Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów

Bohater uparty czy natrętny? Mąż stanu czy kompromitacja wolnej Polski?

Laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Człowiek, który zniszczył komunizm. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku reżimu. Charyzmatyczny lider opozycji w czasie obrad Okrągłego Stołu. Postać, która do dziś wzbudza kontrowersje. Wielbiony przez jednych, nienawidzony przez innych. Jaki jest Lech Wałęsa? Czy współpracował z SB? Czy dobrze rządził Polską? Jak był odbierany na Zachodzie? Co jest prawdą, a co przekłamaniem na jego temat? Jak odnalazł się w nowej rzeczywistości?

Reinhold Vetter zbierał materiały do tej książki przez trzydzieści lat. Ma doskonałe rozeznanie w polskiej scenie politycznej - od  ponad ćwierćwiecza pracuje jako korespondent z Europy Wschodniej dla niemieckich mediów. Lecha Wałęsę zna osobiście, ich pierwsze spotkanie miało miejsce podczas pamiętnych strajków z sierpnia 1980 roku.

Z dociekliwością dziennikarza i obiektywizmem naukowca Vetter przybliża sylwetkę człowieka legendy, bohatera ,,Solidarności", prezydenta elektryka, bohatera-antybohatera, którego nie ominęły ataki z każdej niemal strony.

To pierwsza tak obszerna i wyczerpująca biografia Lecha Wałęsy na polskim rynku, która rzuca nowe światła na barwną postać ekscentrycznego polityka.

Informacje dodatkowe o Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów :

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-05-08
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów

Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów - opinie o książce

Avatar użytkownika - FantasyOla
FantasyOla
Przeczytane:2013-05-13, Ocena: 2, Przeczytałam,
Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów. Audiobook
Reinhold Vetter0
Okładka ksiązki - Jak Lech Wałęsa przechytrzył komunistów. Audiobook

Charyzmatyczny lider ruchu społecznego. Laureat pokojowej Nagrody Nobla. Pierwszy prezydent demokratycznej Polski wybrany w wolnych wyborach po upadku...