Krzyk Persefony

„W każdym z nas siedzi taki mały, niewidoczny Wilhelm Rosenkrantz i powoli pożera naszą duszę” – mówi jedna z bohaterek ,,Krzyku Persefony". Autorka powieści zabiera czytelnika w niezwykłą podróż po najciemniejszych i najbardziej zagadkowych obszarach ludzkiej natury, gdzie drzemią upiory przeszłości, teraźniejsze lęki, oraz przerażające widma przyszłości.

Gertruda Lange została obdarzona przez los nieprzeciętną wyobraźnią, a także wrażliwością na rzeczy niedostrzegalne dla innych. Bardzo nieufna wobec otoczenia, jest zamknięta w sobie, funkcjonując na granicy świata materialnego i pozazmysłowego. Gdy pod presją otoczenia poślubia właściciela dobrze prosperującej fabryki porcelany, życie wymyka jej się spod kontroli. Wskutek dramatycznych wydarzeń trafia do kliniki psychiatrycznej, gdzie roztaczają nad nią opiekę uzdolniony muzycznie doktor Hoffmann oraz enigmatyczna siostra Konstancja.

,,Krzyk Persefony" to powieść grozy osadzona w realiach XIX-wiecznego Krakowa i jego okolic, historia skomplikowanych losów kilkorga bohaterów, z których każdy skrywa jakąś tajemnicę. Łączy ich jedno: wewnętrzny konflikt między pragnieniem szczęścia i spełnienia a wewnętrznym demonem autodestrukcji.

Informacje dodatkowe o Krzyk Persefony:

Krzyk Persefony - opinie o książce

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2016-11-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Wstęp książki nieco mnie zniechęcił, miałam wrażenie, jakby autorka usiłowała za jego sprawą nadać ważności swojej opowieści. Ostatecznie jednak stwierdzam, że była to całkiem przyjemna lektura. Może trochę za dużo samobójców i grzmotów, deszczu i wiatru, ale ostatecznie to miała być powieść grozy :-)
Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2016-07-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Po przeczytaniu krótkiego opisu pomyślałam, że to książka nie dla mnie bo nigdy nie podobały mi się powieści grozy. Dla wakacyjnej odmiany postanowiłam jednak spróbować, skoro i tak miałam ją już na półce. Lubię powieści polskich autorów i nie zawiodłam się, to bardzo wciągająca i interesująca książka. Dla mnie zupełne odkrycie, intrygujące i straszne jednocześnie (może dlatego że nie czytałam wcześniej tego typu powieści, a może po prostu jest tak dobra).
Avatar użytkownika - Kristofer
Kristofer
Przeczytane:2015-10-21, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Zachęcony "Augustem Nachtem" skusiłem się i na tę książkę. Znów mamy tu wiwiseksję najmroczniejszych meandrów ludzkiej emocjonalności. Lektura niełatwa, bo pokazuje ludzi poszarpanych, wewnętrznie pokiereszowanych, zdominowanych przez lęki. Groza nie czai się w szafie ani pod łóżkiem, ale w samym człowieku. I na tym polega siła tej powieści.
Avatar użytkownika - AlicjaC
AlicjaC
Przeczytane:2015-10-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Rzadko kiedy zdarza mi się postawić przy jakiejś książce aż tyle gwiazdek. Zwykle robię to w przypadku klasyków literatury oraz pozycji, które mnie urzekły od początku do końca. Z "Krzykiem Persefony" było właśnie tak. Jest to książka zaczarowana, o specyficznym klimacie, z którego po zakończeniu lektury trudno się wydostać na ziemię. Ponadto Autorka stworzyła całą galerię postaci, z których każda jest niepowtarzalna i głęboko zapada w pamięć (głównych bohaterów jest tu moim zdaniem kilkoro, zresztą jak w "Auguście Nachcie"). Dodatkowo wielki plus za piękny język. Bardzo, bardzo polecam!
Avatar użytkownika - Izolda
Izolda