OPIS KSIĄŻKI:

Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-244-0363-9
Dodał/a książkę:Beata
Recenzja - Druga bitwa o Monte Cassino
Dziewięć opowieści opartych na wydarzeniach historycznych towarzyszących drugiej wojnie światowej, takich jak Powstanie Warszawskie, bitwa pod Monte Cassino, rzeź wołyńska. Interesujący jest rozdział zawierający profesjonalne spostrzeżenia i uwagi na temat typów samolotów, którymi latał generał Władysław Sikorski. Książka utkana jest z rozmów, relacji, autorka sięga także po dokument i inne przekazy. Aleksandra Ziółkowska-Boehm z dużą dozą empatii pokazuje losy swoich bohaterów. Są nimi ludzie o znanych nazwiskach (Krystyna Wańkowiczówna, Zofia Korbońska, Janusz Brochwicz Lewiński „Gryf”, Marek Jaroszewicz, Zdzisław Starostecki), ale także pojedyncze osoby, które wojna naznaczyła na zawsze: zabrała bliskich, zburzyła dom, pozostawiła na emigracji. Polskie losy.
Recenzja
Beata Linia koment
Przeczytane:2014-07-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Są książki, które czytamy jednym tchem, nie mogąc się od nich oderwać. Druga bitwa o Monte Cassino należy do nich również dlatego, że jest w tej publikacji jakieś sienkiewiczowskie, a także wańkowiczowskie, tchnienie - takiegoż pokrewieństwa są właśnie sceny, i ludzie, i zdarzenia, i charaktery, i skutki dziejowego huraganu ukazane przez autorkę. Jest to książka, którą z radością przyjmą nie tylko miłośnicy historii najnowszej

Maggi262 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Cenię ogromnie książki Aleksandary Ziółkowskiej-Boehm, i te historyczne, jak omawiana wyżej "Druga Bitwa o Monte Cassino", czy "Kaja od Radosława czyli historia Hubalowego krzyża", czy "Dwór w Krasnicy". Interesujaca jest książka o emigrantach "Kanada,Kanada". Cenię także inne książki pisarki, jak niezwykle poruszającą o tematyce indiańskiej pt. "Otwarta rana Ameryki", czy delikatnie i powsciągliwie, a jakże ciekawie, przedstawione życie aktorki "Ingrid Bergman prywatnie" . Także lubię "kocią" pt. "Podróże z moją kotką". Osobny rozdział jej twórczosci to tematyka Wańkowicza. Wszystkie książki napisane są przepięknym językiemi i zawsze wzbudzają emocje. Autorka z dużą empatią pokazuje swoich bohaterow i umie przybliżyć czytelnikom nie tylko ich losy, ale pokazać zaplecze historyczne przywoływanych wydarzeń. Lubię wracać do książek tej pisarki. Gorąco je polecam!
iwona-w Linia koment
Beata Linia koment
Przeczytane:2014-07-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Okładka - Druga bitwa o Monte Cassino Wyklęta. Poezja i miłość Mariny Cwietajewej
Anna Piwkowska
Okładka - Druga bitwa o Monte Cassino Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego
Zofia Wojtkowska
Okładka - Druga bitwa o Monte Cassino Polska Ludowa