszcząc go, ale cios zahamowany tą bronią nic nie zrobił przeciwnikowi, który już dobył miecza i wydał cios. Orderyk sparował go i odskoczył w prawo. Uderzył napastnika tarczą i zaraz po tym wykonał zgrabne cięcie. Przeciwnikowi po uderzeniu tarczą w rękę wypadł miecz a ostrze Orderyka niemal go przepołowiło. Orderyk odwrócił się by zobaczyć, jaka jest sytuacja, Ulryk walczył z jakimś dziadem z włócznią był mały niezbyt silny a Ulryk wręcz przeciwnie. Trzymający się jeszcze na nogach knechci nie wyglądali najlepiej. Ogólnie cała sytuacja była do dupy.


Orderyk skoczył ku walczącym knechtom. Jeden z przeciwników zauważył go i rzucił się bez namysłu. Sparowany miecz zaorał tylko ziemie, kolejny sparowany tarczą a następny nawet nie sięgnął celu. Przyszedł czas na kontrnatarcie Orderyk zawył z wściekłością i grad ciosów spadł na przeciwnika, który ledwie je zbijał mieczem. Miecz w końcu wyleciał mu z ręki. „elf” padł na ziemie i krzyczał coś w niezrozumiałym dla nikogo języku. - Może prosi o łaskę - zastanowił się Orderyk - ale co tam, gówno – Dylemat został rozwiązany przez samego napastnika, wbijając nóż Orderykowi w lewą łydkę aż po rękojeść, wydał wyrok na samego siebie. Niemiec zawył z bólu i wbił miecz w ten piekielny pomiot chaosu. Poczuł jeszcze ból i nastała ciemność.


Orderyk obudził się. Po ciałach nie było ani śladu. Pamiętał wszystko dokładnie. Każdy najdrobniejszy szczegół tego snu. Ruszył w pogoń kuśtykając co jakiś czas. Napastnicy byli bardzo nieostrożni, gdyż nawet on-tropiciel od siedmiu boleści, bez trudu odnalazł trop. W końcu usłyszał swoja zwierzynę, śpiewali jakieś pieśni, w nozdrzach poczuł zapach sarniny. Wyjrzał zza krzaków i zauważył sześciu ludzi. Na pewno to tamte „elfy”. Miał już miecz w ręku a topór w drugiej. Tamci byli pijani… Tyle na temat podstawowych zasad zachowania ostrożności. Wyskoczył nie zważając na ból w nodze. Ściął dwie głowy z krzykiem na ustach. Kolejny trup padł na ziemię, kiedy w jego czaszce znalazł się topór. –NA ŚMIERĆ!!! – zawył Orderyk i rozciął mieczem dwóch kolejnych. Dopiero teraz miał stanąć do walki z przeciwnikiem, który miał miecz w ręku. Pijany „elf” nawet się nie bronił i kiedy człowiek uderzył toporem. Zabiła go jego własna zasłona, miecz wbił się w klatkę piersiową a Orderyk przebił go swoim ostrzem na wylot. Patrzył jak konają. Uśmiech zagościł na jego twarzy. Dobrze im tak. Uchechłał kawałek sarniny i zjadł, kiedy zauważył że

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Pasia74 Linia koment
Dodany:2010-08-04 11:27:48, Ocena: Brak oceny
Na razie powstrzymam się od oceny, bo muszę sobie to wszystko uporządkować. Po prostu w tekście są takie przerwy i chcę to jakoś złożyć, ale obiecuję, że jak to zrobię to od razu ocenię to opowiadanie ;)) Pozdrowienia (Poza tym bardzo mi się podoba i na razie mogę ocenić na 5, ale jak złożę to bd.6)
Pijan Linia koment
Dodany:2010-08-04 15:04:21, Ocena: Brak oceny
Ja bym zaproponował poprawienie błędów ortografocznych. Są słowniki i inne pomoce, więc zamieszczanie takiego tekstu, przykro mi, ale obraża czytelników. Pozdowienia PJ
Alis17 Linia koment
Dodany:2010-12-26 18:19:26, Ocena: Brak oceny
bardzo fajne opowiadanie, poproszę o więcej takich, pozdrawiam, alis
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów