OPIS KSIĄŻKI:
Okładka - Iqbal
Kup Teraz

Iqbal

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Pointa
Data wydania: 2007
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-924991-0-7
Liczba stron: 142
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Iqbal
Prawdziwa historia dwunastoletniego chłopca z Pakistanu - Iqbala Masiha, który na całym świecie stał się symbolem walki przeciwko wyzyskiwaniu dzieci w niewolniczej pracy. Wychowany w bardzo ubogiej rodzinie chłopskiej, został oddany przez swojego ojca do niewolniczej pracy w zamian za 16 dolarów niezbędnych ojcu do spłacenia ciążącego na nim długu za leczenie śmiertelnie chorego drugiego syna. Iqbal pracował - tak jak miliony dzieci w najuboższych krajach świata - od świtu do nocy w nieludzkich warunkach w fabryce dywanów, przykuty łańcuchami do swojego krosna. Mając zaledwie 11 lat, znalazł siłę, by się zbuntować - uciekł z fabryki, uzyskał schronienie i pomoc w siedzibie Frontu Wyzwolenia Pracujących Dzieci, doprowadził do aresztowania swojego właściciela i kolejnych należących do mafii dywanowej w Pakistanie i w ten sposób przyczynił się do uwolnienia setek innych małych niewolników.
Recenzja
madak Linia koment
Na półkach:
Co jakiś czas pojawiają się w prasie doniesienia o niewolniczej i upokarzającej pracy nieletnich, często bardzo małych dzieci w zakładach pracy, w których panują koszmarne warunki, nie przestrzega się zasad bezpieczeństwa czy higieny oraz nie wynagradza w uczciwy sposób młodych pracowników. „Iqbal” autorstwa Francesco D’Adamo to poruszająca, oparta na faktach historia nastoletniego chłopca, który – płacąc za to najwyższą cenę – wyzwolił i podarował „drugą szansę” setkom wykorzystywanych w fabrykach i cegielniach dzieci
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
joakrz1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
Takich książek się nie ocenia (przynajmniej nie w taki sposób jak inne). Życia się nie ocenia. Jest bezcenne. Tylko my o tym zapominamy.. Dopiero Iqbal przypomina nam o tym. Dopiero patrząc na "inne" w porównaniu do naszego życia, zaczynamy rozumieć pewne sprawy, zaczynamy dostrzegać, jak wiele mamy, nawet jeśli nie mamy wiele.

Praca nieletnich dzieci, temat, o którym mało się mówi. Ciężka praca, trudne życie, bolesne doświadczenia, utracone dzieciństwo, czas, który już nie wróci.. Odebrana wolność. Właśnie o nią walczył Iqbal, dwunastoletni chłopiec. Chcecie się przekonać? Przeczytajcie tę książkę! Ale nie tak, od "niechcenia". Spróbujcie siebie tam umiejscowić, spróbujcie ciężko pracować razem z nimi.. Trudno, prawda? Nawet nasza wyobraźnia blokuje się w pewnych momentach.
hania_sr Linia koment
Na półkach: Czytam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
magda690 Linia koment
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 KSIĄŻKI NA 2016 ROK,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Iqbal Dziadek i niedźwiadek
Łukasz Wierzbicki
Okładka - Iqbal Iqbal
Francesco d`Adamo
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów