Dziennik zakochanej nastolatki

Greta w końcu pogodziła się z myślą o wakacjach na Elbie bez swoich starych znajomych, z którymi miała nadzieję spotkać się ponownie w Ligurii. W domku nad morzem zaczyna prowadzić dziennik, w którym zapisuje najskrytsze myśli. Wkrótce spotyka Daniele - przystojnego bruneta, który potrafi zawrócić dziewczynom w głowie, Penny, która uwielbia się stroić, oraz nieśmiałą, lecz rozważną Camillę - i lato, mimo wszystko, zapowiada się radośnie i beztrosko. Jednak nie każdy pocałunek jest jak z bajki, a stan zakochania nie trwa wiecznie. Greta opisuje swoje uczucia, miłość i rozczarowanie, a ostatnią stronę dziennika wyrywa. Kilka miesięcy później jej notes trafia w ręce poszukującego natchnienia pisarza. Ten sam domek, to samo morze - tylko bez Grety. Czy autorowi uda się odkryć, jak zakończyła się pierwsza miłość wrażliwej szesnastolatki?

Pierdomenico Baccalario (ur. 1974 r.) pochodzi z włoskiej miejscowości Acqui Terme (Alessandria). Ukończył studia prawnicze, ale jego prawdziwą pasją okazałą się literatura. Spod jego pióra wyszło wiele książek dla młodzieży, które przetłumaczono na 18 języków. Obecnie zajmuje się pisaniem i współpracuje z ośrodkiem akademickim Scuola Normale Superiore w Pizie.

Elena Peduzzi (ur. 1974 r.) pochodzi z Werony. Ukończyła studia humanistyczne i przez jakiś czas pracowała jako archeolog mediewista. Po uzyskaniu dyplomu na weneckiej uczelni Ca' Foscari rozpoczęła pracę w branży wydawniczej, gdzie m.in. zajmuje się redagowaniem literatury dla młodzieży.

Informacje dodatkowe o Dziennik zakochanej nastolatki:

Wydawnictwo: OLESIEJUK
Tytuł oryginału: Pesci volanti
Język oryginału: włoski
Tłumaczenie: Dmowska Katarzyna

Kup książkę Dziennik zakochanej nastolatki

Dziennik zakochanej nastolatki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Rainbow
Rainbow
Przeczytane:2018-07-01, Ocena: 5, Przeczytałem, 12 książek 2018,