Ale Meksyk!

Autorką książki „Ale Meksyk!” jest młoda Polka, która mieszka w Mexico City, w jednym z największych miast na świecie. Jak sama zaznacza we wstępie: „Po przyjeździe do Meksyku moje widzenie świata, co wypada i czego nie wypada robić, czym jest przyjaźń, wiara, rodzina, miłość, całkowicie uległo zmianie. Nagle, nie bez oporów, stałam się elastyczna w myśleniu, dużo bardziej otwarta na ludzi i przestałam się dziwić kiedy ktoś w rozmowie o biednych Meksykanach zapytał: – A dlaczego właściwie meksykańskiej klasie średniej (siebie też miał na myśli) ma zależeć, aby u nas było mniej ubóstwa?” Honorata Zapaśnik zabawnie opisuje Meksykanów, ich codzienne życie, problemy i sposób myślenia. Lektura obowiązkowa dla wszystkich podróżników!

Honorata Zapaśnik – absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Warszawie. Reportaże i wywiady drukowała m.in. w Dużym Formacie, Zwierciadle, Więzi, Nowym Dzienniku, Podróże Kultura Świat. Lubi pisaniem pomagać ludziom. Od kilku lat mieszka w Meksyku, gdzie przemierza szlaki Azteków i Majów.

Informacje dodatkowe o Ale Meksyk!:

Wydawnictwo: Nowy Świat
Data wydania: 2011-03-02
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: b.d.

Kup książkę Ale Meksyk!

Ale Meksyk! - opinie o książce

Honorata Zapaśnik0
Okładka ksiązki - Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali

Przez piętnaście lat jeździłem w miejsca konfliktów. [...] Kiedy zrobiło się zbyt niebezpiecznie, stwierdziłem, że trzeba z tym skończyć. [...]...