Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej

Joanna Krzyżanek

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2011-12-31
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7516-348-3
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Danuta Szelejewska

Zdrowie człowieka w ogromnym stopniu uzależnione jest od sposobu odżywiania. Posiłki powinny nie tylko uwzględniać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, ale również – dzięki odpowiedniemu podaniu – zachęcać do spożycia tego, co organizmowi doda zdrowia i urody. Sztuka gotowania tylko na pozór jest niełatwa do opanowania. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle trudne, a czasami wręcz nudne, z lekturą Joanny Krzyżanek bez wątpienia okaże się łatwe, proste i przyjemne. Powód jest oczywisty, bowiem Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej daje czytelnikowi nie tylko mnóstwo radości, ale przede wszystkim - wskazówek praktycznych.

 

Przebywająca od dziesięciu lat na emeryturze tytułowa Lamelia Szczęśliwa czyni z Gabrysi Gałki i Kajtka Kurka mistrzów kuchni. Każdemu z siedemnastu rozdziałów autorka przyporządkowała jedną lekcję, podczas której Gabrysia i Kajtek poznają podstawowe zasady gotowania, z równoczesnym naciskiem położonym na upragnione zdrowie. Wszystkie lekcje zostały poprzedzone interesującymi opowiadaniami, ściśle związanymi z tematem.

 

Po przeanalizowaniu podanych treści, czytelnik (wraz z dziećmi oddanymi pod opiekę Lamelii Szczęśliwej) z pewnością nie popełni rażących pomyłek. Bezbłędnie skomponuje posiłek, warunkujący prawidłową przemianę materii. Zrozumie potrzebę dostarczania organizmowi odpowiednich składników odżywczych i witamin. Nauczy się gotować na parze oraz wykonywać przetwory. Doceni dobroczynny wpływ mleka, a także owoców, warzyw i zbóż. Pozna tajemnice przypraw i miodu oraz zalety oleju i oliwy. Dodatek stanowią praktyczne informacje dotyczące anatomii człowieka oraz zasad prawidłowego odżywiania.

 

Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej nie tylko bawi, ale przede wszystkim - uczy. Zaproponowano w niej proste potrawy oraz takie o średnim stopniu trudności. Wyliczono potrzebne składniki oraz podano dokładny sposób przyrządzenia. Kolorowe zdjęcia gotowych dań swoim wyglądem wywołują chęć do natychmiastowego spożycia. Wkomponowanie gotowej potrawy w „dekoracyjną” otoczkę składa się na miły dla oka efekt. Twarda oprawa jest odporna na zabrudzenia i zniszczenie. Format książki, większy od przeciętnego, pozwala na zastosowanie dużych liter.

 

Opublikowaną nakładem wydawnictwa Święty Wojciech Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej, z powodzeniem można nazwać poradnikiem kulinarnym. Przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych, uczy przyrządzać potrawy łatwe, tanie i pożywne, co z pewnością zaowocuje poprawą zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Pozostaje już tylko życzyć smacznego!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej Bogu się mówi - TAK
ks. Jan Twardowski
Okładka - Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej Ziemia utracona
Matteo Spicuglia
Okładka - Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej Frunze w meczecie
Cezary Kościelniak
Okładka - Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej Królowa Saby
Tosca Lee
Okładka - Zdrowa kuchnia Lamelii Szczęśliwej Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów