Niedoręczony list

Wzruszająca powieść o kobietach, dla których miłość i honor były ważniejsze niż życie. Których losy odmieniła wojna i pewne niewysłane listy... Jest rok 1940. Na Londyn spadają bomby. We Franklin, nadmorskim miasteczku w Massachusetts, Iris James słucha wiadomości z Wielkiej Brytanii i czuje, że wkrótce wojna i dla niej stanie się brutalną codziennością. Jako sumienna naczelniczka poczty sprawuje pieczę nad ludzkimi sekretami. Relacje o dramacie wojny docierają również do pewnego młodego małżeństwa. Will jest lekarzem - załamany tragedią, w której uczestniczył, odpowiada na apele o pomoc i wyrusza do Londynu. Emma, zdruzgotana decyzją męża, czeka na listy od niego...

Informacje dodatkowe o Niedoręczony list:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-10-02
ISBN: 978-83-7799-099-5

Kup książkę Niedoręczony list

Niedoręczony list - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2015-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
,,(... Kochanie, jeśli trzymasz ten list, oznacza to, że już nigdy więcej nie będę Cię trzymać za rękę"(...)" Piękna, wzruszająca i aż kipiąca od emocji powieść oscylująca wokół dramatu życia w cwojennej zawierusze, w której tracimy swych bliskich i nasze życie zmienia się już na zawsze. Autorka zachwyciła mnie sposobem w jaki wykreowała bohaterów i jak zręcznie skontruowała fabułę, w której ich losy są ze sobą powiązane i niejednokrotnie zależą od czystego przypadku. W powieści są momenty, które zapierają dech w piersiach i kołaczą się w głowie na długo po zakończeniu lektury. Polecam gorąco.
Zdecydowanie "Niedoręczony list" nie jest książką najlepszą w swojej kategorii, ale nie jest także najgorszą. Wzbudza sporo emocji, ale nie wciąga. Zabierałam się do niej kilka razy, lecz pierwsza niemal połowa książki raczej nie zachęca zbytnio do przeczytania. Gdy jednak już przebrnęłam, zaczęło się robić naprawdę dobrze. Ta historia z pewnością nie jest typowa. Niby o II wojnie światowej, ale głównie o kobietach i za to ogromny plus. Podróż jaką odbyłam razem z niepokorną dziennikarką, na długo nie pozwalała mi o sobie zapomnieć. Ta książka nie pokazuje "wielkiej wojny", ale wojnę, jaką toczyli zwykli ludzie, zmuszeni opuszczać swoje domy, żyjący w ciągłym niepokoju, rozdzieleni z rodziną. Wstrząsnęły mną te spotkania w pośpiechu, w różnych językach i miejscach. Polecam.
Avatar użytkownika - aggi
aggi
Przeczytane:2013-08-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
"Niedoręczony list" jest ciekawą propozycją dla osób lubiących ksiązki z II wojna światową w tle. Jednak osoby mają nadzieję znaleźć w niej dużo szczegółów historycznych z tego okresu mogą się sporo zawieść.
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru