Opis ksiązki
Kup Teraz

Emocje ujawnione

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2011-12-09
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-246-3414-9
Liczba stron: 296
Dodał/a książkę:czytam

Magia emocji


Zdobądź kontrolę nad swoimi emocjami
Poznaj siłę empatii w Twoim życiu
Używaj emocji do realizacji swoich celów
Naucz się odczytywać ukryte uczucia innych
Pokaż mi swoją twarz, a powiem Ci, co czujesz
Czy odnosisz czasem wrażenie, że ludzie zachowują się niedorzecznie? Czy zdarza Ci się, że nie jesteś w stanie wytłumaczyć, dlaczego postąpiłeś tak, a nie inaczej, a potem snujesz w wyobraźni plany, co by było, gdybyś powiedział i zrobił coś innego? Szukasz winnych? To emocje! To właśnie one kierują naszymi wyborami i zachowaniem. Pozytywne potrafią nas uskrzydlić, dodać energii, uczynić bogami kreatywności, zaś negatywne wpędzają nas w otchłanie rozpaczy i sprawiają, że popełniamy niewybaczalne błędy. Jednak bez uniesień życie byłoby nudne, smutne, a nawet niebezpieczne - w końcu bez emocji żyją psychopaci...
Zamiast rozważać, jak wyglądałby świat wyprany z uczuć, czas zacząć pracować nad ich okiełznaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zapanować nad swoimi emocjami, a także nauczyć się odczytywać z ludzkich twarzy nawet najbardziej skrywane uczucia, ta książka będzie dla Ciebie prawdziwą podróżą w głąb ludzkiej psychiki. Poznasz mechanizmy rządzące naszym postępowaniem, poprawisz jakość komunikacji, uporządkujesz swoje życie wewnętrzne, lepiej zrozumiesz innych ludzi, ale przede wszystkim dowiesz się o sobie samym rzeczy, o których nie miałeś pojęcia.
Co powoduje uwolnienie konkretnych emocji?
Jakie korzyści przynoszą nam emocje, a jakie powodują szkody?
Jaką rolę odgrywają emocje w zaburzeniach umysłowych?
Jak można kierować swoim postępowaniem w chwili wzburzenia emocjonalnego?
W jaki sposób rozpoznawać prawdziwe emocje, ujawniające się w mimice?
Jak wykorzystać informacje na temat uczuć innych osób w związkach, pracy, rodzinie i przyjaźni?Paul Ekman to światowej sławy psycholog i jeden z najwybitniejszych ekspertów specjalizujących się w dziedzinie emocji oraz motywacji. Jest pionierem badań nad ekspresją mimiczną uczuć, a także twórcą narzędzi do ćwiczenia umiejętności emocjonalnych i wykrywania kłamstwa. Pracował jako doradca dla policji, oddziałów antyterrorystycznych, a także wytwórni filmowych. Jest autorem czternastu książek. Znajduje się na liście 100 najwybitniejszych psychologów XX wieku, a w roku 2009 magazyn "Time" zaliczył go do grona 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Jest także pierwowzorem postaci dr Cala Lightmana z popularnego serialu Magia kłamstwa (Lie to me).

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
artemis plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
Na rynku pozycji pod hasłem "mowa ciała" jest naprawdę sporo. Co więc sprawiło, że sięgnęłam akurat po tę malutką i cieniutką książeczkę? Wbrew pozorom właśnie ta książka jest wyjątkowa i znacznie bardziej użyteczna niż większość nawet grubszych pozycji.

Zacznijmy może jednak od początku...
Któregoś wieczoru na TVP 2 znalazłam serial "Magia kłamstwa", był to całkiem niezły kryminał. Jak to bywa w moim przypadku w mig zainteresowałam się całą resztą, która otaczała ten serial. W poszukiwaniu informacji natrafiłam na nazwisko Ekman. Dr Paul Ekman jest światowej sławy psychologiem i jednym z najwybitniejszych ekspertów specjalizujących się w dziedzinie emocji oraz motywacji. Jest pionierem badań nad ekspresją mimiczną uczuć, a także twórcą narzędzi do ćwiczeń umiejętności emocjonalnych i wykrywania kłamstwa. Pracował jako doradca dla policji, oddziałów antyterrorystycznych, a także wytwórni filmowych (tekst z okładki). Taka informacja podziałała na mnie całkiem zachęcająco, więc czym prędzej pobiegłam do empiku i zaopatrzyłam się w nią.

Na zaledwie 288 stronach tej cieniutkiej książeczki dr Ekman w bardzo przystępny i interesujący sposób przedstawia wyniki swoich badań. W przeciwieństwie do wielu książek tego typu nie przedstawia on gotowych rozwiązań i nie tłumaczy konkretnych gestów np. założenie włosów za ucho = podobasz mi się. Dr Ekman wyjaśnia nam naturę emocji, tłumaczy jak tworzy się "gniew", jak wygląda, a także jak go rozpoznać. Nie dostajemy gotowej recepty, a szansę na samodzielną naukę "czytania twarzy". Na końcu książki znajduje się dodatek "Czytanie z twarzy - test", w którym znajdują się zdjęcia, które wcześniej już poznaliśmy. Otrzymujemy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, aby mieć porównanie warto rozwiązać go jeszcze przed przeczytaniem książki.

Pozycja, jak już wspomniałam wyjątkowa i warta polecenia wszystkim pasjonatom "mowy ciała".
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów