Bestie

Praca Tadeusza Płużańskiego jest gigantycznym kompendium wiedzy o terrorze komunistycznym w latach powojennych, o próbach oddania sądowej sprawiedliwości oprawcom po 1989 roku oraz o trudnej drodze prawdy o tamtych czasach do szerszej świadomości Polaków w III RP. Książka, nad którą wydawnictwo Najwyższego Czasu! pracowało przez długie miesiące jest jedyną tak obszerną i jednocześnie przystępnie napisaną publikacją na polskim rynku!

Informacje dodatkowe o Bestie:

Kup książkę Bestie

Bestie - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-12, 52 książki 2013, Mam,
Opasłe tomiszcze, które czytałem (z przerwami) kilka tygodni, to pozycja ważna dla polskiego czytelnika, wywabiająca jedną z czarnych plam naszej najnowszej historii. Mimo upływu blisko 70 lat od zakończenia wojny, wiedza o tym, w jaki sposób w Polsce w latach 1944-53 wprowadzano komunistyczny porządek jest niewielka i często mocno zafałszowana. I właśnie dlatego, zwłaszcza młodsze pokolenia powinny sobie uświadomić, że największą dolegliwością PRL nie były trudności zaopatrzeniowe czy kłopoty z wyjazdem na zagraniczne wczasy.Lektura tej książki nie jest ani lekka ani przyjemna, ale cóż.... to nasza polska historia. Najbardziej tragiczne jest to, że żaden z przedstawionych zbrodniarzy nie został ukarany, a niektórzy z nich żyją sobie spokojnie do dziś w kraju lub na emigracji, podczas gdy tysiące ich ofiar nie ma nawet własnego grobu. Ocenę książki obniża fatalna redakcja, która niestety nie zapanowała nad chaosem wprowadzonym przez autora.