ABC chorób wieku dziecięcego

Książkę napisali polscy specjaliści w różnych dziedzinach medycyny na podstawie własnego wieloletniego doświadczenia i najnowszych zdobyczy wiedzy. Książka ta, w przeciwieństwie do wielu innych publikacji znajdujących się na rynku wydawniczym, uwzględnia polskie normy rozwoju i spotykaną u nas specyfikę zachorowań.

W pierwszej części publikacji zawarto wiadomości dotyczące prawidłowego rozwoju dziecka, zdrowego i racjonalnego odżywiania, zapewnienia bezpieczeństwa w domu i poza nim oraz profilaktyki chorób zakaźnych - od życia płodowego do wieku szkolnego.

W drugiej części omówiono najważniejsze choroby wieku dziecięcego w podziale na poszczególne specjalności medyczne, w tym m.in.: alergologię, chirurgię, dermatologię, gastroenterologię, endokrynologię, kardiologię, nefrologię, okulistykę, ortodoncję, psychiatrię, psychologię, pulmonologię i reumatologię.

Hasła obejmują przyczyny i objawy różnych chorób, sposoby zapobiegania im oraz metody leczenia, a także praktyczne wskazówki dotyczące właściwego postępowania w przypadku choroby. Cenny jest również rozdział przedstawiający najczęściej występujące u dzieci objawy chorobowe.

Informacje dodatkowe o ABC chorób wieku dziecięcego:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2011-12-01
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788320041217

Kup książkę ABC chorób wieku dziecięcego

ABC chorób wieku dziecięcego - opinie o książce

Regionalizacja w stosunkach międzynarodowych Aspekty polityczno-gospodarcze
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Regionalizacja w stosunkach międzynarodowych Aspekty polityczno-gospodarcze

Regionalizacja i regionalizm stały się ważnymi elementami naukowych analiz stosunków międzynarodowych na początku XXI stulecia. Zadecydowały o tym zarówno...

Krowa. Książeczka o zwierzętach
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Krowa. Książeczka o zwierzętach

Krówka łączy w pary mamy i ich dzieci. Ta urocza książeczka nauczy małego czytelnika nazw zwierząt z wiejskiego podwórka....