Opis ksiązki
Kup Teraz

Fabrykantka aniołków

Ocena ( 44 osób )
5.0
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2012-05-16
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7554-193-9
Liczba stron: 496
Dodał/a książkę:jusia
Recenzja - Fabrykantka aniołków
Wielkanoc 1974. Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny, ale w domu nie ma nikogo, znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej córeczki Ebby.

Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych stronach pragnie wraz z mężem otrząsnąć się po śmierci malutkiego synka. Postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek kolonijny, którym wiele lat temu zarządzał surowy ojciec Ebby. Wkrótce po rozpoczęciu prac remontowych oboje omal nie giną w tajemniczym pożarze. Równie tajemnicze są stare ślady zaschnietej krwi odnalezione pod zerwaną podłogą w jadalni. Do akcji wkracza wkracza Patrik Hedström. Czy zdoła wyjaśnić zagadkę z przeszłości?
Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2013-08-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2013 roku,Kryminały,

Szwedzkie kryminały na dobre zagościły już na półkach i w biblioteczkach polskich czytelników. Z zainteresowaniem i dreszczykiem emocji coraz bardziej liczne grono czytelników sięga po książki Camilli Läckberg, mistrzyni thrillerów, okraszonych nietuzinkowymi wątkami obyczajowymi. Trudno powiedzieć, po którą książkę Camilli Läckberg warto sięgnąć najpierw, by rozpocząć emocjonującą podróż po okrytej mrokiem tajemnicy szwedzkiej prowincji. Jeśli będzie to jednak Fabrykantka aniołków, czytelnik powinien poczuć się usatysfakcjonowany

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
elzbietakat plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,elzbietakat,
Kryminał wciąga od początku do końca. Jak wszystkie jej powieści zaskakuje do samego końca.
Stenka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,wyzwania czytelnicze 2016,
Jak dla mnie mało prawdopodobne rozwiązaniem podobnie jak w innych tej autorki, ale wciaga
kozunia97 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2016,Mam,
Po raz kolejny się nie zawiodłam. Książka do samego końca trzyma w napięciu. Jedyne co mnie drażni to wszędobylskość głównej bohaterki, ale w oparciu o wątek kryminalny nie jest to aż tak męczące :)
Eirene plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Obok Księżniczki z lodu i Niemieckiego bękarta, jedna z lepszych pozycji Camili Lackberg. Tytuł sugeruje, że chodzi o morderstwa dzieci i może mylnie naprowadzić na trop o czym może być ta książka. Jednak fabuła jak zwykle wciąga, główna bohaterka wściubia nos w nie swoje sprawy i pomaga mimo wszystko swojemu mężowi, wikłając się po raz kolejny w sprawę kryminalną. Czy młode małżeństwo, opłakujące śmierć dziecka, odnajdzie spokój na wyspie, na której próbują odnowić dawny ośrodek kolonijny? Co się stało z rodziną młodej zony, która jednego dnia zniknęła tajemniczo, zostawiając niedojedzony, świąteczny obiad? Czy szkoła, która niegdyś mieściła się na wyspie, kryje jakąś mroczną tajemnicę sprzed lat, której nie udało się wyjaśnić policji?
Aż do końca nie można odgadnąć tajemnicy, czyta się łatwo, szybko i przyjemnie, jak zwykle kibicując ulubionym postaciom z serii. Polecam!
agulas_88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Kolejna powieść Camilii Lackberg osadzona w szwedzkiej miejscowości Fjallbace. Mieszkańcy wciąż pamiętają historię zniknięcia z wyspy rodziny Elevandorów w trakcie Wielkanocnego obiadu. Niewyjaśniona zagadka sprzed wielu lat powróci na biurko policji kiedy jako jedyna ocalała córka Elevanderów Ebba powróci na wyspę by wyremontować wraz z mężem odziedziczony po rodzinie dom. Wkrótce jednak ktoś dokona zamachu na jej życie, a niewyjaśnione zniknięcie rodziny zostanie w zaskakujący sposób odkryte.
Febra plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52książki/2015,
Moje ponowne spotkanie z bohaterką serii Eriką i miejscowością Fjällback, nierozliczoną wojenną historią Szwecji oraz często pojawiającymi się w literaturze skandynawskiej patologicznymi stosunkami panującymi w rodzinie. Zycie Eriki toczy się dalej, życie jej siostry pogmatwało się a w zamieszkałej przez nie miejscowości do "Życia" powraca tajemnicze i niewyjaśnione zniknięcie całej rodziny sprzed wielu lat za sprawą powrotu jedynego ocalałego członka i dziwnymi zdarzeniami, które temu towarzyszą. Akcja toczy się wartko, momentami zaskakuje, napięcie rośnie do finału który wiąże przeszłość z teraźniejszością.
zabieganaczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Osiem tomów już za mną, osiem bardzo dobrych lektur, w których Camilla Läckberg zamieściła wiele zaskakujących wątków i bohaterów, z którymi z pewnością trudno będzie mi się rozstać.

Jak w moim odczuciu uplasowała się ,,Fabrykantka aniołków" na tle pozostałych części Czarnej Serii?
Ze spokojem mogę napisać, że autorka przekonała mnie i sprawnie poradziłam sobie z przewertowaniem stron ostatniej książki. Dla mnie dużym plusem było nawiązanie do realnej postaci Hermanna Göringa i jego żony Carin. Ten wątek był dla mnie bardzo ciekawy i szczerze liczyłam, że będzie miał większe znaczenie w rozwiązaniu zagadki tajemniczego zniknięcia rodziny. Cieszyłam się też bardzo bojową postawą Eriki, która nie zwracając uwagi na nic, brnęła do przodu i za plecami Patrika wnosiła swój wkład do zamknięcia tajemniczej sprawy. Patrik, jak zwykle stanowczy, stanowił dla mnie mocną stronę wśród bohaterów. Jeszcze bardziej zadowoliła mnie duża część poświęcona Goscie, który wcześniej był dość nijakim bohaterem. Po tej części nie czułam się zawiedziona, Gosta był bardzo ważną postacią i mogłam poznać nowe elementy z jego życia. Plusem było też same zakończenie, z pewnością można było oczekiwać wielu rezultatów, ale ten stworzony przez autorkę mnie osobiście zaskoczył.

Co mnie zawiodło w ostatniej części serii?
Chyba najbardziej brak pomysłu na powiązanie tytułowej Fabrykantki aniołków z toczącym się śledztwem. Niby zostało wyjaśnione kim była, ale to na tyle... Ja czułam tu duży niedosyt. Zabrakło mi też zakończenia kilku wątków, np. jak zakończył się wątek Anny i Dana? Brakowało mi też Martina, nie wiem też, jak potoczyły się losy jego i Mii..., A co dalej stało się z Ebbą? Autorka wprowadziła też do lektury dużą liczbę bohaterów z przeszłości (pięciu wychowanków z wyspy Valo) więc musiałam się mocno skupiać, by nie pogubić się w historiach poszczególnych postaci. Dodatkowo wrócili nam bohaterowi z ,,Niemieckiego Bękarta". I tak jak w poprzedniej książce bardzo przypadli mi do gustu, tak tutaj uważam, że bez ich udziału, akcja szła by równie ciekawie i nie straciłaby nic na swojej wartości.

Nie mniej jednak saga pani Läckberg przypadła mi do gustu przeogromnie i mam nadzieję, że będę miała jeszcze szansę poznać losy ulubionych bohaterów, tym bardziej, że dużo wydarzyło się w ich życiu w ,,Fabrykantce aniołków". Szczerze polecam zarówno ostatni tom, jak i całą serię.
angel92 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Kolejny wciągający kryminał aktorki o Patriku Hadstromie i Erice Falck.
Z wyspy Valö niespodziewanie znika rodzina, odciągnięta od śniadania wielkanocnego. Policjanci na miejscu znajdują tylko małą dziewczynkę-Ebbę. Niestety przyczyn zdarzenia nie udaje się ustalić. Kilkanaście lat później, gdy Ebba wraca do swojego rodzinnego domu i zaczynają się dziać różne rzeczy i zagadka z przeszłości na nowo zostaje rozpatrzona. Czy uda im się ja rozwiązać? Odpowiedź dostajemy dopiero pod koniec książki.
To jak dotąd ostatnia część sagi i nie mogę doczekać się kolejnej.
nikolsosna plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
historia odrobinę mniej mroczna od pozostałych; czytało się jak zwykle wyśmienicie, pod koniec gdy myślałąm że juz raczej nie spotka mnie żadna niespodzianka, spotkały mnie i to dwie, autorka nie rezygnuje z realistycznej historii sprzed lat; niezmiennie lubię ją za studium postaci, bodźców które pchnęły doaną postac do danych czynów. wciągająca i miło spędziłam czas więc piąteczka :)
martucha180 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 r.,
Fabrykantka aniołków to ostatni tom sagi kryminalnej Camilli Läckberg. Tym razem na wyspę Valö obok Fjällbanki wraca jej stara nowa właścicielka - Ebba. Wraz z mężem Martenem zaczynają remontować dom, ale ktoś bardzo chce ich od tego odwieść. Pewnej nocy zostaje podpalony ich dom, kilka dni później padają 2 strzały w kierunku Ebby. Przychodzi do niej widokówka z groźbą, by zaprzestała remontu. Policjanci mają pełne ręce roboty.
Pojawienie się Ebby na wyspie powoduje, że znów odżywa historia sprzed lat, a właściwie dwie. Jedna z nich o fabrykantce aniołków - kobiecie, która zabiła kilka noworodków, praprababce Ebby. Historia niejako się powtarza, bowiem Ebba też "produkuje" aniołki, ale w pozytywnym sensie. Z krótkich rozdziałów pisanych kursywą wplecionych w tok głównej akcji poznajemy historię rodzinną bardzo nieszczęśliwych kobiet - Dagmar, Laury, Inez i Ebby. Druga niewyjaśniona historia dotyczy wczesnego dzieciństwa Ebby. Ona jako jedyna przeżyła tajemnicze i dotąd niewyjaśnione zniknięcie rodziny Elevanderów - rodziców i 3 starszego przyrodniego rodzeństwa. Tylko ona cudem ocalała w Wielką Sobotę 1974 roku. Ona i pięciu nastolatków, którzy nie pojechali do domu na święta, tylko zostali w prywatnej szkole o zaostrzonym rygorze prowadzonej przez jej ojca. Chłopcy nie zostali zaproszeni przez gospodarza na świąteczny obiad, więc popłynęli na ryby.
Śledztwo tajemniczego zniknięcia Elevanderów prowadził Gösta. To on zajął się malutką Ebbą i wielokrotnie przesłuchiwał nastolatków. Musiał zamknąć śledztwo z braku dowodów. Lecz sprawa przez lata nie dawała mu spokoju i jej akta trzymał w domu. Tą sprawą interesowała się przez jakiś czas również Erica. To ci dwoje w tajemnicy przed innymi policjantami, a zwłaszcza Patrickiem, sprawdzają różne tropy w świetle nowych wydarzeń, .m.in. zaczynają odwiedzać żyjących świadków tamtych zdarzeń. Teraz to dorośli mężczyźni, którym różnie się w życiu ułożyło i też mają swoje za uszami (projekt GIMLE, przekręty finansowe). Ich samych i ich problemy czytelnik poznaje już od początku powieści. Natłok obcojęzycznych nazwisk może na początku przytłoczyć i trochę namieszać, bowiem powieść Camilli Läckberg to jak pudełko puzzli - kilka, kilkanaście wątków to pojedyncze klocki, ale stopniowo łączą się one w większe całości aż do powstania kompletnego obrazu. A rozwiązanie spraw może zaskoczyć. Ale nieważne ile czasu minie od zbrodni, bo wcześniej czy później każdy powinien odpowiedzieć za swoje czyny.
Styl jasny i konkretny, klarowne opisy, ciekawie skonstruowana fabuła z wielowątkową akcją, lekkie pióro. Lecz według mnie największą siłą tej serii są bohaterowie. Fabrykantka aniołków ma otwarte zakończenie, co fanom Camilli Läckberg daje nadzieję, że może kiedyś autorka dopisze kolejne tomy. Bowiem książki tej szwedzkiej autorki czytają się same. Bohaterowie są zwykłymi ludźmi, którzy mogliby być naszymi sąsiadami, znajomymi. Bowiem w tych kryminałach nie tylko ważne są śledztwa, lecz codzienne życie policjantów z Fjällbanki i ich rodzin.
annna84 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Bardzo dobra. Ma to, co najbardziej lubię, czyli zagadkę łączącą przeszłość z teraźniejszością. Szybko się czyta.
magdkos plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane odkąd pamiętam do końca 2013 ;),
Najlepsza saga kryminalna!
Ag plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2014,
Fabułę właściwą można streści w 50 stronach, pozostałe 450 jest nudne, pełne zbędnych informacji, dzieci, dzieci z in vitro, dzieci adoptowanych, dzieci tragicznie zmarłych i ogólnie - każdy bohater ma mnóstwo dzieci.

Jako powieść obyczajowa o nieporadnych, czasem wręcz niedorzecznie niekumatych policjantach i ich rodzinnych perypetiach - jak najbardziej tak. Jako kryminał - absolutnie nie.
Mysza_99 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-10, Na półkach: Przeczytałem,
A już myślałam, że tylko ja nie uważam jej książek za kryminały. Plaga dzieci, mnóstwo wątków obyczajowych, a sprawy to 20% całości. Przyznaję, że są całkiem przyzwoite, ale to za mało, żeby zostać fanką autorki. Przeczytałam, w zasadzie przebrnęłam, ale nie zachwyca mnie, zdecydowanie nie.
aggi plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Bardzo lubię kryminały Camili Lackberg wiec ta książka mnie również nie zawiodła. Naprawdę przyjemnie się czyta.
pinkcafe plusminus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
W najbliższym czasie na pewno nabędę.
en-ca_minne plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Mam,
"Fabrykantka aniołków" to książka, którą czytałam z prawdziwą przyjemnością. Mimo pewnych niedociągnięć, trzyma w napięciu i naprawdę trudno się od niej oderwać. Pewnie dlatego, kolokwialnie mówiąc połknęłam te 500 stron w dwa dni. Fabuła książki wciąga i pociąga, mroczny i niepokojący klimat książki, jej niejednoznaczni bohaterowie i ciekawie budowana narracja to jej niewątpliwe zalety. Ponadto dzieje się dwupłaszczyznowo - w czasach obecnych oraz w pierwszej połowie XX wieku, całość jednak po woli, lecz nieuchronnie, zmierza do jednego punktu i rozwiązania zagadki.
Pozytywny obraz zaburzały nieco pewne niedociągnięcia, głównie wydawnicze lub związane z tłumaczeniem. Jedna z bohaterek na przykład wraca do domu, by "zluzować" (sic!) drugą, opiekującą się jej dziećmi... Są też dwa błędy w jednym z przypisów ("(...) białymi autobusami (...) wywieziono niemieckich z obozów koncentracyjnych ponad trzydzieści tysięcy więźniów ze Skandynawii (głównie Norwegów iDuńczyków).") (sic! vol. 2). Dość łatwo, co jednak nie powinno zdarzać się w powieściach kryminalnych, również domyślić się, kto zawinił jednej ze zbrodni, ponieważ był to jedyny bohater, wobec którego narrator nie był wszechwiedzący. Również nieco za bardzo przypomina mi wątki, które znam z Larssona - wyspa, stary dom, "znikający" przed laty ludzie, którzy odnajdują się w innej postaci i śledztwo sprzed lat.
Każdemu, kto sięgnie po tę książkę, polecam również wypisywanie imion bohaterów i podstawowych o nich informacji - jest ich bowiem tylu, że z powodzeniem można by nimi obdzielić trzy inne powieści - jak się jednak na końcu okazuje, każdy z nich jest potrzebny.
zuza4231 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
To była pierwsza książka Camilli z jaką sie zetknelam i chyba jej najlepsza. ;D
bookowinka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Zachwyciła mnie ta książka :) Trudno ocenić mi ją na tle pozostałych powieści tej autorki, ale właśnie rozpoczynam czytanie innych więc może wkrótce będę mogła powiedzieć coś więcej.
Natomiast oceniając ją indywidualnie a nie na tle serii to mogę z czystym sercem stwierdzić, że autorka bardzo ciekawie połączyła przeszłość z teraźniejszością tworząc ostatecznie jedną, zgraną całość.
Wydaje mi się, że schemat tej powieści opiera się na podobnych zasadach jak u innej skandynawki - Mari Jungstedt w "Słodkim lecie" (innych niestety jeszcze nie przeczytałam) - właśnie poprzez osadzenie przyczyny teraźniejszych wydarzeń w przeszłości.
Sardegna plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Fani serii Camilli Läckberg nie będą zawiedzeni. Podobnie, jak miłośnicy skandynawskich kryminałów, chociaż może w tym przypadku mniej będzie kryminału, a więcej powieści obyczajowej.więcej na: http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/02/fabrykantka-aniokow-camilla-lackberg.html
justynab1903 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2013,Mam,
Niestety, ale chyba ta część podobała mi się najmniej z całej serii - najbardziej zawikłana, najwięcej osób związanych ze sprawą. Momentami ciężko było mi się połapać o kim mowa, a poza tym trochę sporo polityki co nie należy do moich ulubionych tematów. Ale klimat nadal zachowany - tajemnica odkryta zostaje dopiero na samym końcu i jak zwykle zakończenie jest dość zaskakujące. Niezwykle ciekawa historia Ebby - mroczne tajemnice jej rodziny w połączeniu z perypetiami już nam znanych bohaterów tworzy niezłą całość.
amalka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-08, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
Lepsza od poprzedniej. Ponownie klucz do rozwiązania zagadki tkwi w przeszłości.
Mimo, że Lackberg pisze sztampowo, kolejne tomy napisane są według podobnego schematu, z przykrością uświadomiłam sobie, że na następny tom z serii trzeba będzie poczekać. Z przyjemnością powrócę na szwedzką prowincję, zajrzę do Eriki, Patrika, Martina i pozostałych.
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-06-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Autorka długo kazała czekać swoim fanom na kolejną część Sagi, ale warto było. Z reguły kolejne części są już mniej ciekawe, ale w przypadku Camilli Lackberg. Świetna powieść.
HouseOfBooks Linia koment
Przeczytane:2016-08-12, Na półkach: Przeczytałem,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kselope Linia koment
Przeczytane:2016-07-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
agata269 Linia koment
Przeczytane:2016-01-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,Mam,
MeaCulpa Linia koment
Przeczytane:2016-03-13, Na półkach: Przeczytałem,
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
KKS Linia koment
Przeczytane:2016-01-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2012,
GosiaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
zabulQa Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
wordila Linia koment
Przeczytane:2015-10-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
madz Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
KinguniaCzyta Linia koment
Przeczytane:2015-09-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Filipeciek Linia koment
Przeczytane:2013-11-28, Na półkach: Przeczytałem,
greta89 Linia koment
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Aribaxx Linia koment
Przeczytane:2015-02-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,PRZECZYTANE,
annakp Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Lady_Mary Linia koment
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mój mały świat pożółkłych kart...,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_Przeczytałam przed 2013,
MonikaP Linia koment
Przeczytane:2012-11-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,x dawno temu,
akarasek Linia koment
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Heyter Linia koment
Przeczytane:2014-10-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Domi__T Linia koment
Przeczytane:2014-09-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Mysza_99 Linia koment
Przeczytane:2014-12-10, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kasandra_other Linia koment
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
rosomaczek Linia koment
Przeczytane:2014-05-27, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
czarniutka21 Linia koment
Przeczytane:2016-06-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,kryminały,Wyzwanie - 52 książki 2016,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2012,
elfijka Linia koment
Przeczytane:2013-02-15, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2013,
lindi Linia koment
Przeczytane:2014-01-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane 2013 rok,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Mexter Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,
madak Linia koment
Przeczytane:2013-08-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2013 roku,Kryminały,
Lusia1987 Linia koment
Przeczytane:2013-05-27, Na półkach: Przeczytałem,Camila Lackberg,
dona Linia koment
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
silverraven Linia koment
Przeczytane:2013-04-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Thriller/sensacja/kryminał,
coolmamma Linia koment
Przeczytane:2013-04-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013 ,
Anytsuj Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
monalizka Linia koment
Przeczytane:2013-03-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów